Skocz do zawartości

Tamyia 1:35 SdKfz 250/1 AUSF C + GRENADIERZY


aro275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam na imię Arek i jestem tutaj nowy:)Do tej pory zajmowałem się modelami głównie pancerki w skali 1:72. ale niestety stan mojego wzroku pogorszył się na tyle że postanowiłem przejść na większe"zabawki" tj. 1:35

 

Oto mój pierwszy model w tej skali Tamyia transporter opancerzony SdKfz 250/1 Ausf C oraz zestaw figurek tej samej firmy .

Moje osobiste zdanie na temat sklejania tego zestawu jest jedno . Nigdy nie miałem większej przyjemności w sklejaniu jak przy tym modelu . Mimo że formy są z 1978 roku! to są rewelacyjne.żadnych nadlewek czy nie dolewek , przesunięć formy itp.Zastosowałem wszystkie możliwe techniki modelarskie jakie znam .

a) wash olejny , farbami Amsterdam -umbra palona + terpentyna balsamiczna

b) kurzenie naturalnymi pigmentami -Talens

"biedronka" farbami olejnymi Amsterdam + terpentyna balsamiczna

c) obicia gunmetalem po krawędziach burt

kilka zdjęć poniżej .Pozdrawiam i proszę o konstruktywną krytykę

https://naforum.zapodaj.net/e3d342a6e7b9.jpg.html

 

https://zapodaj.net/803c1577151ff.jpg.html

https://zapodaj.net/4b35a886e0f7e.jpg.html

https://zapodaj.net/eb20b2ea0a121.jpg.html

https://zapodaj.net/8eb7e1f4d365c.jpg.html

https://zapodaj.net/30a2f5cafff54.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wklejam foty, nie linki

 

e3d342a6e7b9.jpg

 

Teraz o modelu. Na samym przodzie błotnika widać jakieś gluty - albo klej albo szpachla. Tak czy inaczej tak nie powinno być. Brązowe plamy to pewno słabo wytarty wash. Kalki też niezbyt siadły, przydałoby się użyć płynów do ich układania. Na zasobnika H masz odciski palców z pigmentów.

Figurek nie komentuję bo sam za dobrych nie robię.

 

Generalnie przy następnym modelu załóż warsztat i się zobaczy na bieżąco. Napisz też czym malujesz - pędzel czy aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to była szpachla , juz poprawiłem . Brązowe plamy to wash . taką mam metodę nigdy nie wycieram dokładnie lubię mocno brudne modele.Masz rację nie widziałem na zasobniku tych białych plam tez już poprawione wkrótce nowe fotki . Acha to jeszcze nie gotowy model .Malowany pędzlem.

Dziękuję za porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii merytoryki, bo tylko na to mam licencję. Figura, klęcząca po prawej- brązowa kabura- brązowe oporządzenie było uzywane przez Luftwaffe. Mundury się za bardzo błyszczą. Chlebaki troche kolorystycznie nie bardzo, były rózne odcienie ale takie to nie za bardzo. Żołnierz biegnacy z MG34 trzyma go tak że w realu nie dało by sie z tym biegać z takim chwytem. Ta sama figura, skrzynka ma taśmowaną amunicję do MG. Nie bardzo wiem czy to taki kolor czy jest tak zardzewiała? Co by nie było ani jedno ani drugie, znaczy ani nie powinna mieć takiego koloru ani nie powinna być tak zardzewiała. No i nieszczesne MGty z tego zestawu na pojeżdzie... Oba koszmarne, mało co podobne do realnych a MG42 z doppeltromlem to czysta fantastyka. Hełmy i puszki na maski pgaz powinny być ciemniejsze niz mundury, w każdym razie nie malowane tą samą farbą. Na pociechę Ci napiszę że widzę że cos tam w kwestii oporządzenia liznąłes temat albo przyjżałeś się dobrze instrukcji malowania bo nie jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Dziękuję za podpowiedzi . Puszki na maski są pomalowane gunmetalem . manierki -widziałem takie kolory na zdjęciach. Największy problem miałem z tymi torbami , które pomalowałem na piaskowo Z kaburą to taka moja fantazja:) wiem że powinna być czarna , ale może facet chciał iść do luftwaffe:) a się nie dostał.

 

Bardzo mi pomagają merytoryczne wskazówki oraz wytykanie błędów których postaram się już nie powtarzać

 

Reasumując

 

kolor mundurów jest chyba dobry . Poprawię hełmy oraz płocienne torby i dodam bo zupełnie zapomniałem , guziki na biało oraz dystynkcje na pagonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie kolego, puszki w kolorze hełmów. Chlebaki bardziej w okolicy oliwkowego. Manierki i menażki masz mniej wiecej OK. Guziki, jeżeli bez farby to srebrny mat, nie biały. Dystyngcje na naraminnikach a w przypadku podoficerów również tresy wokół kołnierzy. Tylko pamiętaj że w armii niemeickiej do kaprala to był korpus szeregowych, żebyś czasem tresy gefreiterowi lub obergefreiterowi nie machnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, my na detale patrzymy a w tytule taki babol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Faktycznie z rozpędu palce mi sie omsknęły . Administratora bardzo proszę o poprawę tytułu dobrze?

 

 

 

 

p.s tutaj dwa zdjęcia z poprawionymi grenadierami oraz pytanie co mam zrobić ze zlamanym mg z tyłu?

 

 

e83f4b0de20f.jpg

97d2685c970c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d4c222a6b342.jpg

51d97fe8fa67.jpg

6b1c385b3415.jpg

 

 

 

Nowe zdjęcia . Grenadierzy poprawieni . Tzn oporządzenie

Transporter również został rozjaśniony

Proszę o dyskusje

 

P.S jako że model ma przedstwiac stan na 1942 , usunąłem mg 42 i dałem mg 34 , tak będzie chyba bardziej historycznie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie poprawiaj, zostaw jak jest, a nastepną pracę zacznij od załozenia warsztatu na forum. Napewno znajdzie sie wiele osób chetnych do pomocy. Tak jak pisałem, już nic nie katuj, ale robiąc takie tematy warto troche pogrzebać w necie (fora tematyczne, blogi) lub w dobrej literaturze. Pojazd masz (zgodnie ze znakiem taktycznym) należący do plutony pionierów (saperów) a panowie mają białe wypustki wokół naramienników (biały- piechota, czarny- pionierzy). Poza tym pan plutonowy (leżący z MP40 na drugim zdjęciu) nie ma tresy podoficerskiej wokół kołnierza. Nie poprawiaj juz tego, bo nie ma sensu. Zrób jak pisałem na początku postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.