Skocz do zawartości

VOLVO FH-12 GLOBETROTTER lekki tunning sami ocencie;)


FLYNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Jestem nowym uzytkownikiem, mam na imie Grzegorz. Od dawna intersuje sie ciezarowkami, a co za tym idzie rowniez modelarstwem.

 

Chcialem Wam przedstawic model Italeri VOLVO FH-12 GLOBETROTTER. Jest to dosc stara kostrukcja, zeby nie sklamac ma 9 lat!! Pomysl byl oparty na prawdziwym ciagniku, jednak zdjecia juz nie posiadam Wypadaloby dodac maly opis zmian;) Na poczatku chcialem powiedziec, ze model nie jest wykonany precyzyjnie tzn. nie jest malowany areografem. Niektore elementy sa pomalowane pedzelkiem;) cala kabina jest zlozona i niepomalowana, oryginalny kolor byl taki jaki chcialem miec, wiec zrezygnowalem z tego tytulu i efekt jest jaki jest;P Dodanych jest kilka elementow tuningujacych z zestawu italeri, zmienione zostaly kolory felg co moim zdaniem dodaje duzego uroku:D Tak jak juz wymienilem wyzej jest to odwzorowany model prawdziwej ciezarowki, ktora rowniez tak miala pomalowane obrecze:) ciekawostka jest zdezak, na ktorym sa lancuch. Jest to zwykly pomalowany lancuszek, natomiast siatka na przednich lampach to siatka uzyta z pojazdy wojskowego firmy tamiya;P przerobce zostal poddany rowniez uklad wydechowy, jak widac nie jest to klasyczna rura:D ta "rureczka" dodaje amerykanskiego klimatu co tez jest znakomitym rozwiazaniem;) To chyba tyle, porsze o szczere komentarze

 

Na zakonczenia, moze ktos posiada zdjecie prawdziwej wersji choc troszke podobnej do mojego modelu;) Z gory dzieki! POZDRAWIAM!!!

 

2063cd8fbba57a21.jpg

8ade6383a2c39da4.jpg

b47a433cf43a3c6c.jpg

688b1f210b217b12.jpg

64f945f73ba71935.jpg

7c6e99d01674ad23.jpg

0219ac41bfdf91c2.jpg

cea8c2986e2d722f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się instalacja, z tyłu kabiny i przewodziki w silniku.

A czy kabinę malowałeś. No i jeszce w zderzaku co zrobiłeś żle, to nie potrzebnie ta siatka, jak już to daję się ją tylko, przy dolnych światłach w zderzaku tych co nie dałeś siatki. A na górzę nie potrzebnie ale jak Ci się podoba to jest okej spoko pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko, tylko powiedz mi do czego mają służyć te łańcuchy przy przednim zdeżaku?

 

W opisie modelu napisalem, ze opieralem sie na prawdziwym volvo stad tez lancuchy na przednim zderzaku, a do czego maja sluzyc nie mam zielonego pojecia jak dla mnie sa swietne Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się instalacja, z tyłu kabiny i przewodziki w silniku.

A czy kabinę malowałeś. No i jeszce w zderzaku co zrobiłeś żle, to nie potrzebnie ta siatka, jak już to daję się ją tylko, przy dolnych światłach w zderzaku tych co nie dałeś siatki. A na górzę nie potrzebnie ale jak Ci się podoba to jest okej spoko pozdrawiam.

 

Kabina jest malowana. Dodalem rowniez firanke z chusteczki( zlotej), kocyk rowniez z chusteczki i poduszke (plastelina owinieta w chuteczke;)) oraz CB radio (wszystko widac na fotkach ponizej. A co do siatki na lampach rowniez w prawdziwym ciagniku tak bylo... Szkoda, ze juz nie posiadam tego zdjecia :/ Pozdrawiam ;)

 

3e9469f4d3d16abf.jpg

02aea228e14ab844.jpg

 

To się nazywa mini tuning.

 

Jak zwal tak zwal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model naprawde mi się podoba.

A tym mini tuningiem nie chciałem cę urazic a śmiałem się dlatego że mam zdjęcie ciężarówkiktóra ma tyle dodatków przez które niewiadomo czy to jesy jeszcze samochód czy pojazd kosmiczny.

A co znaczt ten skrót T.I.R. bo kiedyś prawie do każdej ciężarówki taka tabliczka była przyczepiona a teraz żadko takie tabliczki widuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczt ten skrót T.I.R. bo kiedyś prawie do każdej ciężarówki taka tabliczka była przyczepiona a teraz żadko takie tabliczki widuję?

Jest to nazwa konwencji celnej. Obecnie żadko je widujesz, bo ciężarówki głównie jeżdzą po Unii Europejskiej, a tam nie ma tej konwencji. Więcej pod tym adresem:

http://www.pkmc.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=56

 

 

A teraz o modelu. Ładnie wykonany, ciekawy brudzing, jednak kable mogłeś zrobić w jednym kolorze, bo takich koloroów tęczy nie mają nawet w volvach do Crasch testu[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ładny modelik Szczególnie przypadła mi do gustu kabina A firanka wyszła bardzo fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model naprawde mi się podoba.

A tym mini tuningiem nie chciałem cę urazic a śmiałem się dlatego że mam zdjęcie ciężarówkiktóra ma tyle dodatków przez które niewiadomo czy to jesy jeszcze samochód czy pojazd kosmiczny.

A co znaczt ten skrót T.I.R. bo kiedyś prawie do każdej ciężarówki taka tabliczka była przyczepiona a teraz żadko takie tabliczki widuję?

 

Nie uraziles mnie Cieszy mnie fakt, ze model sie podoba! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hejas! Sorki, ale dopiero teraz zobaczyłem temat

 

 

Zarówno mi jak i mojemu niewtajemniczonemu bratu bardzo podoba się Twój model. Te łańcuszki też widziałem na kilku ciężarówkach. Tak jak elefantes powiedział mały minusik należy się za okablowanie silnika ponieważ jest różnokolorowe, a to nie jest zbyt realistyczne... Natomiast sam wygląd zewnętrzny ciągnika jest wręcz wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny zbiornik na paliwo ? ładnijeszy niz prostokątny. CHyba jak sie nie myle pochodzi ze starszych akcesorii italeri ?

 

Witaj! Nie mylisz sie zbiornik pochodzi ze starego zestawy italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! CB zrobione jest ze zwyklego drutu owinietego na gwozdziu, jak dobrze pamietam;) Pozdrawiam

 

Witaj, czy może robiłeś radio i gruszkę.

 

Hmm... szczerze, nie pamietam:/ Nie mam obecnie dostepu do modelu (mieszkam w Anglii )volvo zostal w rodzinnym domku... Jak dobrze sobie przypominam to tylko gruszka i kabel jest dorobione, cos podobnego do radia bylo oryginalnie przez italeri wytloczone w gurnej czesci kabiny;) ale glowy nie daje pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.