Skocz do zawartości

Panther Ausf. A Italeri 1/35


art1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, warsztatu nie śledziłem, ale wygląda jakbyś nie zrobił washa, może to wina fotek (za ciemne). Gąsienice lewitują, ślady po wypychaczach na zapasowych ogniwkach, może mam fatamorgane ale czemu koła się świcą? Mogłeś pordzewić, lub chociaż uczernić wyloty wydechów. Widzę, że bawiłeś się z pigmentami (pastelami)? Brak grilli razi :/ Fajnie że coś wrzuciłeś na wieżę, ale chyba za duży kontrast, tak moim zdaniem

 

Poza tym, co Ci napisałem, to mnie się podoba Staraj się unikać takich podstawowych błędów, jak ślady po wypychaczach, to tak na przyszłość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie montuje tego kocurka:) jako przygrywkę do late tygrysa DML'a.

 

jedna rzecz mnie nurtuje - tzw zemsta niemieckich technikow - jak pedzelkami pomalowac obrecze kół jezdnych... to jest koszmar:(

 

druga rzecz to zimmerit - czy na łączeniach płatów zimmeritu na pancerzu i wieży były luki (przerwy, nie takie zeby reke wlozyc, ale szaprki) czy byl kladziony na styk?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz mnie nurtuje - tzw zemsta niemieckich technikow - jak pedzelkami pomalowac obrecze kół jezdnych... to jest koszmar:(

Zalakieruj lakierem błyszczącym i maluj mocno rozcieńczoną farbą - najlepiej olejną - napięcie powierzchniowe, siły spójności i przylegania cieczy zrobią robotę za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szpary sam już zaszpachlowałem i ex post zaczalem sie zastanawiac czy o to chodziło

 

Reggy: jak dla matołka - maluje najpier wnetrze normalna farbka, pokrywam lakierem, a potem maluje obrecze? bo nie zalapalem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę model jest prosto z pudła, wiec sobie daruje glindzenie o wadach zestawu, a przybliżę nieco to co mi osobiście się nie podoba.

 

-uchwyty na gąsienice na wieży są w złych miejscach z za małymi przerwami.

-uszy do podnoszenia płyt przedziału silnikowego są w złych miejscach.

-klapa silnika odstaje.

-brak siatek na grillach

-klapki zasobników są krzywo

-wieża ma za dużą szczelinę, wygląda jak by z łożyska wypadła.

-układ narzędzi po prawej stronie jest dziwny

-no i gąski to istna tragedia Posejdona, niestety ale gumy Italeri są do niczego, warto było zainwestować te 30 zł w ogniwka, albo poszukać choćby gumek Tamiyi które są o niebo lepsze.

 

In plus jest malowanie, które jest fajne, ale można było nieco mocniej go poobijać i wycieniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Uchwytów już nie poprawię. (trudno)

-Uszy do podnoszenia płyt są w ustawieniu zalecanym przez producenta.

-Wieża została dociśnięta i przyklejona. (mówiłeś ze darujesz gadanie o wadach zestawu).

-Klapa została poprawiona teraz leży tam gdzie powinna.

-Wydechy zostały pobrudzone czarną pastelą.

-Narzędzia, owszem są w złych miejscach.

-Ogniwka do pantery istnieją tylko w Nibylandii chyba. (są w zestawie dragona, ale nie można ich kupić bez reszty zestawu.)

 

Patterson, na następny raz jak będę potrzebował jakieś rzeczy której nie można kupić to się do Ciebie zgłoszę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Uchwytów już nie poprawię. (trudno)

-Uszy do podnoszenia płyt są w ustawieniu zalecanym przez producenta.

-Wieża została dociśnięta i przyklejona. (mówiłeś ze darujesz gadanie o wadach zestawu).

-Klapa została poprawiona teraz leży tam gdzie powinna.

-Wydechy zostały pobrudzone czarną pastelą.

-Narzędzia, owszem są w złych miejscach.

-Ogniwka do pantery istnieją tylko w Nibylandii chyba. (są w zestawie dragona, ale nie można ich kupić bez reszty zestawu.)

 

Patterson, na następny raz jak będę potrzebował jakieś rzeczy której nie można kupić to się do Ciebie zgłoszę.

 

zapraszam.

 

Aha, sprawdziłem haki na przedziale silnikowym są dobrze, pomyliło mi się i odruchowo o G pomyślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, jeszcze zapomniałem in plus, bardzo podoba mi się, że modelik jest czyściutko sklejony nie widzę wypychaczy, czy paskudnych miejsc łączenia tego grubaśnego włoskiego Zimmeritu, a to w Italeri norma. Reasumujac wygląda bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, jeszcze zapomniałem in plus, bardzo podoba mi się, że modelik jest czyściutko sklejony nie widzę wypychaczy, czy paskudnych miejsc łączenia tego grubaśnego włoskiego Zimmeritu, a to w Italeri norma. Reasumujac wygląda bardzo przyjemnie.

 

Cieszę się, że nie jest najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.