Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.II, 185 Sqn RAF, Malta 1941/42 - 1/72


dewertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z serii "maltańskiej" chciałbym zaprezentować Wam model samolotu Hawker Hurricane Mk. IIB w służbie RAF.

 

Samolot w barwach 185 dywizjonu RAF operującego na Hurricanach Mk. II (A i B) z baz Takali i Hal Far w okresie kwiecień 1941 - luty 1942 (kiedy to rozpoczyna się proces przezbrajania na Spitfire'y Mk. VB). Dywizjon 185 odrodził się po raz trzeci na Malcie w kwietniu 1941 (wcześniej był to dywizjon bombowy operujący na samolotach typu Handley Page Hampden i Handley Page Hereford. Zalązkiem dywizjonu był personel eskadry "C" 251 dywizjonu RAF. Największe straty bojowe jednostka poniosła w drugiej połowie roku, gdy Niemcy wprowadzili do użycia Bf 109F…

 

Model wykonany w oparciu o produkt firmy Revell (skala 1/72). Proces budowy przebiegał sprawnie i praktycznie bez większych utrudnień i nie wymagał specjalnie większych operacji szpachlujących. Model w całości pomalowany pędzlem przy pomocy farb akrylowych Agama, Model Master i Tamiya oraz lakierów Tamiya (połysk) i Agama (matt). Kalki to mieszanina orginalnych kokard Revell'a, "finu" z Techmodu i liter kodowych z .... HB. Proces nakładania kalkomanii wspierany był chemicznie przez Mr. Mark Softer. Jest to pierwszy model na którym udało mi się wykonać coś na kształt Wash'a - w tym celu (po licznych i nieudanych próbach z wash'em akrylowym) posłużyłem się wynalazkiem firmy Gunze - flamastrami do wash'a.

 

Komentarze i uwagi mile widziane

 

 

2814831110102052667S600x600Q85.jpg

2889656220102052667S600x600Q85.jpg

2232566320102052667S600x600Q85.jpg

2995107270102052667S600x600Q85.jpg

2565285530102052667S600x600Q85.jpg

2232999170102052667S600x600Q85.jpg

 

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert - Podoba mi się Twój Hurricane - myślę, że to taki trochę niedoceniany samolot, większość mówi o Spitfire'ach, a tak naprawdę to czarną robotę robiły właśnie Hurricany.

 

Druga rzecz która mi się podoba to, to, że jest malowany pędzlem, udowadniasz przez to można czerpać radość z modelarstwa nie posiadając rozbudowanego zaplecza technicznego. Elegancko Ci wyszła owiewka.

Podziwiam Cię też za odwagę - mówię o obiciach farby i smugach, ja moje obicia robie tak, że ich prawie nie widać - bo się boję, że coś zepsuję

 

A do poprawy przy następnym modelu:

- mniej szarpane linie przy zmianach kolorów,

- ślady z karabinów spróbuj zrobić bardziej subtelne i tak żeby one na końcach nie "zakręcały".

- srebrne wnęki w kołach możesz spróbować zalać bardzo rozcieńczoną czarną farbką.

- linie podziału są tak samo czarne jak szpary pomiędzy lotkami i klapami - a powinny być bardziej delikatne.

 

Jak możesz to zrób nam parę zbliżeń a powiemy Ci jeszcze na co w przyszłości mógłbyś zwrócić większą uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.