Skocz do zawartości

OKRęT PODWODNY PROJEKTU 627 - NOVEMBER CLASS - ZVIEZDA 1/350


jacekkarolczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po pożarciu przez psa kadłuba eskortowca klasy Etorofu, postanowiłem się odstresować i zainspirowany wspaniałymi dokonaniami kolegów na polu okrętów podwodnych - wspaniałymi Alfami, Warszawianką i Novemberami postanowiłem coś w tej materii podziałać. Efekty poniżej. Gehenną było wycięcie otworów przelewowych, ale opłaciło się. Model właściwie z pudła, z niewielkimi dodatkami ode mnie. Model przedstawia okręt w późnym stadium jego życia, czyli prawdopodobnie niedługo przed trafieniem na złom...

 

4-5.jpg

2-5.jpg

3-5.jpg

14-3.jpg

5-5.jpg

7-5.jpg

9-8.jpg

8-6.jpg

1-5.jpg

10-5.jpg

 

Oraz z tradycyjnym przymiarami:

 

13-3.jpg

11-5.jpg

12-4.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich radzieckich podwodniaków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna podłodka, ogólnie podoba mi się

 

na plus zaliczam wykonanie poręczy, wiatrochronu, urządzeń podnośnych, eksperymenty z malowaniem, wycięcie otworów przelewowych oraz oczywiście tematykę

 

a na minus otwory na powiększeniach wyglądają nierówno (myślę, że dobry byłby tu patent kolegów z wycinaniem jednego większego i uzupełnianie go poprzeczkami), nierówno wydaje się także pomalowana osłona na dziobie (srebrny kolor)

 

liczę teraz na kolejnego podwodniaka Zvezdy czyli K-19

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patent wykorzystałem ale w otworach dennych. Na grzbiecie kadłuba było trudniej gdyż otwory są od siebie znacznie oddalone. Dodatkowo pancerny plastik nie ułatwiał wycinania, a są zbyt małe aby iglak się w nich zmieścił. Osłona już poprawiona Natomiast kalka Zviezdy służąca do jej pokrycia to jakiś horror: ani nie odzwierciedla kształtu dziobu w tym miejscu ani nie chce usiąść porządnie.

 

Teraz czas na Kursk - tam otwory są większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast kalka Zviezdy służąca do jej pokrycia to jakiś horror: ani nie odzwierciedla kształtu dziobu w tym miejscu ani nie chce usiąść porządnie.

z tym to się zgadzam całkowicie, żałuję że ją użyłem - mimo nacinania i "litrów" płynów zmiękczających wyszła tak sobie, podobnie jak w K-19, jeśli kiedyś skuszę się jeszcze raz na te modele to też raczej będę osłonę malował

Teraz czas na Kursk - tam otwory są większe

i dwa stery do wykonania

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła ponorka. Zgadzam się z uwagami Jędrka, dodam jedynie, że podoba mi się barierka (może ciut za mocno jest odsunięta od kiosku).

 

Dodatkowo pancerny plastik nie ułatwiał wycinania, a są zbyt małe aby iglak się w nich zmieścił.

Warto pocienić plastik połówek kadłuba przed wycięciem tychże otworów. Można wtedy operować samym nożykiem, w zasadzie bez konieczności działania iglakami.

 

Trzymam kciuki za Kursk.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie każdy otwór nawiercałem od wewnątrz wiertłem 5mm aż czułem na palcu czubek wiertła. Wtedy przestawałem i zaczynała się dłubanina Olfą. Ale te otwory na górnej powierzchni kadłuba są po prostu małe około 0,7 x 1,2 mm i strasznie trudno tam "wjechać" czubkiem ostrza. W Kursku już pięknie wycięte i wklejone poprzeczki. Tutaj otwory są wręcz ogromniaste, brzeszczot by się zmieścił a nie tylko iglak Muszę im teraz zrobić "tło" i podebrać gdzieś taką siatkę jaką są zasłonięte. W ogóle Kursk ma znacznie przyjemniejszy w obróbce plastik. Bardziej miękki mimo swojej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otwory były wgłębne a nie tylko w postaci obrysu (nie wiem, nie mogę znaleźć warsztatu) to można je frezować od środka. Zdejmujesz materiał aż w końcu otworek sam się otwiera. Na U-boocie od Revella działa znakomicie. Oprócz otworów przel. to całość sprawia bardzo dobre wrażenie. Podoba mi się odważne brudzenie dołu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

bardzo mi się podoba brudzenie. Widzę, ze chyba kalki sprawiły trochę problemu. No ale cóż, taki urok Zvezdy - przy swoich też się męczyłem.

...

Świetna robota

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.