Skocz do zawartości

Mercedes Actros Black Edition


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post.

Po krótkiej 10 letniej przerwie powracam na jakiś czas do modeli.

Mercedes poszedł na warsztat jako drugi. Poświęcam mu trochę więcej czasu, więc postanowiłem go pokazać.

Prace trwają już od stycznia i model jest prawie skończony.

Silnik pomalowałem trochę inaczej niż zaleca Italeri. Dostał kolor Humbrol MET 191 zamiast szarego MAT 145. tak mi się bardziej podoba i jest podobny do zdjęć ze strony mercedesa.

CRW_0003.jpg

CRW_0004.jpg

wnętrze tutaj korzystałem ze zdjęć i z instrukcji. Podstawki na piwo czarne a nie szare i pewnie kilka innych różnic.

CRW_0005.jpg

CRW_0007.jpg

CRW_0008.jpg

CRW_0010.jpg

Paprochy to kurz kabina leży na biurku i czeka na kastę która tak sobie wychodzi i też czeka na utwardzenie lakieru.

Światła tylne na razie pomalowane od tylu tym samym humbrolem co silnik. Niestety nie ma w sklepie u mnie nr 11. Może coś kupie na internecie po wypłacie. Na ten srebrny pójdzie jeszcze czarny błysk imitujący uszczelkę. Czerwony transparent to Pactra, pomarańczowego nie mam, a kolory nie transparentne nie wchodzę w grę. Coś trzeba dokupić.

CRW_0011.jpg

To nie wiem co to jest, wydech? trochę tył muszę jeszcze matem poprawić. Łatałem pędzlem pewne niedoróbki klej itd.

CRW_0013.jpg

A to elemencik wykonany przeze mnie z drutu, po pierwszym malowaniu więc te przebłyski znikną.

CRW_0014.jpg

Rama pomalowana matem, po raz drugi. Zachciało mi się ją lekko nabłyszczać Sidoluxem, powstały białe zacieki, myślałem że zejdzie od wody i pozostał tylko kret i malowanie od początku. Za późno znalazłem zmywacz do Sidoluxu. Ramę pomaluję jeszcze półmatem, bo ten czarny strasznie się ściera.

CRW_0015.jpg

Przód trochę wichruje, porażka straszna. Ale silnik przed malowaniem Sidoluxem był już wklejany, a więc da się to wyprostować, do tego dojdzie jeszcze zderzak.

CRW_0016.jpg

obręcze zbiorników czekają na pomalowanie tak jak tarcze i amortyzatory

CRW_0017.jpg

Trochę boję się o kastę a raczej że będę musiał jeszcze raz malować. Spojler dachowy zostanie trochę podniesiony, w tym celu przerobiłem jego mocowanie służące do regulacji.

CRW_0018.jpg

CRW_0020.jpg

CRW_0021.jpg

CRW_0022.jpg

To na razie tyle, czeka mnie jeszcze pomalowanie detali ramy, zabezpieczenie jej półmatem. Kasta na błysk, tylne światła. Może szyby spróbuję pomalować czymś do ceramiki na zielono. Jak dobrze pójdzie z kastą to za 2 tygodnie model skończony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a ja właśnie najbardziej się boję lakieru na kaście, mam nadzieję że po nałożeniu bezbarwnego i wypolerowaniu będzie to podobne do ludzi. Jedyne zmiany to podniesiony spojler i poprawiona rączka przy siodle, a i przewody od zbiornika paliwa zrobię z żyłki. Bo te wytłoczone były nijakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Relacja ciekawa ,szkoda że będzie taka krótka

Silnik bardzo ładnie pomalowany Wnętrze już trochę mniej mi się podoba ,ale może to wina fotek (bardzo duży zoom ) Nic innego nie mam do zarzucenia Czekam na kolejne fotki .

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chrom na felgach wygląda jak w zabawkach chińskich za 2 zł, za dużo go nalali. Chciałbym to poprawić w sklepie gdzie mam zamiar zrobić zakupy jest Alclad, tylko że chrome for lexar 114, ten nr 107 for plastic jest niedostępny. Jaka jest różnica, w ostateczności jakiś metalizer położę. W sumie to europejczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.