Skocz do zawartości

Ferrari F430 Revell 1:24 pierwszy projekt


szymel

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję mój pierwszy model: Ferrari F430

 

DSC00626.JPG

DSC00628.JPG

DSC00629.JPG

DSC00630.JPG

DSC00632.JPG

DSC00638.JPG

DSC00640.JPG

DSC00641.JPG

 

Jak na pierwszy model chyba nie najgorzej, mam nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o podpowiedzi na przyszłość się przydadzą ;)

Ze szczękami były problemy, bo Revell się chyba walnął dając po dwie takie same tarcze z wycięciem ustalającym, następnym razem chyba to spiłuję i sam ustawię jak trzeba.

 

A co z siateczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to bardzo mi się podoba. Szyby w miarę czyste, kolorki ładnie leżą nieporozlewane. Na przyszłość pamiętaj o liniach podziału (pogłębianie i ewentualne zalewanie czarną farbką. Szkoda, ze zaciski wyszły jak wyszły. Nie podobają mi się końcówki wydechu, są za grube. Pozostaje tylko czekać na kolejny warsztat, bo nieźle się zapowiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachęcacie mnie do większego wysiłku tak chwaląc ;)

 

Wydech wygląda tragicznie ale to już była ostatnia sprawa do zrobienia i nie miałem na to pomysłu skoro revell tak skopał elementy.

 

Następny model mam nadzieję, będzie na spokojniej i bardziej przemyślany, bo już nieco się douczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachęcacie mnie do większego wysiłku tak chwaląc ;)

 

Wydech wygląda tragicznie ale to już była ostatnia sprawa do zrobienia i nie miałem na to pomysłu skoro revell tak skopał elementy.

 

Następny model mam nadzieję, będzie na spokojniej i bardziej przemyślany, bo już nieco się douczyłem.

Wydech najlepiej rozwiercic i pomalować na czarno w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no więc od początku lecę

 

-na pewno słabe są końcówki wydechu, brak im koloru (widać zdrapaną farbę) oraz brak czarnego koloru wewnątrz

-o lampach mówiłem

-o zaciskach też było mówione

-czemu masz czerwone napisy na oponach?

-siatki w przednich wlotach, w jednej widać klej, najlepiej kleić po brzegach,można używać też kleju typu wikol, microscale cristal clear itp. który robi się bezbarwny

-to samo w bocznych wlotach, zapewne kleiłeś to na klej CA?

 

To chyba na tyle tak na szybko. Mam nadzieję, że nie będziesz miał tego za złe, po prostu mówię co widzę.

 

PS Wycieraczki u revella - tragedia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech pojechałem bez żadnego przyłożenia się, bo po prostu już mi się nie chciało jak dopatrzyłem się jak to wygląda i że muszę popsuć naklejone siatki, za szybko wiem..

Napisy na oponach to kalkomania wg instrukcji - czerwony napis Pirelli, tak se wymyślili.

Kleje Revellem Contacta Prodessional a szkła ClerFixem Humrola, jako że dopiero zaczynam to zarówno warsztat jak i modele póki co z niższej półki ale od czegoś trzeba zacząć

 

Każde uwagi są cenną radą na przyszłość i z pewnością nie odczuwam żadnej z nich jako złośliwości, bo sam widzę jak wiele brakuje do perfekcji. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.