Skocz do zawartości

ORP Orzel - 1/144


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

No i ostatnia

 

ywiy808tg05d22b0.jpg

 

Co do pytan o oznaczenia : orzelka wyciolem z bialej kalkomani skalpelem, numer pochodzi z jakis samolotowych czy pancernych pozostalosci , tabliczki z nazwa z modelu pierwszego Orla z firmy Mirage w 1/400 a godlo na czole kiosku namalowalem wykalaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, w końcu się doczekałem. Andrzej jesteś mistrzem świata. Model jest super. Co do pytania gizmo, andrzej ma racje. Są dwie śruby do wyboru 6 dla naszego Orła. wczesna wersja, druga dla póżniejszej wersji 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradze. Juz taki jestem A co do modelu to dzisiaj wykonalbym go juz troche inaczej
Hmm wlaśnie gadałem z panem który to ma, ten model i porównał plany z planami z małego modelarz i jak mi zacząl wymieniac błedy modelu to nadążac z czytaniem nienadązałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Hmm wlaśnie gadałem z panem który to ma, ten model i porównał plany z planami z małego modelarz i jak mi zacząl wymieniac błedy modelu to nadążac z czytaniem nienadązałem

 

Sprawdziłem. Do dnia dzisiejszego żaden wydawca modeli kartonowych w Polsce a tym bardziej "Mały Modelarz" nie wydał "Orła" typu Kilo. Może ukazały się gdzieś plany w "Modelarzu" ale też wątpię. Może mówił o modelu "Orła" ale tym z WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest lepszy. Model zostal opracowany w skali 1/100 ale chciano go wydac w 200-ce i projektant sie nie zgodzil. Duzo detali, ktore by w 200-ce stracilo swoja wartosc a kosztowalo kupe roboty. Czy jakos tak to bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. O tym modelu rozmawialiśmy jakies 1,5 roku temu na GG. I już miał się ukazać i d..a. Zresztą z Kashin Mod także. Nie pamiętam tylko skąd gostek miał plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej cisza i w kartonie i w plastiku. Ale jest Tarantula w 1:100 w kartonie z GPM-u, nawet nieźle zrobiona - to już cos. Mam nadzieję, że Trumpeter coś wymyśli, bo oni jako jedyni wydają Sovietckie okręty, poza pojedyńczymi przypadkami typu "Moskwa" z Hellera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna . Mozna ja zaakceptowac jako plany do budowy modelu ale juz z innego materialu .Wczesniej byla wydana w 200-ce. Co do plastiku to znajdzie sie troche Podwodniakow ze Zwezdy , Alana czy stare Dragonowskie. W 700-ce dostaniesz prawie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innych, ale mnie rajcują duże modele. Im mniejsza skala tym lepiej. Powyżej 1:400 to w ogóle mnie nie interesuje, no chyba, że nie ma alternatywy, jak np. z "Moskwą". W związku z powyższym swój skład modeli umieściłem w firmie, gdzie mam więcej miejsca niż w domu. W sumie jakby to wszystko zebrać do kupy, to pewnie mógłbym otworzyć sklep modelarski. Nie wiem, ale to jakiś nałóg, gorszy od papierosów. Zapas mam chyba na 10 lat klejenia i dalej dokupuje. Hmm - może to jakiś rodzaj paranoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma chyba wiekszosc. U mnie jest to niebezpieczne , bo każdy następny zakupiony na zapas zaczyna wydawac sie jeszcze atrakcyjniejszym i moze doprowadzić do nieukończenia poprzednika badż kończenie takowego w pośpiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga formalna:

Im mniejszy mianownik skali tym... WIĘKSZA skala i odwrotnie - czyli np. skala 1:100 jest większa od skali 1:200

To popularny błąd...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.