Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRC 1/24


TRF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam dzisiaj świeżo ukończony model Subaru Impreza WRC z 2001 roku. Model firmy Tamiya w skali 1/24.

Malowany sprayem color Mica Blue na to bezbarwny Pearl Clear. O samym zestawie nie ma się co rozpisywać.... po prostu Tamiya.

Zapraszam do galerii i do oceny modelu.

 

1_zpscjl9agwn.jpg

 

11_zpsrvspjmiv.jpg

 

2_zpsy6yec1xr.jpg

 

3_zps1guwfhyo.jpg

 

5_zpsbmkxjuz1.jpg

 

6_zpsc54kd6uk.jpg

 

4_zpspk9aeyxu.jpg

 

7_zpsdicfmat0.jpg

 

8_zpsdpknkhc7.jpg

 

12_zps6xjzqbl3.jpg

 

_DSC2902_zpsubk1z3wd.jpg

 

_DSC2905_zpsuhbb8n5r.jpg

 

_DSC2908_zpsf7fx0lvx.jpg

 

_DSC2910_zpsznhectss.jpg

 

_DSC2922_zps2svuyxur.jpg

 

_DSC2926_zpsiebeob5l.jpg

 

_DSC2927_zpszrqj1i0n.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje. Również mam ten model, pozostało malowanie kasty i złożenie w całość. Mógłbyś pokazać zdjęcie farby którą użyłeś oraz przybliżoną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Drozdek

Malowałem takim czymś

1419939187_Tamiya%2085050%20-%20TS-50%20Mica%20Blue_zpsv8mvwdi3.jpg

s302875524884202812_p292_i3_w454_zpssr0dzngq.jpeg.

 

Jedna puszka wystarczy spokojnie na trzy modele. Cena tak średnio 25 zł za sztukę, zależy w jakim sklepie.

 

Jeżeli chodzi o bezbarwny, pierwsze warstwy kładłem sidoluxem a ostania poszła już z puszki ta perłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początku, każdy złośliwiec szuka czegoś aby się przyczepić znalazłem!!

 

Na ostatnim zdjęciu strasznie dziwnie wygląda ten kwadrat lusterku bocznym

 

Hahahaha a ja oglądam swoje subaru w poszukiwaniu kwadracika na lusterku. A to chodzi o to z mondeo w skali 1:1 , muszę je koniecznie poprawić

 

Wrzuciłem jeszcze kilka fotek do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Drozdek

Malowałem takim czymś

1419939187_Tamiya%2085050%20-%20TS-50%20Mica%20Blue_zpsv8mvwdi3.jpg

s302875524884202812_p292_i3_w454_zpssr0dzngq.jpeg.

 

Jedna puszka wystarczy spokojnie na trzy modele. Cena tak średnio 25 zł za sztukę, zależy w jakim sklepie.

 

Jeżeli chodzi o bezbarwny, pierwsze warstwy kładłem sidoluxem a ostania poszła już z puszki ta perłowa.

Bardzo ladny efekt koncowy. Czy spuszczales farbe puszki do aerografu? Jesli nie to czy nie bylo problemow z zaciekami? Ta perlowa to polysk jest ? Poleruje sie to jakos na lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spuszczales farbe puszki do aerografu? Jesli nie to czy nie bylo problemow z zaciekami? Ta perlowa to polysk jest ? Poleruje sie to jakos na lustro?

Malowałem prosto z puszki, trzeba robić to bardzo powoli i ostrożnie żeby nie zrobić zacieku, niekiedy trzeba poprawiać bo nie zawsze farba siądzie w zagłębieniach. Maluje się dużo szybciej i szybciej farba wysycha, ale jednak aerograf lepszy, regulacja kreski, regulacja ciśnienia itp w puszcze tego nie ma. Co do bezbarwnego jest to farba dedykowana do modeli samochodów, jak najbardziej z połyskiem i to bardzo fajnym połyskiem. Dwie warstwy wystarczają do uzyskania fajnego efektu. Można to polerować najlepiej papier wodny 2500 i potem pasty Tamiya Coarse Fine i Finish po takim zabiegu można się przeglądać w modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest agresywny na kalki i inne farby np gunze c lub h?

Kalki kładłem na sidolux i zabezpieczałem je też sidoluxem i dopiero na to kładłem perłowy także jak zachowa się na kalkach to nie sprawdzałem jeszcze ale z sidoluxem nie reagował w żaden sposób, powstała ładna gładka powłoka. W składzie farby jest aceton ale wątpię żeby naruszył powłokę z farby innej firmy niż Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziedzina to i ja cos dorzuce.

Widac staranne zlozenie modely i to sie chwali, ale niestety po przyjrzeniu sie dokladnie wychodzi troche baboli, a mianowicie:

 

można się przeglądać w modelu

przygladajac sie dokladnie zdjeciom, widac, ze wcale takie lusterko to to nie jest, szczegolnie widac to przy przednich nadkolach, ale tez uwaznie ogladajac cala kaste.

 

Szwy ktore zostawiles na oponie.

 

Zapusciles linie podzialu z przodu, ale juz na tylnych drzwiach nie.

 

Na tylnej puszce wydechu widac szew a i sama rura wydechowa troche jakbe postrzepiona.

 

Pewnie nie mam sie co czepiac, ale po ogolnym wykonaniu widac potencjal, a te kilka detali bardzo poprawia model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygladajac sie dokladnie zdjeciom, widac, ze wcale takie lusterko to to nie jest, szczegolnie widac to przy przednich nadkolach, ale tez uwaznie ogladajac cala kaste.

No nie jest lusterko bo nie był polerowany co do reszty to dziękuje za uwagi, przy następnym modelu (corolla WRC) postaram się uniknąć takich błędów.

Co do szwów na oponie, czym je skutecznie usunąć żeby nie uszkodzić gumy? Skalpel czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szwów na oponie, czym je skutecznie usunąć żeby nie uszkodzić gumy? Skalpel czy coś innego ?

 

Ja uzywam dremela z koncowka z papierem sciernym, ale mozna tez zwyklym papierem sciernym, usuniesz szwy a takze zmatowisz opone nadajac jej bardzej realistyczny wyglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szwów na oponie, czym je skutecznie usunąć żeby nie uszkodzić gumy? Skalpel czy coś innego ?

 

Ja uzywam dremela z koncowka z papierem sciernym, ale mozna tez zwyklym papierem sciernym, usuniesz szwy a takze zmatowisz opone nadajac jej bardzej realistyczny wyglad.

Ja korzystając z rady przeczytanej na tym forum wkładam je najpierw do zamrażalnika. Są wtedy twarde i lepiej się szlifują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.