Jump to content

makinen

Members
 • Content Count

  3,069
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by makinen

 1. Jak zawsze można liczyć na ciekawostkę dużego kalibru. Co będziesz budował wyjdzie w praniu, bo też niezbyt wiem, ale za to będzie niespodzianka.
 2. Zgłosiłem, jako zauroczenie, a nie pomysł . Na teraz nie dam się wmanewrować w jakieś cuda.
 3. Nareszcie! Jakiś nietypowy pojazd. Pierwszy raz widzę takiego cudaka. Maluj Pan. Fajny kawał pojazdu.
 4. @Zderzak- rozmawiałem o tym z Kubą. Z tego całego materiału można zbudować bardzo atrakcyjną, unikatową i co najwazniejsze- spójną i historycznie ciekawą kolekcję. Myślę, ze to konkurencyjny temat dla moich prawie 70 humvee. Jest to dla mnie zagadka. Twoja koncepcja polskich pojazdów tez jest sensowna i nawet zawężając ją do polskich sił specjalnych, to pewnie z 12-15 modeli by się uzbierało.
 5. @Kubisz - a motocykle...?. Z Tamiya dostępnego na rynku da się coś wyrzeźbić?
 6. @kubisz- w zasadzie nie wiem po co BD miałby sobie ułatwiać robotę, skoro żywicznego podwozia do HMMWV nigdzie nie robili, więc i tak robota od początku. (chyba, że wzięli plastik z Tamiya i odlali w żywicy ). Oczywiście Twoje zdjęcia pokazują inne rozwiązanie zawieszenia i nie sposób tego nie uwzględniać. Temat do rozgryzienia.
 7. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale konstrukcja jest ta sama- oba mosty itd
 8. Ciekawe, czy do tego Flyer’a będzie dokładnie pasowała rama od humvee?
 9. Znalazłem również dwa quady Polaris produkowane orzez niemiecką firmę MAiM, ale nic o jakości powiedzieć nie umiem https://www.dersockelshop.de/maim---modern-armies-in-miniatures/maim35556/atv-ranger-polariz-military-version--private-mercenaries-/-1:35 https://www.dersockelshop.de/maim---modern-armies-in-miniatures/maim35555/atv-ranger-polariz---military- version-/-1:35
 10. To teraz nasi południowi sąsiedzi i Land Rover Defender 130 Cayman Za Wikipedia https://cs.wikipedia.org/wiki/Land_Rover_Defender_130_Kajman Tu duży artykuł do poczytania https://www.joint-forces.com/features/military-land-rovers/31102-mlr-32-czech-kajman-d130-rdv Teoretycznie najłatwiej zbudować ten model na bazie produktów Hobby Boss, bo na pojazdach Rangersów był stworzony Kajman, ale różnic trochę jest- uzbrojenie, kształt klatki. Zbudowanych modeli Kajmana w sieci nie znalazłem, aczkolwiek jest to dość dobrze udokumentowany zdjęciow
 11. Ciekawy pojazd i super obładowany. Raczej nikt się nie pokusi na wydanie tego modelu. Baaaaardzo niszowy temat. Szkoda. Zostają inne równie atrakcyjne.
 12. A tutaj? https://www.blast-models.eu/en/36-modern?page=3
 13. Chętnie bym otworzył ten pojazd, bo baza wyjściowa całkiem niezła, ale może przy kolejnym kiedyś. Trochę sie tam dzieje, zwłaszcza po sufitem. Ilość anten wskazuje na rozmaite zabawki w środku więc bogato tam jest. Efektownie to wygląda, ale grubszy temat do rozgryzienia. Na poniższych zdjęciach jest chyba wersja z CROWS(?), ale i tak w standardowej jest dużo elektroniki
 14. Blacha w tym zestawie jest strasznie twarda. Trzeba uważać przy składaniu koszy. O siatki się nie martwię. Na zdjęciach oryginałów są powgniatane- to wystający element. @MarcinM- a co tu do rozpoznawania . Humvee to humvee, Iveco to Iveco itd...
 15. Wszystkie elementy poskładane. Nie łączyłem w całość, bo z malowaniem będzie trochę kombinacji.
 16. Yamaha 450 Grizzly Quad - do poczytania https://www.thinkdefence.co.uk/military-quad-bikes/ Oryginały z przyczepą również. Taki zestaw proponuje firma Bronco. Na rynku dostępne są dwa modele tego pojazdu. Wspomniane Bronco i MMK
 17. Miałem do czynienia z M1078 Trumpetera i tu chyba jest porównywalnie, czyli nienajgorzej. Wyjdzie w praniu...
 18. Nie chcę się zagłębiać w detale i czegoś szukać, ale całość SZTOS! Dołożysz fajnie zakurzone koła, "rakete" i będzie boomba!
 19. W porównaniu do Humvee bajka, choć zobaczymy jak będzie z całością. Fajny detal budy, kilka blaszek. Humvee mieliśmy merytorycznie rozpykanego. Co jest tu- nie wiem. Istotny jest też aspekt ceny. Humvee około 40-50 PLN, a tu 150 PLN. Myślę, że to też determinuje zawartość pudełka. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo fajnie.
 20. Z Mercedesami zaczekam, bo trochę więcej dłubania, więc na warsztat trafia zgodnie z jedyną słuszną linią kolekcji pojazdów wojsk specjalnych włoski Iveco. Model Italeri, koła DEF Model. W zasadzie z pudła. PS- podstawka do War Piga się robi, to scenki z Hebronu też, więc spokojnie mogę sobie zbudować ten model. Po złożeniu podwozia, kół i na sucho nałożonej pace- bardzo mi się podoba.
 21. @Michal_G- no jasne, że są (jestem) zainteresowani. Fajne foty i może się kiedyś skuszę...
 22. Plandeka fajna- wnętrze paki jest po jakiś zabiegach? Dziwnie wygląda trochę.
 23. Polaris MV850 Producent modelu Live Resin- doskonała jakość z możliwością wielu konfiguracji i dodatków I świetny model polskiego modelarza z forum PWM. Mam oba na rozkładzie, może słabo będzie widać, bo oba na małej dioramie
 24. Polarisy dwa, czyli dwu- i czteromiejscowe. Oba produkuje Airborne Miniatures. Czteroosobowy jeszcze oficjalnie wydany nie jest. Mam go już u siebie, ale wszystko luzem w pudle ze zdublowanymi częściami i brakiem instrukcji, więc fotografować nie ma co. Dołączę za to oryginały obu wersji. Poniżej model Airborne Miniature I jeszcze jeden oryginał jak doskonały pomysł na model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.