Skocz do zawartości

Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z kilku dni wolnego zmajstrowałem sobie Hanomaga z reflektorem podczerwieni. Zrobiony prosto z pudła. Malowany farbami Gunze.

Model w miarę przyjazny w montażu choć spasowanie góry, dołu i tylnej ściany kadłuba jest fatalne. Plastik też jak na mój gust za miękki. Nie montowałem górnej płyty kadłuba bo jej istnienie jest mocno kontrowersyjne. Niestety AFV nie dołączył do modelu repliki generatora. Do reflektora dorobiłem przewody (przebieg hipotetyczny).

Pozostaje jeszcze trochę pobrudzić model, załadować jakieś bambetle i gotowy.

th_12.jpg

th_11.jpg

th_10.jpg

th_9.jpg

th_8-1.jpg

th_7-1.jpg

th_6-1.jpg

th_5-1.jpg

th_4-1.jpg

th_3-1.jpg

th_2-1.jpg

th_1-1.jpg

Zdjęcia lepsze wstawię jak będzie lepsze światło za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jak na ironię taki efekt kolorystyczny był niezamierzony. Nałożyłem przy malowaniu tyle filtrów że wszystkie kolory zlały się aż za bardzo. Teraz myślę czym go poobwieszać (hełmy, manierki itp) i doposażyć jakimiś pakunkami.

Wrzucam jeszcze kilka fotek zrobionych przy świetle dziennym.

th_22-1.jpg

th_21-1.jpg

th_20-1.jpg

th_19-1.jpg

th_18.jpg

th_17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety AFV nie dołączył do modelu repliki generatora.

 

Buuu ,to trzeba było dorobić... a tak nie dałeś generatora wcale.

 

Malowanie nieco zbyt "wypłowiałe" moim zdaniem ale wraz z brudzeniem wyszedł efekt nawet miły dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nie dorobię? Nie chcę kupować konwersji Blast Models dla samego generatora. Kombinuję we własnym zakresie. Ale co z tego wyjdzie... Na razie chcę jeszcze dopicować to, co już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie że dwa różne modele, światło dzienne zdecydowanie wydobywa walory modelu. Myślę, że brudzic nie musisz a jakieś drobne akcesoria w postaci hełmu, itp. napewno ożywią i atrakcyjnią model. Z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować konwersji Blast Models dla samego generatora. Kombinuję we własnym zakresie.

 

I o to chodzi !!!

Aleś mnie wystraszył tym brakiem generatora...

 

A i jeszcze jedno ,szyba reflektora powinna chyba być... niebieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem świetne zdjęcia gotowego modelu generatora i na tym będę bazować. Wyczytałem gdzieś, że szyba reflektora była ciemnoczerwona ale za późno na poprawki.

Dzięki za wszystkie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po całym dniu dłubaniny udało mi się stworzyć coś co przypomina z grubsza generator.

Pudło generatora zrobiłem z kartonu. Reszta to trochę plastikowych profili, resztek plastiku itp.

Bazowałem na zdjęciach generatora wykonanego przez gościa piszącego dla AFV Modeller. W 35 numerze tego wydawnictwa ukazał się artykuł jak wykonać UHU z generatorem.

Generalnie nie było tak trudno jak się wydawało na początku.

I tylko kolor mi nie leży...

th_1-2.jpg

th_2-2.jpg

th_3-2.jpg

th_4-2.jpg

th_5-2.jpg

th_6-2.jpg

th_7-2.jpg

th_8-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dość długo "studiowałem" Twój model, jest schludnie( jeśli o podniszczonym modelu można mówić schludnie) wykonany, wielki plus za samoróbkę.

Zacieki....one mi nie pasują, bądź ich za mało, bądź są za "żywe"(oczywiście to moje spostrzeżenie)

Co do wypłowienia, wydaje mi się ze ze 3 kursy po polnych drogach i efekt byłby podobny i to także mnie sie podoba.

 

 

gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że udało mi się stworzyć model, który robi pozytywne wrażenie

Zamierzam go postawić na podstawce z kawałkiem drogi i jeszcze odrobinę przykurzyć w dolnej części. Co do zacieków to powiem szczerze, że to mój słaby punkt. Wychodzą mi za "ostre", ale cały czas trenuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowałem na zdjęciach generatora wykonanego przez gościa piszącego dla AFV Modeller. W 35 numerze tego wydawnictwa ukazał się artykuł jak wykonać UHU z generatorem.

 

Masz ten numer czy chodzi o te fotki ,o których mowa była na PWM'e ?? Dyskusja tam była dosyć owocna więc jeżeli masz jakieś niezamieszczone tam foty nie pogardziłbym nimi

 

Pewny jesteś kształtu tego generatora?? Tzn wygięty dach i te klapy z tyłu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz linki do strony z gotowym modelem generatora zamontowanym w modelu i z produkcji generatora:

http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1183025658/some+more+UHU

http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1179998812/David%27s+Sdkfz+251-20+UHU+progress

Wygląda na to, że gość na którym się wzorowałem wie o co chodzi. To, że daszek jest wygięty widać na oryginalnych zdjęciach oryginału. Ja zrobiłem za mało nitów ale to szczegół. Klapy były na pewno z jednej i drugiej strony bo jakoś musieli go obsługiwać. Ja nie zrobiłem tylko drewnianej osłony od przodu żeby widać było te klapy. Generalnie jestem bardzo zadowolony, choć całość przypomina mi duży kubeł na śmieci

I oto nadszedł moment w którym mogę powiedzieć że model jest definitywnie skończony. Nic już nie dodaję i nie zmieniam.

th_11-1.jpg

th_12-1.jpg

th_13.jpg

Ocenę pozostawiam Wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie sobie go uwidziałem, polna droga i śmiga.

Ostatnia fotka fajna, pewnie niezamierzony efekt(?)

Zachód słońca, przyjechali i sie biorą do roboty.

Mam nadzieję, że schowasz pod szkłem jakimś, szkoda by poszedł na pastwę kurzu....

Dla mnie bomba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jestem zadowolony z efektu końcowego choć czegoś mi jeszcze brakuje... Może jakiejś figurki...

Model trafi oczywiście za szkło:)

A zdjęcie jak najbardziej niezamierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.