Skocz do zawartości

[Relacja] Piasecki VZ-8P Airgeep 1:35


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Szperając po Allegro i Ebayu znalazłam dość ciekawą konstrukcję. Model, jak na "latający", w dość nietypowej skali 1:35 firmy Glencoe Models. Zestaw dodatkowo zawiera trzy figurki załogi i podstawkę, która może posłużyć jako mini dioramka.

 

th_IMGP1071.jpg th_IMGP1073.jpg

 

W górnej części kadłuba wycięłam otwory i wkleiłam w nie blaszkę imitującą kratownicę. Po lekkim presheading'u i pierwszym maskowaniu model prezentuje się następująco.

 

th_IMGP1067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, Twoja wszechstronność powala A do tego jeszcze lubisz nietypowe konstrukcje i wyzwania... cud-malina dziewczyna

A co do konstrukcji, to przyznaję się bez bicia - pierwszy raz widzę... zaraz pogrzebiemy w archiwach X...

Tak przy okazji - startujesz w Bytomiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa konstrukcja, z chęcią popatrzę na relację

Zestaw dodatkowo zawiera trzy figurki załogi i podstawkę, która może posłużyć jako mini dioramka.

a będzie mini dioramka w Twoim wykonaniu?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na zakończenie modelu, ostatnim etapem było zrobienie podstawki, czyli wspominanej "minidioramki".

Poniżej zdjęcia ilustrujące poszczególne etapy jej wykonania:

 

th_IMGP1069.jpg th_IMGP1070.jpg th_IMGP1142.jpg th_IMGP1143.jpg

 

Całość podstawki pomalowałam na kolor pomarańczowy, kolejne kroki to pomalowanie różnymi odcieniami zieleni, czerwieni i żółci. Pień został pomalowany ciemnym brązem, następnie zastosowałam płukankę z umbry palonej z odrobiną czerni. Skała została pomalowana szarym kolorem, później potraktowałam ją suchym pędzlem - również szary, lecz ciemniejszy - ostatnia rzecz to czarna płukanka. Podstawka posiada widoczne miejsca na wklejenie zdjęć lub naklejek, niestety nie było ich w zestawie, zaprojektowałam więc je samodzielnie - zdjęcie oryginału oraz logo firmy Piasecki.

 

Model przed przybyciem załogi:

th_IMGP1144.jpg

 

Załoga w komplecie, zajęła swoje miejsca

th_IMGP1153.jpg

 

Link do galerii:

viewtopic.php?p=198148#198148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa

 

Oczywiście Piasecki (i nie tylko) będzie w Bytomiu.

 

Przy okazji zastanawiam się w jakiej kategorii go wystawić. Śmigłowce ?, Samoloty śmigłowe ?, pancerka latająca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.