Skocz do zawartości

M24 Chaffee | Italeri 1:35


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Kolejny maluch w mojej kolekcji: M24 Chaffee, w malowaniu U.S. Army, 3rd Infantry Division, Korea 1951.

Zestaw leciwy (1986), ale w nowszych wydaniach Italerii dołączyło do niego ogniwkowe gąsienice i toczoną lufę. Składał się bardzo przyjemnie.

Malowanie Vallejo Air Olive Drab, washe MIG, pigmenty AK.

Model z pudełka, jedynie rozwierciłem lufy.

 

Zapraszam do galerii.

 

426nW2.jpg

 

OyTbwJ.jpg

 

mievvr.jpg

 

RSQPFT.jpg

 

PCMbyA.jpg

 

bLxr6r.jpg

 

yYjg2B.jpg

 

9EaBMC.jpg

 

BAUgxQ.jpg

 

XWc6WJ.jpg

 

8JYOVT.jpg

 

XNEFNY.jpg

 

HrTyZQ.jpg

 

MLnxqP.jpg

 

0OLeDe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny.

jedyne ale to rzucające się w oczy koła, a raczej brak ich oczyszczenia

Lewa strona 1 i 3 koło nośne...

Prawa strona 3 i 5 koło nośne...

Popraw to i będzie super.

Podoba się
Do poprawki koła jak Jonathan napisał oraz ta zwinięta plandeka na tyle

Nie zauważyłem tych kół, dzięki za zwrócenie uwagi - cenna nauka na przyszłość.

Oczyszczenie bieżników to dosyć prosta sprawa. Myślę, że teraz jest lepiej.

 

n6DdCS.jpg

 

mwkSdm.jpg

 

8iKaNU.jpg

 

Plandeka - cóż, zestawowa. Myślę, że tym razem jeszcze zostanie taka, jaka jest - co nie znaczy, że jeżeli wpadnie mi w ręce coś lepszego, albo uda się wykonać lepiej wyglądającą własnej produkcji, sprawa nie wróci na warsztat.

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia są bezlitosne.

Aaaaa - teraz i ja widzę... dzięki. No tak, to już bardziej skomplikowana sprawa. Muszę się zastanowić, w którym kierunku pójść z naprawą - szlifowanie i ponowne malowanie/brudzenie czy tylko brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoje wykonanie. Bez tych wszystkich siuwaksów i innych wynalazków, tylko techniki starej szkoły. Ma to swój urok.

Z uwag to kalki. Niektóre się świecą np. numer na spodzie wieży. Jednak zalecałbym używanie płynów do kalek. Kolejną sprawą są gwiazdy. Widać dookoła nich przezroczysty film. Najlepiej jest wyciąć samą gwiazdę gdy kalka jest jeszcze na arkuszu, tuż przy białej krawędzi. A już najlepiej to zrobić sobie szablon i wymalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Trzeba przyznać, że miejsce na łączenie form wredne. Szczególnie w zagłębieniach felg dojście z papierem ściernym jest słabe.

Nie jest idealnie (prawa strona, oczywiście dopiero na zdjęciach widać, zwłaszcza gdy się już wie, czego szukać), ale myślę że lepiej niż było.

 

aSWm4k.jpg

 

Au7Fzu.jpg

 

mHs4eN.jpg

 

okJ9FE.jpg

 

tzssld.jpg

 

4vqe0P.jpg

 

AUuAMx.jpg

 

Mgb2wo.jpg

 

Txodme.jpg

 

KqY2lB.jpg

 

skuT1A.jpg

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.