Skocz do zawartości

Consolidated PBY-5 Catalina, Academy 1:72-Galeria


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

I skończyłem kolejne latadełko w konkursie. Model Academy sklejał się dobrze, było trochę szpachlowania kadłuba i skrzydeł, ale gdzie tego nie ma . Uważam, ze całkiem ładnie siadł żółty i srebrny (moje pierwsze podejście do produktu Vallejo). Nie podobają mi się antenki, ale nie było szans żeby ich nie uszkodzić. Karabin przedniego strzelca z blaszki też wyszedł do kitu, dałem zestawowy. Kalki siadły źle, trochę psują efekt końcowy. Ślady po wypychaczu na reflektorach imitują chyba żarówę, nie miałem czasu i chęci, żeby to poprawić. Jedna wnęka pod światełko jest wyklejona folią aluminiową, drugą po prostu pomalowałem i teraz mniej się błyszczy. A oto zdjęcia:

IMG_0500.jpg

IMG_0501.jpg

IMG_0502.jpg

IMG_0504.jpg

IMG_0505.jpg

IMG_0506.jpg

IMG_0507.jpg

IMG_0510.jpg

IMG_0511.jpg

IMG_0513.jpg

IMG_0514.jpg

IMG_0516.jpg

IMG_0518.jpg

IMG_0519.jpg

IMG_0521.jpg

IMG_0527.jpg

IMG_0528.jpg

IMG_0529.jpg

IMG_0533.jpg

IMG_0534.jpg

IMG_0536.jpg

IMG_0539.jpg

IMG_0542.jpg

IMG_0543.jpg

IMG_0545.jpg

IMG_0546.jpg

Model oddaję do oceny forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na kilka słów, jako, że właśnie się zabieram do tego samego modelu.

 

Ogólnie ładnie i równo ten srebrny wygląda. Żółte skrzydła wyglądają bardzo ciekawie.

 

Trochę nie podoba mi się ten czarny pasek na spodzie kadłuba. To jest oznaczenie linii wodnej, czyli powinna być pozioma linia. Kalka jest zakrzywiona, żeby się na przodzie pływaka dobrze ułożyła. Na tym zdjęciu dobrze to widać:

RLaw2_04.jpg

 

Nie jestem pewien co do srebrnych łopat śmigieł. Wszystkie Cataliny, które widziałem miały czarne łopaty z żółtymi końcówkami.

 

Mam jeszcze jedno pytanie natury ogólnej. Czy ktoś wie coś na temat tego malowania? Czas i miejsce? Academy poskąpiło jakichkolwiek informacji w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie podoba mi się ten czarny pasek na spodzie kadłuba. To jest oznaczenie linii wodnej, czyli powinna być pozioma linia. Kalka jest zakrzywiona, żeby się na przodzie pływaka dobrze ułożyła. Na tym zdjęciu dobrze to widać:

 

No tak, teraz też to widzę. Niestety na instrukcję patrzyłem jednym okiem i wyszło jak wyszło.

 

Nie jestem pewien co do srebrnych łopat śmigieł. Wszystkie Cataliny, które widziałem miały czarne łopaty z żółtymi końcówkami.

 

PBY-5.jpg

Tu śmigła się błyszczą, kontrastują z czarnym prostokątem na skrzydłach.

Powiedzmy więc, że inwencja twórcza autora który nie wiedział, co mam wybrać .

 

P.S. W wakacje mam zamiar zrobić coś takiego:

PBY5Awatertakeoff.jpg

 

Teraz odkryłem, że model przedstawia samolot z dywizjonu vp-14, stacjonującego w 1941 roku na Hawajach.

http://members.tripod.com/~vpb_102/information/07_december_1941.html

A to do poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Relacja jaką zgotowałeś nam w warsztacie, była przygotowana na wysokim poziomie i co bardzo ważne była prowadzona regularnie z doskonałej jakości zdjęciami, co Ci się chwali. Metalizer pomimo niewielkich niedoskonałości położony jest bardzo dobrze.

Niestety nie mogę tego powiedzieć o wykończeniówce.

Kalkomanie Academy potrafią rozjuszyć nawet najbardziej cierpliwego i flegmatycznego modelarza, dlatego też nie będę się ich zbytnio czepiał, jednakże to, że starałeś się koniecznie zdążyć przed końcem modelu odbiło się na jego końcowym image'u.

Antenki, elementy oszklenia,lampki, bomby i broń pokładowa są tego dość mocno zauważalnym dowodem, a szkoda bo te kilka dodatkowych godzin spędzonych przy tej Catalince na pewno by jej pomogły

Okopcenia choć wykonane z dobrą intensywnością, są według mnie nieco zbyt ciemne.

 

Model nie wygląda źle jednakże przy Twoim sporym potencjale wykorzystanym w nieco większej ilości czasu na pewno prezentowałby się o wiele atrakcyjniej.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Malarsko Catalina wyszła Ci fajnie. No i to w ogóle fajny samolot Ale tak jak wspomniał przedmówca trochę rzuca się w oczy pośpiech przy wykańczaniu modelu

 

Niemniej gratuluję ukończenia kolejnego modelu w konkursie!

 

Ten mi się bardziej podoba niż Mystery Ship

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenki (te dłuższe) zgięły mi się już wcześniej i nie chciały się naprostować. Dodatkowo zahaczyłem je jeszcze podczas robienia zdjęć, więc są jakie są. Próbowałem zrobić je z druciku miedzianego, ale to wyszło jeszcze gorzej. Broń przedniego strzelca trzymała się ładnie, dopóki nie wpadła do wnętrza .

Tak na marginesie dodam, że rzeczy doczepiane do modelu jako ostatnie zawsze pierwsze odpadają, dlatego nie mam do nich serca .

 

Ale dzięki za komentarze, może w końcu zmobilizuję się, żeby ładnie wykończyć jakiś model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.