Skocz do zawartości

Panzer V Panther Dragon 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Model zrobiony w ponurym stylu... na dioramke + 2 figurki, a później chyba na sprzedaż muszę sie jeszcze zastanowić. A więc czekam na komentarze.

 

395e20c583c79f13.jpg

8695a077ed11ac8d.jpg

741090271fe6b23d.jpg

4c6afdc075d38974.jpg

f56ec3f3ecab1b7c.jpg

4b0e1f5f61ddde95.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model ładny... Tak, ponury owszem, nawet tło jest odpowiednio dobrane Co wpadło mi w oczy, to niekonsekwencja w nakładaniu śniegu...- Kadłub z wierzchu ośnieżony, kola jezdne też... natomiast na gąsienicach, oraz we wnękach kadłuba- czyściutko.

 

Albo, albo... albo śnieg ''napadał'' i jest tylko na wierzchu kadłuba (a nie na kolach)... albo czołg sie w nim ''umorusał'' i wtedy śnieg jest totalnie wszędzie.

 

Lecz to tylko czepia sie moje estetyczne ''Ja'' co w żadnym stopniu nie umniejsza temu modelowi.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem model, jak powiedziałeś smutny, ale bardzo fajnie wykonany. Choć wg mnie, pudełkowe, kamo trojbarwne byłoby ładniejsze. Czy to malowanie jest poparte jakąś fotką czy własna tworczość??? Ten śnieg troszkę szpeci czołg. Mam też pytanie czy brak MG w przedniej kopułce jest celowy??? (nie wiem, więc pytam) Jedyne co mi nie pasuje to właśnie ta jednobarwność, troszkę psująca efekt dobrego czołgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli chodzi o klimat, tak tak popieram przedmówców - jest tak, jak myślę sobie zaplanowałeś... Co do śniegu... jest dobry - tylko umiejętności nie te ( i nie mówię tu konkretnie o Tobie - żebyś przypadkiem źle nie zrozumiał )

Gdyż położyć śnieg, jak wiadomo biały na tak ciemnym pojeździe trzeba być mistrzem i podejrzewam, że 90 % modelarzy na tym forum bym temu nie sprostało - ze mną na czele oczywiście...

 

Lecz Ty jak widzę i tak umięjętnie wyszedłeś z sytuacji, gdyż dla mnie ten śnieg wygląda jak poprostu podczas odwilży... czyli plamki prawie jak kamuflarz i wielkie brawa dla Ciebie za to !

 

Aha jeszcze słowo od strony technicznej: oczwiście model sklejony czysto, łańcuchy dodają uroku do ponurej całości !

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub z wierzchu ośnieżony, kola jezdne też... natomiast na gąsienicach, oraz we wnękach kadłuba- czyściutko.

 

 

To dlatego że jeszcze nie jest skończony, jak zrobię winietke do niego całe podwozie będzie w ciemnym mazuto-podobnym błocie...

 

Choć wg mnie, pudełkowe, kamo trojbarwne byłoby ładniejsze.

 

Kamo jest i to nawet trójbarwne ale pod mocnym washem, na początku miałbyć czysty letni model ale zmieniłem zdanie. Wiem że jest totalnie nie realny wręcz science-fiction...

 

 

Mam też pytanie czy brak MG w przedniej kopułce jest celowy???

 

Tak jest celowy, po tym można poznać moje modele, zawsze jest wyciągnięte MG...

 

 

Fakt, śnieg szpeci ten model.

 

To nie śnieg tylko zmarzlina po roztopie, tworzy sie na drugi dzień po "spadnięciu" śniegu...

Gdybym miał zrobić śnieg posypałbym go sodą oczyszczoną na wikol bez żadnego rozcieńczania.

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Science-fiction??

Moze. Ale dla mnie do tego modelu pasuje raczej określenie ''GOTYCKI'' Kurcze, naprawdę- ta barwa, te łańcuchy (w szczególności łańcuchy!)... Odnosi sie takie dziwne wrażenie, jakby ta pantera, miała walczyć w armii Saurona...

 

A swoją drogą, gdy rusek widział taki czołg- to musiał od razu w gacie robić ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego modelu pasuje raczej określenie ''GOTYCKI''

 

hehe... tylko łańcucha brakuje

d99be37a6697e583.jpg

 

Dzięki chłopaki za komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż położyć śnieg, jak wiadomo biały na tak ciemnym pojeździe trzeba być mistrzem i podejrzewam, że 90 % modelarzy na tym forum bym temu nie sprostało

No własnie, ale skoro jest śnieg to warto przynajmniej zastanowić się jak to zrobić lepiej :-))

Pozdrawiam

Ps. Generalnie interesująca panterka :-))

 

Co do śniegu

1. Pada z góry i trzeba to uwzględnić. Np nie będzie go na bocznym pancerzu wieży.

2.W miejscach, gdzie chodzi załoga, będzie ubity, bądź w ogóle wytarty.

3.Podwozie będzie nim wypełnione

4. Stopi sie na pokrywach silnika

 

To takie uwagi :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.