Skocz do zawartości

M4A1 Sherman 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po bardzo długim okresie nieklejenia wkońcu mam coś do pokazania na forum. Model to Sherman Normandy Dragona. Skala to oczywiście 1/72.

Jest to mój drugi model na tym forum(pierwszy to ten KT) W międzyczasie zmienił mi się też nick(stary to KamikazePL). Tyle tytułem wstępu

O samym modelu.

Model składał się bardzo dobrze. Bardzo ładne zdetalowanie. Malowany był farbą vallejo model color, rozcieńczoną w dedykowanym rozcieńczalniku także tej firmy. Kurz to pigment MiG'a. Błoto robione też pigmentami MiG'a, rozrobionymi w żywicy akrylowej. Z blaszek dołączonych do modelu wykorzystałem tylko siatkę oraz przycinak do żywopłotów, ponieważ zabawa z miniuchwytami mnie przerosła.

Na modelu także próbowałem zrobić washa, ale coś mi nie dokońca wyszło, bo farba zamiast rozpływać się po modelu zbierała się, a gdy doporwadziłem to już do porządku to wash i tak znikł po warstwie lakieru matowego i pigmentach.

Z zauważonych błędów jakie popełniłem to odwrotnie przyklejone gąsienice(swoją drogą nie wiem jak to się stało ), które w dodatku rozkleiły mi się na górze, oraz brak tylnego reflektora(zgubił się).

Prosił bym o wszelkie uwagi co jest źle, co jest dobrze(mam nadzieję, że coś jest ). Dobra koniec pisania. Teraz fotki.

P9170382.JPG

P9170383.JPG

P9170384.JPG

P9170385.JPG

P9170386.JPG

P9170387.JPG

P9170388.JPG

P9170389.JPG

P9170390.JPG

P9170391.JPG

P9170392.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pierwsze co bije w oczy to grubo nałożona farba - dobrze to widać na pokrywie silnika. Dwa - ponakładałeś chyba wszystkie kalki jakie były w zestawie . Trzy - zbyt wysoko umieszczony przecinak żywopłotów. O kilku babolach sam wspomniałeś a o reszcie trochę trudno coś napisać bo zdjęcia ciemne.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że coś nie tego z tą farbą, bo napoczątku wydawało mi się, że za bardzo ją rozcieńczyłem, bo dałem 3 warstwy, a plastik dalej prześwitywał, a jak dałem czwartą, zaczęła mi zalewać szczegóły, mimo że rozcieńczyłem ją pół na pół z rozcieńczalnikiem. Co do kalek to model robiłem w oparciu o instrukcję i poza planem dałem tylko flagę i napis "77-0 Stock" z tyłu.

Czekam na dalsze komentarze z ewentualnymi poradami dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.