Skocz do zawartości

Citroen 2cv


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto przed chwilką ukończony model, nie wykluczam też ewentualnych późniejszych poprawek bo wiem że nie jest to idealnie zrobiony model

 

Foteczki:

100_3070.jpg

100_3071.jpg

100_3073.jpg

100_3074.jpg

100_3075.jpg

100_3078.jpg

100_3079.jpg

100_3081.jpg

100_3082.jpg

100_3084.jpg

100_3086.jpg

 

 

Na tą chwilę by było, jak będzie ładna pogoda to porobię zdjęcia w plenerze

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wyrobiłeś się z nim w konkursie, to był jeden z ciekawszych projektów Ogólnie sprawia całkiem przyjemne wrażenie, jednak cały efekt psuje przednie zawieszenie Właściwie nie wiem dlaczego tak rozjechały ci się koła, miałem kiedyś ten model i bardzo łatwo było tam prosto przykleić koła. Poza tym brakuje mi zapuszczenia linii podziału, no i kraty wlotu, wydaje mi się że zastąpienie jej siatką nie było dobrym pomysłem Można by też więcej na dach załadować, coś jak w garbusie na reklamie Ikei Mimo wszystko naprawde fajnie wygląda, widać że ma swój styl, no i lakierek niezły

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że powinieneś poprawic przednie zawieszenie. Poza tym dziwne łączenia przednich błotników z karoserią (albo szpachlowałes albo zebrała się tam farba. Poza tym modelik podoba się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu prawe kolo nie jest czasem krzywo?

 

Właściwie nie wiem dlaczego tak rozjechały ci się koła, miałem kiedyś ten model i bardzo łatwo było tam prosto przykleić koła.

 

Chłopaki,chłopaki - mimo iż nie jestem właścicielem tego modelu ,to powiem Wam co nieco o tych kołach. Krzychu specjalnie zrobił koła pod kątem, ponieważ jest to efekt/zabieg "negatywu" -specjalny zabieg mający na celu poprawę prowadzenia samochodu na zakrętach, ale w tym przypadku raczej pod styl cultu. Poza tym pisał o tym w warsztacie...

Ale wiadomo Krzychu niech się lepiej wypowie

 

Ja natomiast dodam że modelik mi się podoba ,tym bardziej że jest to Cytryna

Sam kolorek jest ok,gorzej z czarnymi paskami (gdzie nie gdzie poszarpane krawędzie).W komorze silnika przydało by się parę kabelków.

Ale ogólne wrażenia pozytywne.

Cytrynka w raz z Fiatem tworzą zgrany duet.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

 

No sprawę kół wytłumaczył już Bodzio, dokładnie chodziło o uzyskanie negatywu.

Czarny pasek na zdjęciach wydaje się być poszarpany jednak na żywo widać to dopiero bo głębszym przypatrywaniu się.

 

myeti - przy błotnikach farba trochę się pożarła czy coś (dokładnie nie wiem), zrobiłem co mogłem bo wcześniej wyglądało to strasznie...

 

No te gumki na zdjęciach wydają się trochę grube, ale wierzcie mi że w realu pasują jak ulał

Co do bagażu na dachu to starałem się zrobić tak aby było nie za dużo ani nie za mało...

 

Dzięki za komentarze chłopaki!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawę kół wytłumaczył już Bodzio, dokładnie chodziło o uzyskanie negatywu.

 

Jezeli chciales postawic kola w negatywie, to mogles to zrobic rowniez z tylem, zeby mialo to rece i nogi.

Lakier jest bez polysku, malowales chyba sama baza, brakuje lakieru bezbarwnego.

Mogles zamarkowac tez linie podzialu i pochromowac elementy nadwozia wokol drzwi, wygladaloby to ciut lepiej.

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Tylnym kółeczkom również chciałem zaaplikować negatyw jednak to wymagałoby większych przeróbek, poza tym mogłyby nie zmieściś się w nadkola. Na modelu rzeczywiście nie ma lakieru bezbarwnego, kolor to akryl Motip i użyłem na niego bezbarwną emalię CarLac (chyba...) i się pożarły więc malowałem od początku i potem kupiłem bezbarwny akryl Motip i również się pożarł... Nie wiem czemu tak się robiło, całość była malowana kilka razy od zera aż w końcu poprzestałem na samym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.