Skocz do zawartości

K-3 (Zvezda 1/350 *November* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad nowymi okrętami podwodnymi rozpoczęły się w ZSRR w połowie lat 50. Jednostki były uzbrojone wyłącznie w torpedy. Na podstawie konstrukcji okrętów opracowano jednostki projektu 658 uzbrojone w pociski balistyczne. Z powodu nieszczelności systemu chłodzenia reaktora załoga była narażona na zwiększone dawki promieniowania. Przyczyną awarii które zdarzały się na pokładach był krótki czas w którym opracowano i wdrożono okręty do produkcji, mimo to dorównywały one swoimi osiągami okrętom amerykańskim, a pod względem niektórych parametrów nawet je przewyższały.*

...

W niewielkim pudełeczku, które nota bene ładnie wygląda, mamy prostą instrukcję obsługi oraz jedną kalkę. Instrukcja jest przejrzysta i proponuje zrobienie okrętu w różnych wariantach.

492f4c8a82863ab5m.jpg c31c6a1d0dcfa982m.jpg

46fa97de9cb229d2m.jpg 23590151e3aed1eam.jpg fe7a35997b80f78fm.jpg

...

Poza tym jedna wypraska, bardzo dobrej jakości. Elementy wyglądają na porządne, plastik bez nadlewek. Szykuje się prawdziwy "blitzkireg".

99579d1485951ef4m.jpg 491de019d01fb0f2m.jpg 8a844541ed19802bm.jpg a570494b34156af2m.jpg

...

*- źródło: Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakiś kolejny November na warsztacie, modelik tak prosty i ładny, że aż się prosi o zrobienie

Czy przypadkiem prawie identycznych części nie mamy u Flagmana?

"macałem" je, dla mnie to jest to samo, tylko kalki są ciut inne, pewnie jakaś licencja bo trudno podejrzewać w jednym kraju o kopię a i Zvezda wciąż sprzedaje K-3

 

Jędrek

ps. Wallace w 1:1 masz całkiem sporo o tym typie okrętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek ma racje, wypraski praktycznie te same zdecydowałem się na Zvezdę, bo odrobinę tańsza, no i w zestawie kupiłem też K-19 Swoją drogą mam na razie 4 OP, każdy innej firmy - Revell, Alanger, Dragon ... Najlepiej mi się robiło Revell'a, najgorzej Dragona. Jeśli chodzi o K-3, to modelik jest bardzo przyjemny, elementy bardzo ładnie przylegają do siebie, trochę szpachli na łączeniach i tyle. Kiosk w jednym miejscu był przyłączony do wypraski, więc po odcięciu trzeba było trochę więcej zaszpachlować, ale ogólnie jest ok. Okręt robi się bardzo szybko i niedługo będziemy już finiszować - tak dla odmiany

...

Jak pisałem, kadłub poklejony i zaszpachlowany, podobnie "skrzydła" (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) i kiosk.

4b1c4afc75a71545m.jpg 483ffc6a38632c9bm.jpg d2d752fc562968c6m.jpg 74d358999862e400m.jpg

3047e3469665990cm.jpg 971a47bd19387acfm.jpg aa2b5ad47fa43ed3m.jpg d76c73f462bab810m.jpg

5b42d163c4a8881am.jpg

...

Niedługo podkleję te elementy i zabieram się za malowanie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę szpachli na łączeniach i ... voilla kadłub gotowy do malowania

ca015ad9257c064em.jpg 0a88b3dd52e5efa3m.jpg efc352b800eaec65m.jpg 5886ed343b8f78f5m.jpg

...

Pomaluję go na kolor ciemno-szary (może zmieszam lekko z czernią). Następnie podstawka na ciemny brąz i anteny. A potem końcówka. Model robi się wyjątkowo szybko i łatwo. Bardzo przyjemna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I zaczęliśmy malowanie. Na brązowo podstawka, a okręt na jednolity szary kolor. Malowało się szybko i przyjemnie. Okręt nie sprawiał problemu, a powrót do szpachli wamodowskiej sprawił, że miejsca łączeń zostały bardzo ładnie zamaskowane. Teraz kalki i do galerii

3946524242c94d49m.jpg bdcaa15256100104m.jpga1bd4e1b00da037em.jpg

e2c7b03c6c08ef35m.jpg 6986dcc7ed9cd19am.jpg 3d8eb37e22cb7fd0m.jpg

 

...

PS - przepraszam za jakość zdjęć. Nabłyszczyłem okręt i zacząłem kłaść kalki. Kładzie się beznadziejnie - kalki się rwą i bardzo źle kładą. Spróbujemy jakoś z tego wyjść, ale już mi się efekt nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kladly calkiem wporzadku, a świadczy o tym fakt, że rzadko kleje modele plastikowe a tu udało mi sie jakos bez problemow.

Czy dziobowy ster głębokości nie przekoślawił sie troche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kladly calkiem wporzadku, a świadczy o tym fakt, że rzadko kleje modele plastikowe a tu udało mi sie jakos bez problemow.

Czy dziobowy ster głębokości nie przekoślawił sie troche?

hmm.. wiesz, piąty model i 4-ta firma. Pod względem kalek najlepiej kładło mi się Revell'a i Dragona, a źle Zvezdę i Alangera. Może to kwestia techniki ? U mnie te kalki się "łamały", "zaginały" i rwały. Generalnie bardzo źle. Ale może to moja wina Jeśli chodzi o ster - racja - minimalnie się przekrzywił, zaraz poprawimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.