Skocz do zawartości

MARDER 3 TAMIYA 1:35 Choć bardziej o robienie zdjęć


TomaszDudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu staram się pobrudzić ten model i zdaje mi się że jakoś mi wychodzi. Jesli chodzi o sam model sklejanie go to czysta rozkosz wszystko idealnie spasowane sklejałem go prawie w całości na nitro.

Teraz to co do teraz udało mi się zrobic to skleić go do kupy potem pomalowałem go w całości mieszaniną farby mm olejnych african mustard i white ,kamo to dark green też mm oraz panzer rot brown z pactry potem sido kalki sido nio i próby washa czarnym oraz suchy pędzel głównie na kołach.Gąski to dzieło suchych pasteli nakładanych na mokro oraz sucheego pędzla zastanawiam sie też nad tym czy nie przepłukać ich sienna palona lub brązem von dycka

473bd1f99053ae36.jpg

49087a85b38806e8.jpg

097c43d111941cee.jpg

96a4c4f264a4d644.jpg

065cf9975546f943.jpg

51d7455c4e2e8a13.jpg

4a6d8aa1429d7ea5.jpg

01cab863e48e779e.jpg

03f0e00d32b3004f.jpg

d01c31d3260ce43f.jpg

b9b401c9401cf8b5.jpg

db673cc750d3188c.jpg

17bdcaf33a3ac428.jpg

e0720780c5008895.jpg

76929fbe86ada7c1.jpg

 

Sugestie dotyczące fotek i modelu mile widziane

10 fotek robilem bez lampy i z 2 lampkami, pozostałe z jedną lampką i flashem sami oceńcie które lepiej wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model czysto wygląda i to aż nazbyt jak dla mnie. Przydałoby się przetrzeć krawędzie kół napinających, napędowych oraz "zęby" gąsek kolorem srebnym. Ponadto wybrudzić podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina fotek na prawie całym modeli jest wash na fotach tego nie widać niestety poza tym będzie jeszcze brudzony trzeba pomalować narzędzia Mierzu zęby gąsek też są posrebrzone tylko na modelu jest sido swiatło się odbija i nic niewidać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary super modelik!

Takie właśnie lubie 0 brudu czyli fabryka. To jest najlepsze

 

Dla Ciebie z pewnością najlepsze, szkoda tylko, że w zasadzie nie mające zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

 

Model czysto sklejony, pomalowany i w sumie nic poza tym.

 

5/10

 

Pozdrawiam.

 

P.S. jak będzie gotów to z dziką radością poddam go końcowej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi mam właśnie 2 lampki i pierwsze zdjęcia były robione właśnie za ich pomocą ,model niejest gotowy jeszcze bedę go washował i może pokuszę się o przykurzenie tak jak radzicie ,zdjęcia sa kiepskie dlatego własnie nie widac tego co udało mi sie przybrudzić.

Aparat to canon power shot a450 aiaf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina fotek na prawie całym modeli jest wash na fotach tego nie widać niestety poza tym będzie jeszcze brudzony trzeba pomalować narzędzia Mierzu zęby gąsek też są posrebrzone tylko na modelu jest sido swiatło się odbija i nic niewidać.

Jestem skłonny uwierzyć,bo sam mam aparat "knota", który zmienia kolorystykę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z fabryki już wyjeżdżały zużyte

Ale to nie jest model pojazdu 'z fabryki'. Skoro ma już namalowaną nazwę własną, znaczy się jest 'frontowy'. No chyba, że w fabrykach już je nadawali, hehehe.

A tak na poważnie, to bardzo fajnie sklejony, łobmalowany. Reszta tak jak mówili Koledzy - brudzing, syfing itd. Cię jeszcze przy nim czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go trochę poobijał jeszcze. Jeśli dasz rade sięgnąć to zrób coś z płytą za kołami (bok czołgu znaczy się) bo daje po oczach swoją "nowością". Jakoś zakurz to czy załoszuj. Ale jak koła przyklejone to już pewnie po ptokach.

 

Podobają mi się koła jezdne. Gąski fanie ułożone. Jak dla mnie udany model. Tylko poobijaj go jakoś i załoszuj jakoś wyraźniej, zwłaszcza środek bo wygląda plastikowo.

 

No i nie bierz moich rad jakoś mocno do serca, czołg zrobiłem (robię właściwie) tylko jeden.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie inwestowałbym w nie, szkoda na nie kasy i nie są rewelacyjne.

W pełni popieram. Lepiej kupić zwykłe suche pastele, albo za cenę tych cieni trzy pigmetny choćby "Agamy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

mi sie te cienie podobaja. co prawda drogie i jedynie zakurzenie sie da zrobic, ale do blota to inne sa rzeczy. wiele fajnych efektow bo nie tylko zakurzenie, ale i rdza, zasnierzenie czy przymrozenie, zacieki olejow. do blota uzywam pigmentow ale kurz to ten zestaw cieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.