Skocz do zawartości

Mini 1275S Mk.1 Tamiya by Inskript- warsztat


Inskript

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam swój kolejny model, którym będzie Mini Cooper w skali 1:24 od Tamiyii.

Kupiłem go aby popróbować malowanie cywili oraz polerkę (lakier APP, pasta polerska itp.).

 

Model będzie w kolorze niebiesko- granatowy- metalik- tak mniej więcej. Zobaczycie pewnie w kolejnej aktualizacji przy podwoziu.

Ze względu na taki kolor nadwozia silnik jest niebieski, a nie zielony jak wskazuje instrukcja.

 

Postępy:

9bdu.jpg

gesx.jpg

ukk2.jpg

ock6.jpg

 

Zastanawiam się tylko nad kolorem tych czarnych pierdułek- filt oleju, i inne na silniku oraz później nad kolorem dachu.

 

Dziękuję za uwagę i zachęcam do dyskusji i pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Pytasz się o kolory, google zalewa nas masą zdjęć tego silnika i jednak oryginał jest zielony. Alternator możesz zostawić czarny, lub w kolorze sinika, ale jego mocowania są w kolorze duraluminium. Przy czym widzę, że brakuje jednego. Masz ładnie wyprowadzone świece może jakieś kable. Śruby nakrętki to również kolor metalu. Góra silnika to niestety modny chrom, a powinna być zielona, korek wlewu oleju czarny. Zajrzyj do google, a wszystko stanie się prostsze. Ja nie mam zielonego pojęcia o tym samochodzie, a to wszystko co napisałem to na podstawie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Szukałem w google i właśnie są różne kolory silników- widziałem czerwone a nawet żółte. Pewnie są pomalowane np. przy okazji jego remontu bo to żaden kłopot- silnik malować można nawet pędzlem. Dlatego wybrałem niebieski. :-)

Zastosuje się jednak do Twoich sugestii o śrubach. Kable też będę wykonywał bo jest super możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę popularność samochodu, ilość kolorów silnika po remoncie może być przeogromna. Ja zasugerowałem się najczęściej występującym, plus instrukcja z modelu. Wydaje mi się że to byłby oryginał, no ale nie wykluczam innego koloru. Zresztą przy cywilach ze względu na popularność tuningu ma to coraz mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mała aktualizacja.

Pomalowane podwozie- kolejność: wpierw na czarno- sidolux- maskowanie- kolor - sidolux.

 

Wg. mnie wyszło bdb. Pierwszy raz użyłem taśmy Tamiya- jest genialna.

Niebieski kolor to MOTIP psiknięty do aerografu i nim nałożony.

Teraz zabieram się za dokończenie silnika, i następna aktualizacja będzie już z nim.

Zdjęcia oczywiście wyciągają to czego nie widać...

 

xiq8.jpg

 

oveu.jpg

 

jj3l.jpg

 

j536.jpg

 

nvht.jpg

 

 

A to taki kolor jest (metalik):

4eyj.jpg

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejna aktualizacja.

Silnik już na swoim miejscu, dorobione kable wysokiego napięcia oraz część osprzętu. Doklejone też lewe nadkole, chłodnica, amortyzatory.

Korek będzie jednak niebieski, a pokrywa zaworów "chromowana".

Reszta oprzyrządowania silnika montowana będzie dopiero po desce rozdzielczej a wraz z nimi także reszta przewodów w silniku.

Najpierw jednak zawieszenie tył, wydech, koła.

 

g6dj.jpg

 

7d1c.jpg

 

mt5n.jpg

 

0x9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam po urlopowej przerwie.

W między czasie dokończyłem zawieszenie tył, pomalowałem koła i zacząłem środek.

 

 

Zawieszenie: (mało widać...)

naqu.jpg

 

Koła: (kolor aluminium):

sqw2.jpg

al80.jpg

 

Pomalowane części ze środka (na body color) jeszcze będą malowane innymi kolorkami później:

rfj3.jpg

v91s.jpg

 

 

A teraz CIEKAWOSTKA.

Jako że szkoda mi było kasy na flock to wypróbowałem metodę którą ktoś tylko nabąknął na innym forum że używa zamiast flocku... mąki.

 

Początek taki sam jak przy nakładaniu flocku czyli najpierw Wikol, potem posypka.

Z flokiem tutaj byłby już koniec pracy ale mąka jest biała więc trzeba jeszcze ją pomalować aero na odpowiedni kolor i walnąć lakierkiem matowym.

 

Bez żadnych gratów w środku wygląda... tak se- nierówno itd... ale kiedy wstawiłem fotele do podglądu to efekt mnie powalił. Jest naprawdę super (wg. mnie...).

 

km53.jpg

2s7a.jpg

wmpp.jpg

3c3i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

DUŻA AKTUALIZACJA

 

Środek gotowy:

-gotowe fotele

-gotowa deska rozdzielcza i kierownica

-dokończony przedział silnika- dodano również kable i przewody paliwowe (?)

 

Kasta+maska:

-wyszlifowane łączenie form (tylko 2 miejsca)

-pomalowane kolorem bazowym- spray motip nakładany z aerografu

-pomalowane listwy chromowane przy oknach bocznych

-zapuszczone na czarno linie podziału

 

OBECNIE:

-kasta jest po 1 warstwie lakieru APP (przy okazji uwaliłem pół balkonu bo się rozlał i czuję się... źle)

-jutro kolejna warstwa i potem polerka

 

ZDJĘCIA:

 

 

nher.jpg

h9rk.jpg

6y5q.jpg

 

 

qf6q.jpg

64iz.jpg

25l7.jpg

 

 

r673.jpg

q5u2.jpg

z3cn.jpg

 

 

CIEKAWOSTKOWE PORÓWNANIE

Porównanie z dźwigiwem czołgowym JT-34 budowanym przez mojego brata w tej samej skali.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=16982&start=0

 

gcim.jpg

7zt7.jpg

doew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Model jest już ukończony, jednak nie miałem czasu na częstą aktualizację więc wrzucę wszystko naraz, a za kilka chwil będzie galeria.

 

Model zmienił koncepcję- nie będzie chromów. Będzie bardziej w wersji tuningowej niż oryginalnej.

 

 

Boczki drzwi:

e9mz.jpg

 

Kasta pomalowana, z pomalowanym wnętrzem ,zamontowanymi boczkami oraz szybami:

5fbw.jpg

 

f6j2.jpg

 

Zakładanie kasty na podwozie. Baaaaardzo stresujące i dość ciężkie:

rapm.jpg

 

f3y8.jpg

 

qubc.jpg

 

Zmiana koncepcji- będzie tuning:

274l.jpg

 

b7ru.jpg

 

do2h.jpg

 

TO KONIEC WARSZTATU.

RESZTA ZDJĘĆ BĘDZIE W GALERII

LINK: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=39855

ZAPRASZAM I DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.