Skocz do zawartości

Scania R164L 580 V8 "Armin van Buuren"


Trucknology

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Chciałbym pokazać mój najnowszy model, który miał premierę na Modell Truck Manii 2010 w Kępnie. Jest to Scania serii 4 w konfiguracji 4x2, którą znacznie poddałem modyfikacjom. Inspiracjami dla mnie były m.in. Volvo The Xtreme, Sharks Svempasa, Red Hawk Tiziana Zampieri, oraz Jade Idol Carstena Nielsena.

 

Mój model to połączenie trzech pasji - modelarstwa, ciężarówek i muzyki. Na tylnej ścianie wykonałem obraz z wizerunkiem Armina van Buurena, a na modelu pojawiło się kilka napisów Mirage - jest to tytuł najnowszego albumu holenderskiego DJ'a. Głównym założeniem przy budowie tego modelu były trzy pojęcia: gładko, minimalistycznie i awangardowo. Model został polakierowany produktami firmy Profix i Glasurit, a lakier na nadwoziu pochodzi z palety Mercedesa - Sockelgrau D7351.

 

Model bazowy:

ITALERI #3833 Scania R144L 530

 

Konwersje użyte do modelu:

KFS TQ20A front super single wheels

H.A. Models leather plate

H.A. Models rear suspension Scania

MG Mouldings SC36 Open Battery Box

MG Mouldings SC43 Scania front disc brakes

MG Mouldings SC42 Scania rear disc brakes

MG Mouldings SC41 Scania rear shock

absorber conversion

J.C. Lescrenier SCA-79 Rammschutz

 

Dodatkowe części i akcesoria:

ITALERI #720 Truck accessories

Answer nakrętki 0,6 mm

Answer nakrętki 0,8 mm

Answer nity 0,9 mm

Przednie reflektory ksenonowe Scania R

Sprzęt audio

The Parts Box red flock

black flock

FL26 Zusatzleuchten ecking rot 2x5mm

FL24 Zusatzleuchten ecking clear 2x5mm

FL16 Zusatzleuchten ecking clear 1x3mm

 

Lakiery:

Profix Mercedes-Benz Sockelgrau D7351

Glasurit CPU-M-02*0131.00 czarny

FIAT srebrny

BMW czerwony

 

Dziękuje za uwagę i zapraszam do oceny

 

4368259.jpg

 

DSC-5805.1.jpg 4368317.jpg 4368277.jpg

 

4368291.jpg 4368302.jpg 4368306.jpg

 

4368348.jpg 4368334.jpg 4368354.jpg

 

4368356.jpg 4368366.jpg DSC-5767.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba, a co najlepsze jest to ciezarowka twojego pomysly i uwazam, ze sam fakt tego zaskuguje na duze brawa. Jakosc wykonania jest perfekcyjna - to co robiles od podstaw na warsztacie bo dosc czesto zagladalem na twoj temat zastanawialo mnie jak ta Scania bedzie wygladac jak bedzie skonczona - no i efekt jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty Wojtku, stworzyłeś coś "innego", nowy styl i wyszło Ci to bardzo dobrze. W dodatku podoba mi się to, że nie poprzestałeś tylko na wyglądzie scanii, ale i zająłeś się też stroną techniczną. Co du dużo pisać scania jest świetna i tyle.

 

Gratuluje nagrody na MTM, w pełni zasłużona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie bardzo wiem co pisac bo tu tylko ogladac mozna i podziwiac. Model jak kazdy w twoim wykonaniu jest zrobiony na wysokim poziomie. Tematyka mi bardzo odpowiada i sam pomysł jest ciekawy. Super połozony lakier i wszystkie dodatki tworzą łądną skakanke do ktorej nie mozna sie przyczepic. Jak dla mnie jest jeden minus-kolor. Nie wiem jak on na zywo wyglada ale jakos nie jestem do niego przekonany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.