Skocz do zawartości

Porsche 356 C (1:24 Fujimi) + dodatki


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Słów kilka w ramach wstępu.

Model należy do najbardziej pechowych w moim dotychczasowym dorobku modeli skończonych jak i zaczętych - kilka elementów zaczęło żyć własnym życiem i to akurat gdy przygotowałem stanowisko do wykonania zdjęć do galerii... Stąd kilka "baboli" i widocznych mniej lub bardziej korekt - ale "co nas nie zabije to nas wzmocni".

Zachętą do wykonania modelu jest duża ilość części pozwalająca wykonać szczegółową replikę pięknego samochodu sportowego z początku lat 60-tych XX wieku.

Planujących wykonanie modelu pragnę poinformować, że producent - w mojej ocenienie - nie przewidział tego, że elementy ktoś może chcieć pomalować - farby zwiększają grubość lub objętość elementów w stopniu znacznym utrudniając a wielokrotnie wręcz uniemożliwiając złożenie modelu bez np. pękania lakieru na karoserii - tak jest np. w przypadku wnęk na lampy przednie. Wskazane jest więc szlifowanie elementów "z zapasem" - teraz już wiem ;o)

Oprócz zestawu firmy Fujimi użyłem:

- zestawu waloryzującego GD24p001 firmy "gdetailfactory" - kierownica, pas mocujący koło zapasowe, logo, wycieraczki, pierścienie zegarów, lusterka boczne, siatki pokrywy silnika;

- mieszanki farb Gunze C65 + C34 - karoseria;

- farb Gunze i Gaia - pozostałe elementy modelu;

- bezbarwnego Gaia 007;

- farbki Tamiya X-19 + rozcieńczalnik Humbrol Enamel Thinners" - "brudzenia" i linie podziałów;

- różnych elementów z zestawów waloryzacyjnych firmy Tuner Model Manufactory - silnik i inne elementy;

- elementów z zestawu Tamiya Rally Mechanics Set (nr 266)

 

Tyle tytułem wprowadzenia - zapraszam do oglądania zdjęć pokazujących samochód w warsztacie, oczekujący na kolejny dzień pracy ekipy przygotowującej go do sprzedania

DSC_0531.jpg

 

DSC_0527.jpg

 

DSC_0462.jpg

 

DSC_0460.jpg

 

DSC_0430.jpg

 

DSC_0485.jpg

 

DSC_0487.jpg

 

DSC_0518.jpg

 

DSC_0516.jpg

 

DSC_0512.jpg

 

DSC_0515.jpg

 

DSC_0506.jpg

 

DSC_0507.jpg

 

DSC_0513.jpg

 

DSC_0510.jpg

 

 

DSC_0498.jpg

 

DSC_0427.jpg

 

DSC_0430.jpg

 

DSC_0499.jpg

 

DSC_0501.jpg

 

DSC_0503.jpg

 

DSC_0526-001.jpg

 

DSC_0524-001.jpg

 

DSC_0523-001.jpg

 

DSC_0521-001.jpg

 

DSC_0520-001.jpg

 

DSC_0498.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że nie znudziłem sporą ilością zdjęć - ale chciałem pokazać jak najwięcej niuansików i smaczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna maszyna. Wykonanie poraża. Świetny lakier i te smaczki, np. tarza hamulcowa z gwintami - coś pięknego. Silnik - tak jak reszta. Jedno co się trochę rzuca w oczy to gigantyczne bufory z przodu i z tyłu- to chyba zasługa "hamerykańskich"regulacji dot. bezpieczeństwa. Czy w tylnym rzędzie nie ma możliwości położenia jakiejś wykładziny? Troszkę pustawo w tamtych okolicach. Ale ogólnie kopara opada.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny model

Pomysł --10

Wykonanie --10

Kolorystyka zajefajna -10

Dbałość o szczegóły -10

 

Ale mam obawy czy aby auto nie stoi za wysoko. Ze zdjęcia wynika że jest ono 5cm nad ziemią co dawałoby w rezultacie 1m20cm w realu. Może to tylko złudzenie ale osobiście nie widziałem takiej " żaby" która podniosłaby auto na tę wysokość. Ale może się mylę.

Powodzenia w przyszłych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi na stojakach o wysokości 1.6 cm (38.4 cm w realu) - faktycznie kol. Mark666 uległ złudzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model uczestniczył w konkursie na innym forum - przyznam szczerze, że wspomniane uszczelki miały być ale nie wyrobiłem się w czasie więc "odpuściłem". Po świętach będę uzupełniać "niedoróbki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.