Skocz do zawartości

K-19 "The Widowmaker" (Zvezda 1/350 *Hotel* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad projektem nowych radzieckich okrętów podwodnych wyposażonych w pociski balistyczne i napęd atomowy rozpoczęły się w 1956. Prace prowadzono w oparciu o konstrukcję jednostek projektu 627. Okręty podwodne projektu 658 - (w kodzie NATO Hotel) rosyjskie okręty podwodne z napędem atomowym wyposażone w rakietowe pociski balistyczne. Pierwsza jednostka typu weszła do służby w lutym 1958.

Oto kolejny okręcik typu „blitzkrieg” – K-19 Zvezdy. W podłużnym pudełeczku jedna ładnie odlana ramka z elementami. Widać, że tu też się nie napracujemy, ale za to modelik zrobi się szybko i przyjemnie (mam nadzieję).

5e58f912e1e340e8m.jpg 88cf516f1f2f7d73m.jpg cc56a9d52092df53m.jpg

Oprócz elementów producent zadbał o przejrzystą instrukcję obsługi i kalki.

9c52babff10f1ab4m.jpg df187775d483f5dam.jpg bc1de62369b12c1bm.jpg

Sposób wykonania elementów i instrukcja bardzo przypomina niedawnie przeze mnie robiony K-3 – tu jednak okręt jest większy, więc i elementy okazalsze. W ramach przygotowań do czegoś „cięższego” … zaczynamy

Nadal walczę o dostęp do aparatu, ale trochę to potrwa, więc wybaczcie za jakość. Jak coś, to wierzcie mi na słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Błędy z poprzedniego modelu wzięte do siebie, dlatego też teraz kleimy SPOKOJNIE i BEZ POŚPIECHU. Na początek poklejony kadłub, łączenia posmakowały szpachli. Potem starłem 400-tką, a następnie poprawiłem 1000. Tak więc mimo szpachli i użycia papieru ściernego, model jest gładziutki.

22d0d426e29ea535m.jpg 36eb9aa9b3d5a04cm.jpg 79eb89ec61c35a0bm.jpg

58078e9e7e1a9187m.jpg 457591c7753bee55m.jpg 29a89388fdbd4d4em.jpg da6737a7b0ce6921m.jpg

...

Przygotowałem również do podklejenia kiosk i stery rufowe (chyba pomyliłem nazwę ). Na koniec podstawka pod kalki z nazwą modelu. Wszystko to również lekko zaszpachlowane i przeszlifowane.

3abbb58453649fe4m.jpg c65d15cecc2df811m.jpg b0837c91a1831d62m.jpg 04bc48e091913a8fm.jpg

...

jak czas pozwoli, niedługo podkleję kiosk i stery do kadłuba

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy dopasowane do siebie, zaszpachlowane i przeszlifowane.

będzie poręcz wokół kiosku?
Aby oddać wierność okrętowi, dorobiona poręcz. Ogólnie nie wyszło najgorzej. Pierwsze "blaszki" za płoty - nie zwracajcie uwagi na nadmiar szpachli, zostało to starte do powierzchni równej z okrętem, a farba przykryje wszystko (mam nadzieję).

fc959db1acb42742m.jpg 7d91bb2a5066e519m.jpg 56be90b2bd0d4b2cm.jpg fad2a89fe5c110fcm.jpg

fad2a89fe5c110fcm.jpg 963e64506cb9f715m.jpg 101052bd6cb46640m.jpg 7b6481b2121287e5m.jpg

...

Teraz czas na kąpiel w ludwiku i można malować. Zastanawiam się tylko czy malować na czerwono-szaro czy na cały okręt na czarno, jak na filmie ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kleiłem ten model i calkiem przyjemnie sie go robiło.

Co do gładkości- to farba itak wszstko zrówna.

Ja swój pomalowałem na czerwono- czarno.

Faktycznie, model robi się tak lekko, że aż przyjemnie doskonałe "przetarcie" przed czymś bardziej skomplikowanym. Ja swój jednak pomaluję na czerwono-szaro. Mam już Akułę i Ohio w czarno-czerwieni, a i Delta dojdzie.

...

a z czego ta poręcz? w swoim do wystających z kiosku "słupków" dokleiłem cieniutką plastikową nitkę
obejrzałem sobie dziś "Plastikowy Hit" i widziałem robienie cienkich elementów poprzez podgrzewanie nad świecą i rozciąganie elementów wypraski. Jednak znowu okazało się to za późno. Moja poręcz jest zrobiona z aluminiowej linki, jaką się stosuje np. do związywania woreczków foliowych. Nie jest za "gruba" ? ? ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... doklejając nitkę nie musiałbyś zeszlifowywać słupków poręczy i miałbyś ładny przestrzenny efekt a tak to się trochę rozmyło i pociągnąłeś poręcz także przez drzwi

ale jak to mówię sam sobie po każdej kolejnej porażce -> mam nowe modelarskie doświadczenie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, można... ale cóż, będę wiedział na przyszłość. Tak czy inaczej kadłub pomalowany - nie było problemów z kryciem. Trochę natrudziłem się z dolną częścią, już teraz wiem, czemu czerwień uchodzi za jeden z najgorzej kryjących kolorów. Model przygotowany pod końcówkę przyzwoicie (wyszło lepiej niż ostatnio, Korsarzu ? ), tylko ta poręcz

f7138167eec4f192m.jpg 0c2e28fabf6e0c05m.jpg c16140bf01a92de4m.jpg db3a6c46724ec1f8m.jpg

...

zostają podstawki i tabliczka informacyjna (tradycyjnie na brązowo) oraz pakiet anten. A potem kalki i chlup... do wody... eee do gabloty znaczy się.

...

...

PS - mam 1 miejsce w gablotce podwodniaków - zakładając, że dostanę niedługo Deltę i Typhoon'a (Alanger'a) - w zw. z tym mam pytanie. Nie podobają mi się U-Boot'y, więc zastanawiam sie czy do mojej floty nie wrzucic La Redoutable (Heller'a) albo jakiś nowoczesny niemiecki Revell'a. Co o tym sądzicie ? Bardzo ciekawie by to wyglądało:

1/2 - Akula, Typhoon (1/400)

3/4 - Kursk, Ohio

5/6 - K-3, K-19 (Robi się)

7/8 - Delta IV, Typhoon (1/350) --> w drodze

9/10 - SeaWolf (w poczekalni), ...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem kalki

uważaj na nie, miałem spory problem z tymi imitującymi osłony, nie chciały się zbytnio układać, dziś albo bym je ponacinał albo spróbował czegoś innego (np. malowania zamiast kalek)

Nie podobają mi się U-Boot'y

a współczesne U-booty? nie znam modeli okrętów podwodnych Hellera za to Revellowskie U-booty Revella to bardzo ładne modele, polecam - jednego już mam a drugi jest w drodze, pewnie skuszę się na kolejne

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wygląda bardzo ładnie, zwłaszca ładnie odcięta linia podziału kolorów- ja mam z tym ciągle problemy. Tyle tylko, że góra chyba powinna być czarna, ale tego to chyba nikt do konca nie wie. A jesli juz, to bardzo ciemno szara.

Jeszzce jedo ci zostało- namalować jakoś białą linie wodną w tym rowku na kadłubie.

 

A co do powojennych u-bootów, to mialem kiedys U28 z revella, świetnie zrobiony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na nie, miałem spory problem z tymi imitującymi osłony, nie chciały się zbytnio układać, dziś albo bym je ponacinał albo spróbował czegoś innego (np. malowania zamiast kalek)
dzięki za ostrzeżenie, zobaczymy jak u mnie będzie to wyglądać, aczkolwiek przy K-3 natrudziłem się strasznie, więc jeśli Zvezda we wszystkich modelach ma taką samą jakośc kalek, to ....

...

a współczesne U-booty? nie znam modeli okrętów podwodnych Hellera za to Revellowskie U-booty Revella to bardzo ładne modele, polecam - jednego już mam a drugi jest w drodze, pewnie skuszę się na kolejne
Tak właśnie sobie myślałem, tym bardziej, że mam bardzo dobre doświadczenia z jakością Revell'a (Typhoon), więc raczej powetuję sobie "La Redoutable". Najprawdopodobniej wezmę któryś ze współczesnych U-Boot'ów.

...

...

Malowanie wygląda bardzo ładnie, zawłaszcza ładnie odcięta linia podziału kolorów- ja mam z tym ciągle problemy. Tyle tylko, że góra chyba powinna być czarna, ale tego to chyba nikt do końca nie wie. A jeśli już, to bardzo ciemno szara.
Dzięki . Jeśli chodzi o przejście kolorów, to wszystko i tak zależy od jakości taśmy maskującej i precyzji, z jaką przykleisz ją do modelu. Co do kolorów, to zdecydowałem się na wariant "Jędrkowski" - bo mam już trochę w kolorach czarny-czerwony i chciałem troszeczkę urozmaicić swoją flotę . Szary jest ciemny, tylko lampa w aparacie nieco go rozjaśniła

...

Jeszcze jedno ci zostało- namalować jakoś białą linie wodną w tym rowku na kadłubie.
Próbowałem się od tego wymigać, ale nie mogłem znaleźć odpowiednich kalek, żeby ową białą linię po prostu nakleić, więc...

...

...

...

Podstawki i tabliczka informacyjna pomalowana na matowy brąz. Do tego pakiet anten i kotwica. Całośc gotowa do podklejenia. Zgodnie z radami kolegów, po ciężkich bojach pomalowałem linię wgłębną na kadłubie na biało. Szczerze ? Wyszło średnio, ale i tak jest lepiej niż przy K-3. Ogólnie model przygotowany do nabłyszczenia i naklejenia kalek. Tak więc za 2-3 dni zapraszam do galerii.

c1e567f7c9e8e105m.jpg a0d1703f80f7bdeem.jpg e9279afea3675329m.jpg

af1b9950ff037c25m.jpg efecf2ca1fb3630bm.jpg 57126e2634ae8f5cm.jpg

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów, to zdecydowałem się na wariant "Jędrkowski"

dzięki, mój w zamyśle miał być już troszkę wysłużony stąd nawet jeśli od nowości był czarny to ta czerń przeszła już w szarość

 

Zgodnie z radami kolegów, po ciężkich bojach pomalowałem linię wgłębną na kadłubie na biało. Szczerze ? Wyszło średnio

jest ok

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.