Skocz do zawartości

Panther Ausf. D - Zvezda 5010


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem najlepszy model Panthery Ausf. D w skali 1/72. Mimo, że jest to model snap fit posiada dużo detali i nie są one na modelu, jak to robi co raz więcej firm, tylko oddzielnie. Części są idealnie dopasowane. Dawno nie sprawił mi takiej frajdy modelik w tej skali.

Ps. Fotki robiłem teflonem, więc jakość jest taka sobie. Dobrej jakości foty będą na koniec warsztatu i w galerii.

 

1456017_613603355341994_204619607_n.jpg

 

1422591_613603348675328_1422247234_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modyfikacji, to tylko metalowa lufa RB Model (którą z(a)gubiłem, muszę wziąć ze sklepu nową) oraz antena, również z RB Model. Dorobie uchwyty na włazach i ... nie wiem, wyjdzie w praniu. Aktualnie siedzę i się gapie na zdjęcia Panthery D i szukam dziury w całym

 

PS. co do Zvezdowskich snap fitów, to w galerii znajduje się bardzo dobry model IS-2 kolegi ze Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tą samą sobie właśnie panterke pare dni temu zakupiłem...Czeka w Szafie w kolejce razem z innymi 10 cioma modelikami - pewnie w połowie roku przyjdzie na nia pora...Jeszcze jej nie otwierałem .Szkoda tylko ,że gąski gumiaki..chciałoby się tak sobie lufę metalową wziąść ze swojego sklepu za pół ceny detalicznej to tego i innych modeli .Będę lookał tutaj z ciekawości jak postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jej nie otwierałem .Szkoda tylko ,że gąski gumiaki.

Otwórz koniecznie pudło, a zdziwisz się

 

Jak zwykle przy Panterze mam problem z dopasowanie wanny z górą, czeka mnie piłowanie, aby płyty z przodu zeszły się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego modeliku wyciągniesz. Dobrze by było zaopatrzyć się też w siatki na otwory wentylacyjne na płytę silnika. Tak patrząc na ten model muszę stwierdzić że trochę przerażają mnie te gigantyczne otwory pod niektóre elementy. Nie wiem czy bym ich nie załatał, a elementy wypiłował i tak wklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te dziurska pod detale, to mnie też to przeraziło (Ło Jezusie!!!), ale nie taki Diabeł straszny. Elementy są dobrze spasowane i prawie nie widać , a szpachla czyni cuda. Jeżeli ktoś nie jest upierdliwym detalistą, to model dla niego jest boski, ale ja jestem upierdliwy i będę sobie dorabiał i nanosił poprawki

Będę starał się dorobić rurki na kable do wyrzutni świec dymnych i samo mocowanie na "płaskowniku".

Jeżeli chodzi o siatki, to z tego co wypatrzyłem, wersja D i A nie posiadały ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o siatki, to z tego co wypatrzyłem, wersja D i A nie posiadały ich.

Czego nie miały? pierwsza z brzegu biblia na temat czołgu Panther "Phanter & Its Variants Walther J. Spielberger " str 31 i proszę wersja D z siatkami, pewne poglądy należy zrewidować. Nie musisz zakładać siatek jak nie chcesz jednak Pantery od ausf D posiadały siatki na otworach wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o siatki, to z tego co wypatrzyłem, wersja D i A nie posiadały ich.

Czego nie miały? pierwsza z brzegu biblia na temat czołgu Panther "Phanter & Its Variants Walther J. Spielberger " str 31 i proszę wersja D z siatkami, pewne poglądy należy zrewidować. Nie musisz zakładać siatek jak nie chcesz jednak Pantery od ausf D posiadały siatki na otworach wentylacyjnych.

Cholera, masz rację, a mam tą monografie :( ... i mam chyba takie blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś nie miał to proponuję z Haulera do Pantery Dragonowskiej, siatki pasują do Zvezdy, kosztuje nie wielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem, jeszcze nie wiem jaką wykonam wersję Pantery Ausf. D. Możliwe, że będzie ona w dwóch wersjach, Ausf. D i Ausf. D w/Coelian 2x37mm (Zvezda 5010 / Modell Trans 72007).

 

971415_618464458189217_973556584_n.jpg

 

1509860_618464451522551_1958296230_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie odniosłem wrażenie. Wyrażę je w dwóch tokach.

Pierwszy to standardowy V ausf D jak chcesz wykonać z zestawu nie powinno być problemu zawsze coś dodasz i wyjdzie dobry model

Opcja druga zaproponowana przez Ciebie bije wszystko bo ty chciałbyś zaprezentować makietę pojazdu tj autentyczny kadłub z wieżą z kartonu i dykty, wieża sprzedawana przez Ciebie nigdy nie powstała mam ją z przed ok 10 lat jak ją jeszcze wypuszczała jakaś niemiecka firma.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="gumowy01

Opcja druga zaproponowana przez Ciebie bije wszystko bo ty chciałbyś zaprezentować makietę pojazdu tj autentyczny kadłub z wieżą z kartonu i dykty' date=' wieża sprzedawana przez Ciebie nigdy nie powstała mam ją z przed ok 10 lat jak ją jeszcze wypuszczała jakaś niemiecka firma.

P.S.

To takie zagranie jest bardziej komercyjne niż modelarskie ... moim zdaniem[/quote]

 

W większości wątki forumowicza Skala 72 to komercja

zauważyłeś ostatnio jakikolwiek zakończony galerią?

 

apropos projekt Coelian powstał na bazie Panther G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp z drewnianą makietą wieży był opracowany na Panterze ausf D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugą Pantere D ze Zvezdy (dziwnym trafem ostała się w pudle). Nie będę miał już problemu co założyć na górę. Wieża typu Coelian zaprojektowana przez firmę Rheinmetall-Borsig, była tzw. DeKaWką (dykta, klej, woda) i nigdy nie doczekała się nawet wersji prototypowo-poligonowej. Był to jedyny Coelian jaki został opracowany.

Co do wieży, to jest to, jak już pisałem Modell Trans i nie znam innej firmy która wydała tą wieżę, no chyba, że tzw. delikatnie poprawionego klona, oczywiście jest również kompletny model z plastyku firmy Dragon, ale .... dałem sobie siana, ponieważ wszystko na na sobie i chciałem przetestować Zvezdę (nie zawiodłem się na niej). Co do marketingu, można tak powiedzieć o każdym sklejanym modelu na forum. Mam nadzieję, że uda mi się podzióbać w okresie świąt, ale ... cienko to widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.