Jump to content

makinen

Members
 • Content Count

  2,889
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by makinen

 1. Oooo! Fajny żółtek! Nietypowy. Będę zaglądał.
 2. makinen

  2 x P-38 1:48

  Pacyfik - siadam i ogladam.
 3. Obrabiać go nie trzeba. Jedynie odcięcia od ramki, czyli tradycyjnie. Reszta pasuje co do ułamka mm. Klej- CA.
 4. Koncepcja na tył zmieniła się w tak zwanym międzyczasie i stan na dziś to
 5. Siatka to wydruk papierowy (ploter) jednego z forumowych Kolegów.
 6. M.A.V.- drzwi zestawowe z Bronco. To jest świetnie odwzorowany model, ale nie bezbłędny.
 7. Temat ciągnął się długo, ale skończyłem. Niedociągnięć jestem ich świadom- np brak klamry spinającej pasy trzymającej skrzynki amunicyjne. Suma summarum- jestem w miarę zadowolony z kamuflażu i ogólnego odbioru.
 8. W ramach ćwiczeń z tą wersją, bo chodzi mi po głowie afgański guntruck oparty na tym pojeździe zmajstrowałem sobie wersję cargo. Koła DEF Model, baza M1151, plandeka z Italeri. (podczas zdjęć urwałem końcówkę rury wydechowej). Pojazd w barwach Afganistanu.
 9. makinen

  T-80BV 1/35

  Kapitalnie to się prezentuje!!!!
 10. No Kolego! To poszedłeś efektownie! Lalki pierwsza liga (dwie nawet ekstraklasa). Nie spiernicz tego - to taka prosba od „fachowca” od figurek (zwłaszcza kobiecych, których nigdy nie malowałem). Czekam na Achzarita rownolegle. Fajny temat się szykuje.
 11. No to wszystko jasne. Walijski Afgan, lub afgańska Walia. Pozostają mazowieckie plaże, lub „urwiska” nad Świdrem 😁
 12. A mi się cholernie gruntowisko podoba. Możesz podpowiedzieć, jak zrobić taki fajny teren?
 13. Świetnie się oba prezentują!
 14. Kapitalnie pobrudzony, a całość trzyma koncepcję "realności". Mi się podoba bardzo.
 15. IDF zawsze mnie interesuje. Brawo za nietypowy, efektowny pojazd. Temat brudzenia- jak rzeka, ale zdjęcia oryginałów wyjaśniają sprawę.
 16. Znow ciekawy temat. A gdzie kontynuacja/zakończenie poprzednich równie ciekawych?
 17. Minął miesiąc, więc mała aktualizacja. Idzie wolnej, ale do przodu. Czekam na ramę przedniego okna, więc trochę dziurawy humvee. Zrobione drzwi, wieża, wnętrze dachu, wstępnie maska. Całość "na ślinę"
 18. Elegancko to wygląda. Figurki Liga Mistrzów dla mnie. Scenka prosta, ale ujmująca. Może trochę kurzu na bambetlach by się przydało. Świetnie się przezentuje.
 19. Przeprowadziłem selekcję i na stół idzie zestaw, lub zestawy jako całość. @Berni prosił o kontakt, więc jest pierwszy w temacie, ale jeśli się nie zdecyduje, to droga otwarta. Info od zainteresowanych z propozycją cenową poproszę na PW. Opcja 1- 8 radiostacji SINCARGS, 10 radiostacji AN/VRC-64:, silnik i 3 chłodnice, 11 kanistrów z mocowaniami jako jeden element, spora kupka skrzynek amunicyjnych dużych i małych, kilka foteli oraz kół (to raczej jako złom), duża kupka plecaków, 5 skrzynek amunicyjnych do Miniguna, przednie wyciagarki wraz z osłoną, 3 deski rozdzielcze, barierki do dumvee (jest kilka, ale uzbiera się chyba jeden komplet), tył miękkiego dachu. Opcja 2- żywiczny dach wraz z klapą i klimatyzatorem do M1114, zestaw do zrobienia guntrucka (ławeczki, barierki, dopacerzone boki i drzwi, osłona strzelca, miękki dach i jego tył, przednia osłona), miękki dach do wersji soft, kilka plecaków Tamiya i żywicznych, 30 plastikowych skrzynek amunicyjnych z Bronco, komplet wyrzutników granatów dymnych z Bronco, kompletna wieża oGPK , dwa komplety kół (starszy typ Tamiya i nowy Bronco), panele CIP z MIGa, karabin DSzK, 3 figurki żywiczne (dwóch specialsów i jeden sklejony izraelski żołnierz z CMK), dwie szpachle Tamiya, podwyższona osłona wieży GPK.
 20. Ale czy ja to dobrze robię? Smaruje figurkę płynem „pod”. Jak położę kawałek kalki, to ona nawet nie ma szans na zetknięcie się z tym płynem, bo nie przywiera do powierzchni.
 21. Ok, ale dlaczego ta kalka była sztywna jak blacha...?
 22. Cześć, nowa materia dla mnie. Mam kalki Alliance Model Works z kamuflażem MARPAT. zaopatrzyłem się w płyn pod i na firmy Wamod. Figurka pomalowana podkładem i zabezpieczona dwoma warstwami sido. Smaruję płytę pod kalki i kładę kawałek arkusika 8mm na 8 mm licząc, ze zawinie mi się elegancko wokół nogi pozoranta. Nic bardziej mylnego. Sterczy jak tektura i ani myśli ulec. Przy próbie „pomocy” z lekkim dociśnięciem kruszy się i nadal sztywna. Co robię NIE TAK?
 23. Deficytowy towar.... Mam oGPK do sprzedania, ale nie wiem na ile chcesz/możesz zmienić swoje plany...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.