Skocz do zawartości

Oklejanie WRC :)


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam krótki temacik, nic niestety narazie nie buduję ale dostałem zleconko na oklejenie gotowego modelu Mitsubishi Lancer WRC05 w skali 1:18 firmy AutoArt. Jest to Plain Body Version a więc cały biały do oklejenia we własnym zakresie. Model ma być prezentem dla osoby płci żeńskiej pracującej w firmie Castrol. Oklejenie ma być proste i związane z marką... A oto jak wygląd sam model:

 

OklejenieWRC1.jpg

 

OklejenieWRC2.jpg

 

OklejenieWRC3.jpg

 

OklejenieWRC4.jpg

 

OklejenieWRC5.jpg

 

OklejenieWRC6.jpg

 

A to wydruk przygotowanego oklejenia:

 

OklejenieWRC7.jpg

 

Wcześniej zrobiłem próbne wydruki by sprawdzić wielkości i dopasowanie oklejenia:

 

OklejenieWRC8.jpg

 

OklejenieWRC9.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają, wnęk nie będę poprawiał gdyż tak jest w oryginale:

http://www.ultimatecarpage.com/pic/2337/Mitsubishi-Lancer-WRC05_1.html

 

Co do lakierowania to raczej dam spokój - za dużo rozbierania lub maskowania a i tak model będzie raczej stał spakowany w gablocie... ale jeszcze nad tym pomyślę ...

 

Przód już powoli nabiera "kolorów" :

 

OklejenieWRC10.jpg

 

OklejenieWRC11.jpg

 

OklejenieWRC12.jpg

 

OklejenieWRC13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem ciekaw sposobu wykonania kalek. A co do prezentowanego modelu to prezentuję się ładnie, tylko nie wiem w jakim celu wstawiłeś tablice rejestracyjną z przodu, wygląda jak wstawiona na siłę, moim zdaniem nie potrzebna. Ale reszta OK, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem ciekaw sposobu wykonania kalek. A co do prezentowanego modelu to prezentuję się ładnie, tylko nie wiem w jakim celu wstawiłeś tablice rejestracyjną z przodu, wygląda jak wstawiona na siłę, moim zdaniem nie potrzebna. Ale reszta OK, pozdrawiam

Popatrz sobie np. na zdjęcia samochodów z rajdu polski. Zobaczysz że jest dokładnie tak jak kolega kamit zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: najpierw robimy zakupy - kupujemy czystą kalkę w dużym arkuszu np. Techmod (w zestawie 2 arkusze o wymiarach 260x180 mm), potem szukamy loga do projektu w miarę jak najlepszej rozdzielczości - mogą być jpg'i a ideałem są projekty logo w np. Corelu lub PS`ie. Potem robimy projekt w którymś z tych programów lub innym graficznym... robimy próbny wydruk na zwykłej kartce w celu sprawdzenia wielkości i poprawności druku. Następnie gdy wszystko jest OK drukujemy już na kalce - ale druk może się odbyć jedynie na drukarce laserowej-kolorowej. Trzeba ustawić preferencje drukowania "na folii" i odpowiednio dopasować druk do wielkości arkusza... Po wydruku a przed moczeniem nie trzeba zabezpieczać kalek lakierem bezbarwnym... dopiero po położeniu na model po dokładnym wyschnięciu można położyć kilka warstw bezbarwnego. Oczywiście drukarka laserowa-kolorowa nie drukuje koloru białego, tak więc pozostaje nam projektowanie w kolorze pamiętając o białej bazie pod naklejki (w tym przypadku karoseria auta)... Są w sprzedaży także arkusze białej czystej kalki... To chyba tyle

 

Model jest już w 90% oklejony... pozostały jeszcze jakieś szczegóły. No i pomaluję na czarno klamki

 

OklejenieWRC14.jpg

 

OklejenieWRC15.jpg

 

Rajdówki muszą mieć tablice rejestracyjne, ale podczas zawodów praktykuje się zastąpienie przedniej naklejką - po pierwsze nie zasłania wlotu powietrza a po drugie: podczas dzwonu lub zwiedzania np. rowów nie jest podatna na zgubienie co wiąże się z kosztami. Dlatego najczęściej przednia tablica "podróżuje" wewnątrz auta najczęściej przymocowana z tyłu do klatki "tyrytytkami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajdówki muszą mieć tablice rejestracyjne, ale podczas zawodów praktykuje się zastąpienie przedniej naklejką - po pierwsze nie zasłania wlotu powietrza a po drugie: podczas dzwonu lub zwiedzania np. rowów nie jest podatna na zgubienie co wiąże się z kosztami. Dlatego najczęściej przednia tablica "podróżuje" wewnątrz auta najczęściej przymocowana z tyłu do klatki "tyrytytkami" Very Happy

Dzięki za wyjaśnienie, w sumie nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Model prezentuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.