Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/72


mateusz19992000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam pokazać kolejny mój model. Tym razem jest to T-90 z Zvezdy i został on sklejony już jakiś czas temu.

Ogólnie sklejało się go bez problemów, jedynym mankamentem to było średnio spasowanie wanny z kadłubem .

A przy okazji życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku i spełnienia wszystkich marzeń .

DSC_0127_zpsonhvkgix.jpg

DSC_0128_zpsgs76yjjo.jpgDSC_0126_zpsj0u7gqog.jpg

DSC_0125_zpstzvmh0zb.jpg

DSC_0131_zpsvwichtoy.jpg

DSC_0132_zpsrl2vrgmg.jpg

DSC_0137_zpsscgmpwh8.jpg

DSC_0147_zps6vn1fvga.jpg

DSC_0134_zpsdecp9xtm.jpg

DSC_0135_zpsbpg4dina.jpg

DSC_0136_zpswzmifnoi.jpg

DSC_0146_zpswtarg4fm.jpg

DSC_0145_zpsuyrxaxuk.jpg

DSC_0144_zpspakltbwn.jpg

DSC_0139_zpskkpjbznp.jpg

DSC_0138_zpsh6fal9bu.jpg

DSC_0140_zpsvqd2iqsg.jpg

DSC_0142_zpsgv4al9y0.jpg

DSC_0148_zpsifumpvrx.jpg

 

DSC_0150_zpsntimwygv.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No początkowo prezentował się ładnie, ale wraz z przyglądaniem się moje oczy co i rusz wypatrywały nowe niedociągnięcia. Na pewno błędem jest usmolenie krat nad silnikiem, powietrze tamtędy się dostaje, nie ma mowy o żadnych spalinach jak przy wydechu, ciut przesadzone. Brak pomalowanych lamp od przodu, tylna belka jest krzywo, na łączeniu kadłuba z tyłu jest spora szpara, zapasowe ogniwa gąsienic - nie jestem pewien czy pomalowane zazwyczaj mają prawo tak zardzewieć, antena jest zdecydowanie za gruba. O błocie wspomniał imek, nie mniej bardzo ładnie wyszło malowanie, może nie przekonuje mnie zbyt neonowa zieleń, ale to nie zmienia faktu że malowanie wyszło bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ,mnie się podoba i bardzo lubię modele na podstawkach.

Jedna rada,z zawodu jestem stolarzem .

Na podstawkę użyłeś klocka prawdopodobnie 15-10-3 cm.z deski podłogowej,po dłuższym czasie może pękać.Drewno tak ma.

Ja używam płyt karton-gips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, żebyś nie pokazał tyłu od dołu to powiedział bym, że ładnie wykonany model. Nie podoba mi się te błoto na tyle wanny.

A co do błota to co z nim jest nie halo, zły kolor, struktura czy coś innego

No początkowo prezentował się ładnie, ale wraz z przyglądaniem się moje oczy co i rusz wypatrywały nowe niedociągnięcia. Na pewno błędem jest usmolenie krat nad silnikiem, powietrze tamtędy się dostaje, nie ma mowy o żadnych spalinach jak przy wydechu, ciut przesadzone. Brak pomalowanych lamp od przodu, tylna belka jest krzywo, na łączeniu kadłuba z tyłu jest spora szpara, zapasowe ogniwa gąsienic - nie jestem pewien czy pomalowane zazwyczaj mają prawo tak zardzewieć, antena jest zdecydowanie za gruba.

Co do krat to wiem, że popełniłem błąd tylko skapłem się już po fakcie. Chciałem to jakoś wyczyścić spowrotem ale się już nie dało . Lampy pomaluje, a myślałem, że jak belka będzie trochę krzywa to się nic nie stanie, bo na wojnie też nie wszystko jest w stanie idealnym.A o szczelinie z tyłu dowiedziałem się dopiero przy robieniu zdjęć to postaram się ją też poprawić, gąsienice z tyłu przetrę jakimś pigmentem czy coś i powinno się zniwelować, a antenę na pewno zmienię.

Na podstawkę użyłeś klocka prawdopodobnie 15-10-3 cm.z deski podłogowej,po dłuższym czasie może pękać.Drewno tak ma.

Podstawka jest ze zwykłego klocka drewna, w innych modelach mam takie już z 2 lata i nie pękają, jak zacznie się coś z nimi dziać to wtedy będę myśleć co dalej, ale dzięki za rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.