Skocz do zawartości

Soviet Su-100 Tank Destroyer 1;35 Dragon


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Model rewelacyjny! Polecam wszystkim pancerniakom! Klei się bezproblemowo, szpachli niewielkie ilości. No i te blaszki, cudo. Ja ten pojazd zrobiłem w barwach 1 Gwardyjskiego Korpusu Zmechanizowanego, Węgry 1945. Jeśli się nie mylę, to w 1;72 pojawiło się to działo dragona na forum. Ma inny kamuflaż niż moje, czyżby dragon dał inne kamuflaże do tego samego pojazdu? Nie będę się rozpisywał na temat malowania i sklejania, powiem tylko, że białe kamo to Pactra i biała pastela.

 

34aee02a1539086em.jpg ddb62d4d20a64969m.jpg 28891cccab88c35em.jpg 2909dce9bb23724em.jpg

27448d699692f4edm.jpg f1b167b7f03967d5m.jpg b214dd6d02886ea4m.jpg cf8947f37677a4fdm.jpg

0a10d142fa8d9f1em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo zdjęcia marne.......... i przesadziłeś z ułożeniem gąsienic...... wyobraź sobie co by się stało jak by ruszył............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie zdjęcia są marne, będę miał lepsze to wymienię. A co do kamo to takie jest w instrukcji malowania, inne, dlatego takie wybrałem. Gąski zrobiłem maksymalnie luźne, ma założone ostrogi przeciwślizgowe, napięte gąsienice pękłyby gdyby ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie znam się na sowieckiej broni pancernej, aczkolwiek ja tą instrukcje malowania interpretowałbym jako pozostałości białej zmywalnej farby na standardowym zielonym kolorze... natomiast u Ciebie wygląda to jak białe, nienaturalne kleksy na świetnym zielonym kamuflażu... ;) Zresztą cokolwiek by to nie było, zacieków takowej farby mi to nie przypomina, i moim zdaniem psuje efekt. Natomiast rozjaśnienia i przebarwienia zielonego koloru są naprawdę dobre- robisz je pędzlem?

Gąski chyba jednak ciut za luźne ;) Ogólnie model fajowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te białe elementy kamuflażu wyglądają, jak misterny japoński obraz. Malowany ręką mistrza, który osiągnął poziom najwyższej syntezy. :-)) A nie ruska postawionego w obliczu kończącego się wapna :-))

Poza tym modelik super :-))

Ja bym go jeszcze przejechał jakimś "wapnem" :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Dziagwa, dałem specjalnie jedno zdjęcie z malowaniem kamo, jakie dragon proponuje. Jak widać są to jednak plamy i zacieki, można powiedzieć kleksy. W żaden sposób nie można powiedzieć, że pojazd był malowany w całości białą farbą. Powiedziałbym, że malowanie było według własnego widzimisię malującego ten pojazd, a może miał tylko resztki farby na dnie wiadra? W Armii Czerwonej wszystko było możliwe. Wystarczy tego wapna, jest tak jak na schemacie malowania, sowieci mieli niezłych malarzy soc-realistów, może jakiś na pół-etatu malował te esy-floresy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dziagwa jak ja cię dawno nie słyszałem, a wracając do tego kamo wnioskując z tego co widać na fotach to nie jest aż tak źle, tylko tak za słabo są roztarte- a tak mi się nawet podoba.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdjęcie oryginału (co prawda ciut kiepskie) można znaleźć w "Czołgi sowieckie 1939-45" Wyd.Militaria Warszawa 1996 (to taka mała książeczka z przeglądem typów, danymi technicznymi itp.) str. 285.

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Do malowań zimowych wszystkie strony w II w.ś. używały farb zmywalnych, a nie wapna - proponuję przyglądnąć się bliżej co wapno robi z metalem na pierwszej z brzegu budowie. W w.w. temacie: "Stalins Tanks" wyd.Militaria nr.212,U.S Armor Camuflage and Markings W.W II wyd. Sqadron/Signal, Barwy i Znaki Panzerwaffe Panzerregiment wyd. Armagedon.

 

Pozdrawiam(2)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Termir 2, na dodatek z metalu wapno schodzi całymi płatami. Nie wiadomo skąd się wziął pogląd na to, że sowieckie tanki były malowane wapnem. To była farba w proszku, wodo-rozpuszczalna, schodząca pod wpływem warunków atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem twojego pojazdu jest jeden - wybrałeś nieciekawą i kontrowersyjną formę malowania. Dyskusje nie ucichą czy to było wapno czy farba zmywalna czy kamuflaż celowy czy rozmyty.

Masz babo placek - narobiłeś się a teraz musisz się tłumaczyć.

 

Moje zdanie - zieleń fajna - biel nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forma malowania jest ciekawa a nie kontrowersyjna, model jest zrobiony i pomalowany według instrukcji którą daje Dragon. Termir 2 wspomniał o zdjęciu tego wozu i tego malowania. Nie wiem więc w czym naprawdę jest problem, bo jest inne? czy dlatego że niektórzy nie mogą zrozumieć że było takie kamo? Podaję jednostkę w jakiej ten wóz walczył, kraj, rok, daję zdjęcie kamo proponowane przez Dragona, wszystko na nic. Zostało mi tylko poprosić administratora o usunięcie mojego modelu z galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forma malowania jest ciekawa a nie kontrowersyjna, model jest zrobiony i pomalowany według instrukcji którą daje Dragon. Termir 2 wspomniał o zdjęciu tego wozu i tego malowania. Nie wiem więc w czym naprawdę jest problem, bo jest inne? czy dlatego że niektórzy nie mogą zrozumieć że było takie kamo? Podaję jednostkę w jakiej ten wóz walczył, kraj, rok, daję zdjęcie kamo proponowane przez Dragona, wszystko na nic. Zostało mi tylko poprosić administratora o usunięcie mojego modelu z galerii.

Witam, słuchaj nie przejmuj sie tym co piszą uważam ze zrobiłeś fajny model i w ciekawym malowaniu. Przecież to Ty go robiłeś i mogłeś wybrać sobie jak go chcesz polmalować. Uważam ze jeżeli sie komuś nie podoba to nie powinien go oglądać. Ja tez kupiłem ten model z Dragona ale będę go później składać. Mój będzie w malowaniu LWP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie bez nerw! Sam wielokrotnie zastanawiałem się kto i na jakiej podstawie tworzy schematy malowań w instrukcjach modeli-nie tylko czołgów. Nie można mieć pretensji do kogoś że sugeruje się zamieszczonymi tam przykładami przy malowaniu swojego modelu-nie zawsze ma się zdjęcie oryginału do porównania. W tym wypadku argument że malowanie jest nieciekawe i kontrowersyjne jest chybiony. Dla autora modelu akurat takie malowanie a nie inne było interesujące-i to jest decydujące. Oczywiście ktoś może mieć inne zdanie-po to jest forum. "Kontrowersja forma" - trzeba by sprecyzować na czym polega bo brzmi to niejasno. Czsochaj korzystał przy malowaniu z instrukcji i wg. umieszczonego w niej schematu, i tak to zinterpretował, i już, a jeśli w instrukcji są babole to nie jego wina. Myślę że wielu modelarzy miało tym problem (np. ja).

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Wapno jest substanją żrącą i silnie reaguje z metalami.Kiedyś pisali że wapnem bielili nawet samoloty.Brało się to pewnie stąd że jak coś na zdjęciu jest białe... itp

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czsochaj korzystał przy malowaniu z instrukcji i wg. umieszczonego w niej schematu, i tak to zinterpretował, i już, a jeśli w instrukcji są babole to nie jego wina. Myślę że wielu modelarzy miało tym problem (np. ja).

Zawsze istnieje możliwość jakiegoś zorientowania się czy dany kamuflaż jest wiarygodny. Nie znam się na sowieckiej broni pancernej ale nie widziałem jeszcze takiego kamuflażu nakładanego na zielony kolor- stąd moje wątpliwości.

czy dlatego że niektórzy nie mogą zrozumieć że było takie kamo? Podaję jednostkę w jakiej ten wóz walczył, kraj, rok, daję zdjęcie kamo proponowane przez Dragona, wszystko na nic. Zostało mi tylko poprosić administratora o usunięcie mojego modelu z galerii.

Problem w tym że taki kamuflaż niekoniecznie był- z tego co czytałem na forach oraz z własnej autopsji wynika, że dragon różne dziwne schematy daje do instrukcji A reszta wypowiedzi Twojej to sianie paniki

Witam, słuchaj nie przejmuj sie tym co piszą uważam ze zrobiłeś fajny model i w ciekawym malowaniu. Przecież to Ty go robiłeś i mogłeś wybrać sobie jak go chcesz pomalować.

Owszem, mógł wybrać jaki chciał schemat malowania, i mógł go pomalować jak chciał. Ale skoro ktoś pokazuje model na forum to chyba chce wysłuchać co myślą o modelu inni- nawet jeżeli im się nie podoba.

Dla mnie wygląda to tak, jakby dobry modelarz pomalował modelik ładnie na zielono, wycieniował, wybrudził, a potem jakiś niedoświadczony modelarz namalował na nim białe plamy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie czepiacie... Prawdę mówiąc to cała masa modeli w galerii ma kompletni nieprawdziwe malowania, przesadzony brudzing, waszing i co tam sie jeszcze robi, a to su-100 wcale nie wygląda najgorzej, mi tam sie podoba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forma malowania jest ciekawa a nie kontrowersyjna, model jest zrobiony i pomalowany według instrukcji którą daje Dragon. Termir 2 wspomniał o zdjęciu tego wozu i tego malowania. Nie wiem więc w czym naprawdę jest problem, bo jest inne? czy dlatego że niektórzy nie mogą zrozumieć że było takie kamo? Podaję jednostkę w jakiej ten wóz walczył, kraj, rok, daję zdjęcie kamo proponowane przez Dragona, wszystko na nic. Zostało mi tylko poprosić administratora o usunięcie mojego modelu z galerii.

 

Pamiętaj że większość osób wyraża swoje opinie w sposób subiektywny.

Jednak jak czytam posty w temacie twojego SU to nie za bardzo rozumiem dlaczego chcesz prosić admina o usunięcie modelu z galerii

Wstawiłeś model który wywołał dyskusję i oto w tym wszystkim chodzi - jednym się podoba drugim nie. A co do formy malowania - sam widzisz że jest kontrowersyjna - jak by nie była to byś dostał 10 postów typu ale ładny, super, świetny tylko popraw gąskę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czsochaj.

1. Jesteś bardzo sympatycznym osobnikiem i lubię Twoje modele.

2. Ta suka też jest bardzo przyzwoita.

3. Twój temat jest bardzo medialny. To chyba dobrze:-))))

4. Nie chodzi o to żebyś "okopał" sie na swojej pozycji" pomalowałem dobrze" tylko, żebyś wykorzystał krytycyzm kolegów modelarzy, dla poprawienia swoich technik modelarskich.

5. Czym bardziej będziesz obstawał przy swoim, na tym większa krytykę sie narazisz :-))

6. Głowa do góry, i żadnego wycofywania zdjęć twojej "suki"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone kamo jest świetne ale te białe plamy tylko popsuły ten model.

To co jest oryginalne nie zawsze jest fajne i efektowne. Według mnie biała farbka na modelu nic nie imituje i wygląda po prostu głupio, no ale to tylko moja ocena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.