Skocz do zawartości

T-64BV od Skifa, oczywiście 1:35;)


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po moich ostatnich podrygach w konkursie postanowiłem znowu ulepić coś z plastiku. A tym cosiem będzie T-64BV od znanego i lubianego Skifa. Do modelu dołożę ogniwkowe gąski tegoż producenta i zestaw blach Edzia. Tutaj mamy inbox'a:

viewtopic.php?t=12041

A teraz do dzieła!

Na razie nie wydłubałem dużo, głównie koła wszelkiej maści i zbiorniki paliwa.

P1020849.jpg

P1020850.jpg

P1020851.jpg

Ze zbiorników usunąłem platikowe obręcze, zrobię je z zestawu Eduarda.

Skleiłem tez wannę kadłuba (oprócz tylnej części) i tu chwila refleksji . Boki są wypaczone, z przodu i z tyłu pasują, za to w środku tworzy się ogromna szpara. No, chyba że oryginały też były dziurawe . Na pierwszym zdjęciu jeden bok skleiłem klejem Revell'a przy pomocy taśmy klejącej. Drugi to CA, nie kleiłem środka. Ale nie myślcie, że to tak zostawię .

P1020853.jpg

P1020854.jpg

P1020856.jpg

P1020858.jpg

P1020860.jpg

Aha, relacja będzie się prawdopodobnie trochę wlec, mam niestety inne zajęcia. Poza tym widzę, ze model nie będzie zbyt łatwy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BRAWOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mam ten sam modelik z blaszkami i gąskami. Jak przeczytałem początek Twojego posta to zanurkowałem do szafki czy aby przypadkiem nie "świsnąłeś " mi mojego czołga

 

Zamierzam też skleić ten model. Będę patrzył pilnie i uczył się na Twoich, mam nadzieję nielicznych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, z dzisiejszych oględzin modelu wynikło parę rzeczy;

-bok wanny coś nie chciał się trzymać, jutro idzie do goracej wody, zeby się wyprostować;

-pancerz reaktywny jest w 90% do poprawy. Tylko parę kostek nie jest wklęsłych. Ca w dłoń i zalewać, szlifować, zalewać, szlifować...

-przednie błotniki są trochę grubawe. Poeksperymentuję z z blachą jakąś cienką.

Oj, pracowity dzień mnie czeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na chwlę obecną:

P1020877.jpg

P1020878.jpg

P1020879.jpg

P1020881.jpg

P1020882.jpg

 

Z dołem nie będę się za bardzo męczył, nie będzie go widać. Mam mały zgryz, jak zamontować kostki pancerza z przodu, na dole. Mają być pod jakimś kątem czy równolegle do płyty kadłuba

 

Aha, na ostatniej fotce złożyłem części kadłuba na sucho, dlatego jest taka szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj koleś robi, co prawda trochę inny ale zawsze coś można podpatrzeć

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=123445&page=1

 

Noo, taka lufa to by mi się przydała!. Gąski też fajowe i wieżą bym nie pogardził . Odnośnie gąsek: te ze skifa (dokupiłem ogniwkowe) to straszny syf, wogóle nie pasują. Muszę odcinać sporo platiku, żeby je złożyć. Jak je zrobię, to zobaczę, czy opłaca się montować.

 

Dzięki za link !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gąsek: te ze skifa (dokupiłem ogniwkowe) to straszny syf, wogóle nie pasują. Muszę odcinać sporo platiku, żeby je złożyć. Jak je zrobię, to zobaczę, czy opłaca się montować.

 

To może się szarpnij na gąski Miniarm :

 

http://www.modelpoint.us/p-322-t-64-tracks.aspx

 

albo Mastercluba:

 

http://obchod.valka.cz/product_info.php/manufacturers_id/270/products_id/1028404/product_name/135-Tracks-for-T-64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracy przy tym dużo, szczególnie pancerz, a raczej jego szlifowanie, trochę denerwujące. Mimo to brnę do przodu.

P1020891.jpg

P1020892.jpg

P1020893.jpg

P1020894.jpg

P1020895.jpg

P1020896.jpg

P1020897.jpg

P1020898.jpg

P1020899.jpg

Lufa nie jest skończona, jeszcze mała obróbka . Dorobiłem też pare detali, których nie ma na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.