Skocz do zawartości

Czeczenia 2002 - 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Cosik tu się pustawo ostatno zrobiło.... Wszyscy polecieli kleić modele na konkurs. Cóż, ja też....

Ale żal mi się poczciwego forum zrobiło i postanowiłem wrzucić parę zdjęć z projektu, który od jakiegoś czasu męczę. T-55A na lakierni więc czas zabrać się za jakieś dłubanie.

 

Sprawcą zamieszania jest kolega Erni, który czyszcząc sobie półki w sklepie wcisnął mi ten oto model z całkiem fajnym rabatem zresztą:

 

Takiegi cudaka to tu jeszcze nie było więc do rzeczy:

 

101_3152.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Dla relaksu od T-55 zacząłem to "coś" klecić. Miało być prosto z pudełka ale im dłużej, tym więcej brzydkich słów się sypało. W międzyczasie znalazłem parę zdjęć w internecie i stwierdziłem: STOP. Jak tak nie umiem! Abo robię porządnie albo ląduje w śmieciach!

 

W ruch poszła szpachla i różne blaszki. Do tego cudaka nie ma żadnych fototrawionek ani innych bajerów więc całośc to manufaktura. Udało mi się skleić kadłub (+ kilo szpachli) i pozbyć się paru kawałków nieciekawych błotników by zrobić w ich miejsce blaszane:

 

101_3159.jpg

101_3158.jpg

101_3157.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Niektóre części są takie że fuj ale trzeba pamiętać, że to short run.

 

Koła, które normalnie dodają pojazdowi uroku są ohydne. Długo szukałem zamienników, już nawet chciałem sam rzeźbić

 

W końcu znalazłem!! Idealnie nadają się te, z URAL-a z ICM-u:

 

101_3162.jpg

101_3161.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Czyli, że coś w końcu chyba z tego wyjdzie.....

 

Malowanie: miało być pudełkowe ale doczytałem gdzieś, że pojazdy te były testowane "bojowo" w Czeczenii, gdzie uzyskały bardzo pochlebne opinie. Udało mi się złowić 2 fotki z ich rozładunku (chyba) i w takim malowaniu będzie mój występował:

 

http://media.militaryphotos.net/photos/albums/Chechnya2002/aad.jpg

 

Tyle na początek. Cuś się rozgadałem.... CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat klasa...

Na tym zdjęciu to masz wodniki nie z rozładunku a z oficjalnego ich przyjęcia w armii. Malowanie na nich jest aktualnie występujące...

 

A tu już w służbie bojowej...

 

d1cb0d12c20bfd75.jpg

 

Wodników używają oddziały SPEC-NAZ, żandarmeria, odziały AFR i wojska rakietowe...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat klasa...

Na tym zdjęciu to masz wodniki nie z rozładunku a z oficjalnego ich przyjęcia w armii. Malowanie na nich jest aktualnie występujące...

 

Może. W każdym razie znalazły się w galerii "czeczenia 2002" więc uznałem że chodzi właśnie o te testowane. Oprócz zjęć egzemplaży wystawowych to jest najbardziej "bojowe"

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem, dopiero to zauważyłem... WODNIK ma opony od BTR-a (pasują tez od nowego BRDM)a a nie od URAL tak jak chcesz zamienić... Już bliższe rozmiarami będą od GAZ-66 jeśli nie znajdziesz od tych wymienionych wcześniej...

 

 

A tu wodnik w AOP...

W oznaczeniach żandarmerii...

 

19bc0f384359cd26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oponami to nie jest tak prosto. Początkowo byłem przekonany, że będą pasować od BRDM-a. Mam zestawy BRDM-2 i BTR-60 z ICM-u. W obu są te same opony jednak są za cienkie i za małe w stosunku do tego co jest w Vodnik-u. Próbowałem użyć opon żywicznych do BTR-80 ale też okazały się za małe. Myślałem już że może GRAN zrobił za duże w Vodnik-u ale z moich oględzin zdjęć wynika że są dobre. Moje koła wziąłem z tego zestawu:

101_3156.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Według mnie rozmiar opony, jej grubość, wzór bieżnika odpowaiadają temu co ma Vodnik.

 

Dzięki za fotkę!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozmiar opony, jej grubość, wzór bieżnika odpowaiadają temu co ma Vodnik.

 

To się nazywa standaryzacja W US pojazdach są np. te same haki i światła.

Widzę, że firma Gran to taki drugi ACE. Szkoda bo myślałem o Szyłce.

Szacunek za wzięcie na warsztat kolejnego budynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa standaryzacja W US pojazdach są np. te same haki i światła.

Ha! Dobre i to! Fakt. Z tymi oponami to szłu można dostać. Kilka miesięcy kombinowania co z tym fantem zrobić... Wydaje mi się że te od modelu Ural-a są idealne.

 

Widzę, że firma Gran to taki drugi ACE. Szkoda bo myślałem o Szyłce.

Szacunek za wzięcie na warsztat kolejnego budynia.

 

Cóż - ta sama technologia short run i duże uproszczenia. Do tego drobne problemy przy spasowaniu wszystkiego do kupy.

 

Szyłka?! Widziałem że mieli w planach wydać. Jest to gdzieś do kupienia? Jeśli tak to biorę.

 

Do "budyniu" zdążyłem się przyzwyczaić Więcej satysfakcji i pojazdy jakl widać "niszowe"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz... Tu masz wymiary opon do WODNIK-a w calach...

 

-13.00-18" model K-58 9.00-18"

-13.00-18" model I-K2.2 10.00-18"

 

Stosuje się tylko opony przystosowane do układu centralnego pompowania.

Przed myślnikiem szerokość opony w calach, po myślniku średnica osadzenia, będąca jednocześnie średnicą obręczy, podana w calach.

według katalogu średnica zewnętrzna opon WODNIK-a to 1132mm

 

Tu masz film o WODNIK-u...

http://forum.avtoindex.com/foto/photo_video_11783.html

 

Ps. Gdzieś mam w zbliżeniu zdjęcia opon... Jak znajdę to tu wstawię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz

Dzięki.

Chcę zrobić tak, żeby było dobrze. Według Twoich danych w 1/72 powinno to być: 16.5 mm średnica zewn. i ok, 4.6 mm grubość. Te z Vodnik-a mają 16 mm na niecałe 5. Deczko za szerokie. Dalej wychodzi mi, że z Urala pasują najlepiej bo te z BTR-a mają niecałe 15 mm i grubość 4.2! Możliwe, że ACE coś tu zwaliło.

 

Dzięki za filmik. Już go co prawda wcześniej widziałemale miło było odświeżyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Za późno było by odpalać kompresor więc postanowiłem podłubać przy Vodniku.

 

Skleiłem te koła z Urala i zrobiłem symulację jak to będzie wyglądać. Pozlepiany na plastelinę:

 

101_3228.jpg

101_3227.jpg

101_3226.jpg

101_3225.jpg

101_3224.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Zdecydowałem, że mój będzie odtwarzał egzemplaż z fotki od Grzegorza skompilowany z "Czeczenskimi" zdjęciami z militaryphotos. Bliższe oględziny zderzaka w modelu wykazały, że jest to kicha, nieprzypominająca niczego rzeczywistego. Tych wersji zderzaka naliczyłem ze 3 ale żadna nie ma nic wspólnego z tym, co wypuścił Gran.

Cóż, następna rzecz do przeróbki. Tutaj pierwsze przymiarki:

 

101_3229.jpg

101_3232.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Sorry Avi, że znowu przesadzam ale nie mogę na to patrzeć po prostu....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak prosiak.

 

Tak. Jest tak brzydki że aż piękny. Chciałbym mieć takiego w 1:1 he he! Na razie nic z tego bo nie stać by mnie było na paliwo...

 

I jak te koła? Nie za duże? Według mnie pasują.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zgłupiałem. To w FR kilka pojazdów się zowie 'Vodnik'? No bo na tym zdjęciu jest ów transporter/samochód, ale wygląda inaczej:

http://terijoki.spb.ru/g2/main.php?g2_itemId=27285

No chyba, że jest kilka wersji różnych - choć na tabliczce oznaczenie to samo co na pudełku Grana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zgłupiałem. To w FR kilka pojazdów się zowie 'Vodnik'? No bo na tym zdjęciu jest ów transporter/samochód, ale wygląda inaczej:

http://terijoki.spb.ru/g2/main.php?g2_itemId=27285

No chyba, że jest kilka wersji różnych - choć na tabliczce oznaczenie to samo co na pudełku Grana

 

Nie. Wszystko w porządku. To ten sam pojazd. Wodniki mają modułową budowę i tylko podwozie jest to samo. Resztę można wymieniać jak z klocków lego. A na dodatek z tego co widzę oni ostro modyfikują wszystko cały czas tak że każdy pojazd niby w tej samej konfiguracji mocno się szczegółami różni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Chyba znowu straciłem niezmiernie ciekawy warsztat i to jego najciekawszą dłubaną część...

 

Niczego nie straciłeś. Ten warsztat się dopiero rozkręca. Trochę mnie rozwala ten model bo czego się nie złapię to dochodzę do wniosku że lepiej zrobić od nowa...

Stąd takie wolne tempo i czekanie na przypływ entuzjazmu żeby nie pójść na skróty.

 

Dobrze, że nie robisz figurek w skali 72, bo wtedy odpadłbym w przedbiegach, a tak to możemy powalczyć na detale

Powodzenia!!

Hmm.... No tutaj to w planach są figurki (z zestawów Orion-a: Russian Federals i Chcechen Rebels), bałagan i jeszcze jeden pojazd kołowy. Ale najpierw "prosiaka" chcę skończyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze, że nie robisz figurek w skali 72, bo wtedy odpadłbym w przedbiegach, a tak to możemy powalczyć na detale

Powodzenia!!

Hmm.... No tutaj to w planach są figurki (z zestawów Orion-a: Russian Federals i Chcechen Rebels), bałagan i jeszcze jeden pojazd kołowy. Ale najpierw "prosiaka" chcę skończyć.

 

Dlaczego nie pobawisz się z Preiserami - ja się jeszcze nie zniżyłem do gumaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.