Skocz do zawartości

IJN "MAYA" by Claudio Mattein


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Troche buszowałem po internecie w poszukiwaniu tego okrętu i trafiłem

na model wykonany przez Claudio Mattein w skali 1:700.

Nie mogłem sobie odmówić by tu niepodrzucić...

http://www.bismarck-class.dk/shipmodels/japanese_models/mayamatteini.html

Dla mnie CZAD!!!

 

Pozdrawiam,

Maciej Andrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać, że robi wrażenie, w tym modelu podoba mi się wszystko - od detali, poprzez malowanie a na wodzie z podstawki kończąc

 

a na podstawie własnych doświadczeń zadaję sobie pytanie jak się poruszać po modelu (w tej skali) w trakcie montażu kolejnych elementów by nie uszkodzić już zamontowanych

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

imponująca jest liczba dodatków wykorzystanych przy modelu IJN Maya

 

blaszki:

Tom's Modelworks

723 Figures

726 IJN Heavy Cruisers

 

Pit Road

PE 111 IJN Heavy Cruisers Takao Class

PE 131 Sailor set

 

Fine Molds

AM 04 IJN Ship's Accessories: anchor & chain set

AM 06 IJN Vessels: 25 mm. single MG

AM 08 IJN Vessels: type 96 25 mm. twin MG

AM 10 IJN Vessels: type 96 25 mm. triple MG (armored)

AM 11 IJN Vessels radial boat davits set (large)

AM 12 IJN Vessels boat accessory set

AM 20 IJN Searchlight set 2 for BB - CV - CA

AM 23 IJN Catapult Kure Type 2 Model 5

AM 35 IJN Takao Class basic set

AM 36 IJN Takao Class - Takao & Atago advanced set (1944)

 

Joe World

V - 09A IJN Radar Type 21

V - 10A IJN Radar Type 13

V - 12A Direction Finder (D.F.) antenna

 

Hasegawa

3S - 03 Radial boat davits set

3S - 05 Cable reels

 

White Ensign Models

PE 728 IJN A.A. weapons

PE 729 IJN doors

PE 736 Ship wheels

 

Gold Medal Models

Yamato

Naval ships

Gold plus IJN railings

IJN Cruiser/Destroyer

 

metalowe dodatki:

Pit Road

GB 02 IJN 203 mm. Gun barrels

 

Clipper Models

1108 IJN 127 mm. Gun barrels

1901 Mushroom vents

1902 Mushroom vents

 

lista w połączeniu ze zdjęciami z pierwszego linka robi wrażenie, model z opisem można obejrzeć również TU (źródło powyższej listy)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie czekam na MAYE z "PR" - jak przyjdzie zrobię in-boxa.

Kilka pozycji z dodatków też zamówiłem...

Ten model i jego wykonanie przede wszystkim są wspaniałe - już dawno nic mnie tak nie zainspirowało!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauwazyliscie jakiej blachy uzyl na srodkowym pokladzie? Ryfle dlugosci ludzkiego tulowia, wysokosci co najmniej kraweznika - hmmm, ciekawe jak by sie to sprawdzalo podczas alarmu bojowego .

 

Model jest super (cenie w nim realizm przedstawionej sytuacji), ale ta blacha ryflowana - mogl sobie ja podarowac .

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! Przyjrzyj się dobrze - poza tym na pokładach okrętów stosuje się inne niż we wnętrzech np. czołgów... i nie zapominaj o skali!!!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bardzo dobrze sie przyjzalem. Pamietam jaka to skala i dlatego na jego miejscu podarowalbym sobie blache ryflowana - bo jest w niej nie do odtworzenia.

 

Inne niz we wnetrzach czolgow? A jakie? Jeszcze nie widzialem blachy ryflowanej o ryflu wiekszym niz poltora cala. Powieksz jeden ryfel na jego modelu te 700 razy, a zobaczysz o co mi chodzi.

 

Podziwiam jego model, a krytykujac cos co mi sie w nim nie podoba i co wedlug mnie psuje efekt - nie mierze krytyki w Ciebie. Wiec nie krzycz prosze...

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widzialem blachy ryflowanej o ryflu wiekszym niz poltora cala...

 

To przyjrzyj się pokładowi tego krążównika. Stoi tam marynarz a 1,5 cala to ok. 3,8 cm - jesteś pewny, że nie jest to przynajmniej 10 razy mniej ( ! ) niż widać..?

csndr1b.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Nie krzyczę - jestem uosobieniem spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jakiej blachy użył Pan Claudio to model wygląda po prostu świetnie Niemal jak prawdziwy, a gdy przerobi się jego fotkę na sepię i doda trochę szumu to "niemal" znika i zostaje samo prwawdziwy. Zresztą zobaczcie sami (mam nadzieję, że nie łamię przy tej okazji prawa autorskiego):

f947f239af205b84.jpg

 

Wg mnie model na miarę Modelarskiego Nobla w swojej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej napisalem, ze cenie ten model za realizm przedstwionej sytuacji. Doczepilem sie do tej blachy ryflowanej, bo pomyslalem, ze modelarz na takim poiomie powinien to zauwazyc. Nie zmienia to jednak faktu, ze model wyglada jak prawdziwy okret i to nie tylko w sepii. Moge sie zalozyc, ze moznaby komus niewtajemniczonemu wkrecic, ze to prawdziwy okret sfotografowany podczas wojny.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję ostatnio przeglądać książkę, w której także były zaprezentowane zdjęcia modeli autorstwa tego Pana (ciągle pozostają mi one w pamięci), nie sądzę bym w 350-tce przy Takao dokonał choćby połowy tego co widać na fotkach

 

może i zastosowanie takiej blaszki było błędem - jak dla mnie jednak gubi się on w całości pracy jaka została w model włożona i w niczym nie pomniejsza podziwu dla umiejętności autora

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem decydujący jest ten burdel na pokładzie. Dzieki niemu

model wypełnia sie samoistnie "detalicznym szumem" który bardzo dodaje mu wiarygodności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czy może ktoś wie ,z czego zrobione jest morze? Mi to wygląda na ręcznie robione szkło.

Ten model mogę oglądać na okrągło!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym przyjrzeniu się wodzie (wcześniej rzuciłem na nią tylko okiem, z trudem odrywając wzrok od okrętu) muszę stwierdzić, że faktycznie wygląda to na szkło. Może jest to coś w rodzaju szyby jakie wkłada się czasami w drzwi?

Przychodzi mi jeszcze do głowy żel naklejony na szklaną płytę (coś w stylu np. żelu vallejo ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie nie bijcie piany.Model jest ładny robi wrażenie ale niestety ma wiele niezgodności w porównaniu do orginału ;-) Mam nadzieję,że za wiele miesięcy powstanie lepsza 700-tka pokazująca Takao w tej skali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. akurat mi się podoba ogólne wrażenie jakie wywiera ten model, pewien efekt niemal artystyczny na który składają się malowanie i ogromna ilość detali, dla mnie zdjęcia tego modelu mają klimat - natomiast na Takao się nie znam kompletnie i tym samym nic mnie w tym modelu nie razi, każdy ma prawo tworzyć własne wizje i każdy ma prawo do indywidualnego odbioru prac innych (mnie z kolei rażą błędy w Sowremiennych, nawet w efektownych modelach)

 

a swoją jeśli orientujesz się w temacie to z racji, iż model tego okrętu czeka mnie w większej skali, z chęcią przeczytałbym o niezgodnościach z oryginałem, pomału trzeba się edukować

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.