Skocz do zawartości

F-16C block 52+ Jastrząb 1:72 Revell


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od paru miesięcy zmagam się z modelem Revella. Ponieważ ostatnio prace nabrały tempa, a w weekend będę robił nowe fotki, to postanowiłem założyć też warsztat. Sporo prac jest jeszcze do wykonania, mimo że kadłub już zamknięty.

 

Tak przebiegały prace dotychczas.

 

SH106143.jpg

SH106172.jpg

SH106173.jpg

SH106249.jpg

 

CFT to odlewy Kinetica, bardzo ładnie pasują do Revella. Mają lepszy kształt niż CMK, który i tak do Revella słabo pasuje.

 

Obecnie jestem na etapie przeróbek statecznika pionowego i dorabiania detali upodabniających model do wersji block 52+. Zdjęcia wkrótce. W dalszych planach jest wykonanie od podstaw pokryw wnęk podwozia i pocisków Maverick wraz z LAU-117

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;] Do tej pory większość modeli naszych F-16 to były albo czyste C albo D z CFT. Mało, jeśli w ogóle, było modeli C z CFT. Nasze będą jednymi z niewielu

 

pozdrawiam i trzymam kciuki!

 

EDIT:

Sądząc po zmianie szerokości pylonów w przedniej części wnioskuję, że masz założone złe pylony. Założyłeś szyny pod Sidewindery zamiast szyn LAU-129, których używają nasi. LAU-129 może przenosić AIM-9 jak i AIM-120.

http://www.f-16.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=20233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;] Do tej pory większość modeli naszych F-16 to były albo czyste C albo D z CFT. Mało, jeśli w ogóle, było modeli C z CFT. Nasze będą jednymi z niewielu

 

A bo te "pionierskie" popadły w zapomnienie jeszcze przed ukończeniem u samych autorów ;)

 

F-16CFT01.jpg

F-16Vulcanmuzzle02.jpg

STT_VIPER025.jpg

 

Kibicuję Waszym, a swojego może pod koniec roku wytoczę z hangaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Obiecane fotki

 

 

Statecznik pionowy był przyklejony ale się oderwał przy gwałtownym manewrowaniu modelem. Na szczęście obyło się bez szkód ;) Przykleję go tuż przed malowaniem, żeby mnie więcej nie kusiło.

 

3scl.jpg

 

 

Dorabiam zasobnik Sniper XR. Zostało dopicować "główkę". Oderwałem bąble koło radaru. Były za grube. Zrobię nowe z podkładkami z blaszki. Może się pokuszę o pomalowanie ich osobno.

 

apef.jpg

 

 

Antenki pod wlotem

 

v6er.jpg

 

 

Pokrywy podwozia z zestawu są pancerne. Dorabiam nowe z blaszki. Z rozmachu wyciąłem też lotki do zbiorników podwieszanych.

 

aenh.jpg

 

 

Kombinacje z nasadą statecznika. Podoklejałem detale charakterystyczne dla block 52. Bąble spiłowałem dla ułatwienia przy szlifowaniu przeszczepu. Dorobione wymagają jeszcze trochę dopieszczenia. Są ciut za duże. Zalałem je też dissloved putty żeby zrobić łagodne przejście bąbel - blacha. Więc na razie wyglądają trochę kluskowato.

 

2zyw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pokrywami możesz mieć problem, o ile chcesz je wykonać idealnie. F-16 nowszych wersji mają większe koła, a osłony są, w miejscu gdzie znajduje się koło po wciągnięciu podwozia, wybrzuszone. Może to być trudne do wykonania z blaszki ot tak - bez tłoczenia, bo jest to powierzchnia nierozwijalna.

Ale zawsze można sobie powiedzieć, że tego nie będzie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się kuku. Celem wprowadzenia: dyszę pomalowałem i zamaskowałem przed wklejeniem jej do modelu. Uznałem, że tak będzie wygodniej. Jednak dzisiaj przy szlifowaniu zauważyłem, że miejscami z maskolu Talensa zrobił się dziwny, lepki glut. Na szczęście nie uszkodziło metalizera pod spodem, ale nie mogę tego usunąć. Ciągnie się i lepi. Najpierw myślałem, że kapnąłem "cienkim" Tamki, ale wtedy definitywnie uszkodziłoby metalizer. Nie wiem co się stało :/ Ktoś ma pomysł jak to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pokrywami możesz mieć problem, o ile chcesz je wykonać idealnie. F-16 nowszych wersji mają większe koła, a osłony są, w miejscu gdzie znajduje się koło po wciągnięciu podwozia, wybrzuszone. Może to być trudne do wykonania z blaszki ot tak - bez tłoczenia, bo jest to powierzchnia nierozwijalna.

Ale zawsze można sobie powiedzieć, że tego nie będzie widać ;)

W 48 to średnio widać. Jak ktoś o tym wie to widzi. A co dopiero w 72...

 

Stało się kuku. Celem wprowadzenia: dyszę pomalowałem i zamaskowałem przed wklejeniem jej do modelu. Uznałem, że tak będzie wygodniej. Jednak dzisiaj przy szlifowaniu zauważyłem, że miejscami z maskolu Talensa zrobił się dziwny, lepki glut. Na szczęście nie uszkodziło metalizera pod spodem, ale nie mogę tego usunąć. Ciągnie się i lepi. Najpierw myślałem, że kapnąłem "cienkim" Tamki, ale wtedy definitywnie uszkodziłoby metalizer. Nie wiem co się stało :/ Ktoś ma pomysł jak to usunąć?
Zmyć wszystko w pizdu i pomalować od nowa? Tak pomyślałem. Teraz jestem na etapie modelarskim takim, że wydaje mi się, że jakby co to wszystko odtworzę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym. Teraz jest o tyle trudniej, że przyklejona jest nasada statecznika, która skutecznie utrudnia wszystkie operacje w tym rejonie. Na razie przerwa od dyszy. Może w międzyczasie ten glut zaschnie i problem sam się rozwiąże.

 

Znalazłem w jakimś pudle blachy Parta do F-16 Italki. Po szybkiej przymiarce okazało się, że hamulce pasują. Będą więc otwarte Od godziny je sklejam ale warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie bardzo. W dniu festiwalu mam poprawkę na uczelni :/

 

Czekam na dyszę Airesa, bo tą starą odkroiłem. Przy odrywaniu statecznika też trochę się uszkodziło, trzeba doszpachlować. Sniper i reszta uzbrojenia w polu. Do malowania jeszcze daleko.

 

Póki nie dostanę dyszy, całe siły przerzuciłem na RF-4E. Mam zamiar wyrobić się przed dostawą. Obecnie ścieram wash, także spokojnie zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.