Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. II ausf. F/G DAK Tamiya 1:35


shakal84

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że wracasz do tego cudownego hobby.

 

Model poprawny.

Masz jeszcze dużo do nauki jeśli chodzi o malowanie i ślady eksploatacyjne, ale powoli.

Baza dobra.

 

Łap za następny model i klej dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Masz jeszcze dużo do nauki jeśli chodzi o malowanie i ślady eksploatacyjne, ale powoli.

 

To znaczy ? jakieś konkrety poproszę co jest źle ?

 

ale nie pasuje mi jego "brudzenie" całkowicie niespójne z podstawką i zastosowanie normalnego piasku nie wygląda najlepiej w tej skali

 

Tak wiem piasek trochę za ciemny w stosunku do pigmentów na kołach, i faktycznie trochę za gruba ziarnistość chociaż nie jest to zwykły piasek tylko specjalny do pisakownic, ale jak widać i tak mogłem go przesiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeśli chodzi o doprecyzowanie, co miałem na myśli:

 

 

Pomijając to, że zastosowałbym osobiście do jednobarwnego malowania modulację kolorów (kwestia gustu) to pomijając to brakuje:

 

- rozjaśnienia

- zróżnicowanie kolorów obić

- rozmieszczenie i intensywnośc obić (masz ame duże obicia w dość sporych skupiskach, brakuje pomniejszych i zarysowań przy takiej eksploatacji)

- filtry uspujniające kolorystykę

- olejne farby (biedronka + OPR)

- zacieki i wypłowienia

 

Dlatego pisałem, że jako baza do dalszej nauki jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak trochę tego brakuje. Jednak do większości wymienionych przez Ciebie technik nawet nie wiem jak się zabrać :X

 

1 Modulacja kolorów ok wiem o co chodzi zaczynamy od najciemniejszego, kończymy najjaśniejszym na płaszczyznach pancerza. W sumie to coś podobnego do preschadingu prawda ?

 

2 Rozjaśnienia ? czyli ? Jeżeli model miałby zrobioną modulację to chyba było by zbędne ?

 

3 Róznicowanie kolorów obić, to fakt obicia zrobiłem metodą na lakier do włosów, mogłem jeszcze pobawić się pędzelkiem i dać pod niektóre jaśniejszej farby kamuflarzu.

 

4 Rozmieszczenie i intensywnośc obić, tak wiem w niektórych miejscach jest ich za dużo, i są za duże w stosunku do skali modelu.

 

5 Filtry uspujniające kolorystykę, nie chciałem aby model wyszedł zbyt ciemny, po za tym jakich kolorów filtrów użyć do DAK-a ?

 

6 Olejne farby (biedronka + OPR) Otóż biedronkę zrobiłem tylko chyba za mocno ją zmyłem, użyłem żółtego, białego, ciemno brązowego i pomarańczowego koloru. Co to jest OPR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.