Skocz do zawartości

SB2C-4 Helldiver (Academy 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakładam krótki wątek warsztatowy w ramach powrotu do modelowania po przerwie Sklejanie tego modelu to sama przyjemność. Nie użyłem nawet krzty szpachli. Spasowanie elementów jest świetne. Zestaw godny polecenia każdemu kto chce wykonać jakiś bezproblemowy i atrakcyjny model. Lotnictwo US Navy to zupełnie nie moja działka, ale ten model napełnia mnie bardzo pozytywną energią. Dzięki temu "bezboleśnie" powróciłem do zarzuconych projektów

 

Mój Helldiver jest już pomalowany, zatem warsztat pokaże tylko prace wykończeniowe (chciałbym popróbować pewnych technik).

 

In-box zestawu znajdziecie tutaj -->

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=16448&hilit=+helldiver

 

Fotki:

 

54953033.jpg

14131854.jpg

95047810.jpg

56906621.jpg

58407433.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada! Już teraz napatrzeć się nie można

 

Może zadziałałbyś jeszcze trochę z postshadingiem ?

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na postshading mam trochę za kiepski aerograf... Nie chcę sobie popsuć malowania, bo jestem z niego zadowolony crustian! No cóż, może i nie Polak ale dzięki niemu zyskałem moc by wrócić do polskiego MS.406 Poza tym, Helldiver zawsze mi się podobał

 

A tymczasem model został pokryty sidoluxem. Wykonałem też obicia srebrną kredką. Nie ma ich za wiele bo ze zdjęć wynika, że o Helldivery dbano. Kilka obić jeszcze dojdzie po przyklejeniu kalek.

 

88001063.jpg

80235326.jpg

62045566.jpg

84858895.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Uff... 3 godziny bojów z kalkami Academy. Miałem co do nich sporo obaw ale nie było tak źle. Zdecydowanie najgorszej jakości są amerykańskie kokardy. Słabo reagują na płyny i mają lekkie przesunięcia barw. Będę nad nimi jeszcze pracował. Potem wezmę się za kolejne etapy malarsko-weatheringowe

 

 

82440806.jpg

92419620.jpg

94415443.jpg

14691945.jpg

47305386.jpg

12733533.jpg

69649052.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie białego jest najbardziej parszywe, bo nie widać tego na papierze i problem objawia się w trakcie nakładania... Ale po położeniu pierwszej gwiazdy faktycznie mogłeś zrobic tak jak radzi kornik. Teraz to została ewentualnie podmalówka Dark Sea.

 

A z kalkami Aca miałem do czynienia ostatnio przy okazji wykonania dwóch Korsarzy, także mam wyrobione zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgaduję, że na klapach zrobiłeś czerwonego łosza? Bardzo dobrze to wygląda.

 

Za to kalki z oznaczeniami (nie jestem pewien, czy amerykańskie znaki to 'kokardy', bo to - chyba - termin zarezerwowany dla symboli o kolistym kształcie) wyglądają tragicznie.

 

Ciekaw jestem, jak to poprawisz - trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Na szczęście z kalkami miałem szansę jeszcze powalczyć bo nie były lakierowane Mnie tez wkurzały te przesunięcia barw. Mimo stresu żeby sobie nic nie popsuć, udało mi się poobcinać białe naddatki za pomocą żyletki i skalpela. Dokończyłem także brudzenie. Mnie się w takiej formie podoba, a co Wy sądzicie? Na zdjęciach widać albo bardzo czysto utrzymane samoloty, albo dość mocno zużyte. Spróbowałem nieco połączyć te style. Muszę jeszcze powalczyć z washem na insygniach i będę mógł składać wszystko w całość.

 

Kolego bossski! Dobrze zauważyłeś Klapy były całe czerwone od wewnątrz więc pomyślałem, że byłoby to widać i dlatego zastosowałem czerwonego washa. Szczerze mówiąc nie wiem czy czerwień rzeczywiście była widoczna z zewnątrz ale zaryzykowałem, bo efekt jest fajny

 

61140051.jpg

35032862.jpg

99817557.jpg

82614863.jpg

32923302.jpg

64822221.jpg

26036337.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ostatnie "wejście" warsztatowe. Jutro galeria Muszę jeszcze dokończyć bomby, wkleić wydechy i antenę.

 

Dzięki za foto Banny

 

Oszklenie Academy nie jest takie złe. Może jutro, przy dziennym świetle, będzie to lepiej widać. W ramach ciekawostki, hak jest oklejony kalką

 

27608006.jpg

45615497.jpg

11320027.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.