Skocz do zawartości

[Inbox] U.S.S. Fletcher DD-445 Revell 1:700


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Takie cuś mnie dziś zaatakowało podczas wyprawy do miejscowej galerii handlowej. Nie myśląc wiele, przeszedłem do kontrataku i zanabyłem Dziada drogą kupna Ale, już nie przedłużając, o to fotki paskudnika

 

I. Najsampierw okładka, całkiem przyjemna graficzka, typowy schemat Revella:

 

1.jpg

 

II. Lecimy dalej, instrukcyja, dwie karteluchy formatu A4, zadrukowane obustronnie:

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

III. Teraz nieco bardziej soczyście, przechodzimy do tworzywa :

 

Ramka nr1

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

Ramka nr2

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

 

IV. Podkręcamy atmosferę - zbliżenia

 

Wyrzutnie torped są zrobione naprawdę do rzeczy...

13.jpg

 

...podobnie jak i dalmierz nadbudówki dziobowej:

19.jpg

 

Kominy też niczego sobie:

17.jpg

18.jpg

 

Wieże artylerii są całkiem znośne, ale na pomoście bojowym producent mógł sobie zadać trud zaznaczenia choćby okien...

21.jpg

20.jpg

 

Grubość burt i osłon może przyprawić o zawał:

16.jpg

22.jpg

 

Pokład również potraktowano po "macoszemu":

23.jpg

24.jpg

25.jpg

 

Niestety sporo elementów wręcz woła o to, by je wykonać od podstaw, zwłaszcza artyleria plot:

14.jpg

15.jpg

 

V. No i finisz

 

Producent dodał do zestawu również dwie niewielkie karteluszki, jedną zadrukowaną na cieniutkim papierze (choć i tak w tej skali jest grubości puchowej kołdry ) w kolorowe wzorki flag sygnałowych i bander, i drugą, ubogą kalkomanie:

26.jpg

27.jpg

 

Generalnie mam mieszane uczucia, przekrój jakości części jest spory... Na szczęście model był taniutki, więc jeśli coś spierniczę, nie będzie żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dedykowane będą.

Napewno można dobierać z radarami, relingami, drzwiami itp.

Tu np. fajne lufy z fartuchami: http://www.jadarhobby.pl/voyager-mec050-sale-us-navy-single-5inch-barrel-1700-p-15104.html

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten okret w sklai 1:144 i jest Revellacyjny! Do tego duzego blach jest od groma. Zobacz u Eduarda ( do duzego jest BigEd), albo f-ma Nautilus w USA. Moze maja cos do tego maluszka. Nautilus bije Edka na glowe, jesli chodzi o jakosc. Niestety cenowo tez. Ktore malowanie wybierasz? Ten kamuflarz na obrazku wyglada wspaniale, ale jest dosyc trudny w malowaniu. Okret plywal w nim bardzo krotko. Jesli chcesz, udostepnie Ci malowanie DD-451 "Chevalier". Jest bardziej schematyczne. Model wymaga kilku niewielkich przerobek. Mam do niego kilka fotografii kolorowych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znalazłem taki zestawik z GMM, dedykowany do amerykańskich niszczycieli i lekkich krążowników, myślę, że mógłby się przydać,i do jakiegoś fajnego Krujzera by zostało :

http://www.goldmm.com/ships/gms7w2cd.htm

Raptem dwa do trzech razy (zależy od wysyłki ) droższy od samego modelu

Maciej, teraz zabiłeś mi ćwieka

Na Moim Hobby znalazłem coś takiego, 2x więcej lufek, ale bez fartuchów...

http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-20-luf-127-mm-uniwersalnych-do-amerykanskich-okretow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w temacie naumiewania się, Warka Bear, mógłbyś polecić jakąś monografię? Nie ukrywam, iż mile widziana byłaby w języku naszym ojczystym, choć język Shakesprear'a też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam nic po polsku. Moja wiedza pochodzi z internetu z for amerykanskich i niemieckich, np:

 

The Ship Model Forum / Calling all Fletcher class DD fans

 

Wiele cennych wiadomosci znajdziesz tu:

 

Fletcher-class Destroyers

 

Obowiazkowo zajzyj pod wszystkie linki zawarte na stronie. Na amerykanskich stronach znajdziesz mnostwo wiedzy nt. "blaszakow" i ch ciekawej historii., np. samotna szarze DD- 557 USS "Johnston" na japoska flote z "Yamoto" w skladzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to zostaje mi się przekopać przez ten temacik Dzięki wielkie, forum z 1 linku znalazłem już wcześniej, ale drugiego nie znałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Całkiem fajne, ale jak na dodatek do modelu za 26 zł, to dość drogie się wydają

W każdym razie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.