Skocz do zawartości

[Galeria HUMVEE] M998 "Flammable Hummer" 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

No więc nareszcie galeria.

Dla zainteresowanych link do WARSZTATU.

 

Model budowany na podstawie jedynego dostępnego zdjęcia:

 

m99802.jpg

Źródło: internet

 

Nie mam również dostępu do opisu zdjęcia, wiec przeznaczenia pojazdu mogę się tylko domyślać. Jest to na pewno pojazd ONZ'u, prawdopodobnie sił z Luksemburga. Biorąc pod uwagę pomarańczowe narożniki oraz tablicę pod osłoną, domniemać można, że jest to pojazd prowadzący kolumnę pojazdów z materiałami łatwopalnymi, bądź przewożący samodzielnie takie ładunki. Stąd też tytuł projektu "Flammable Hummer".

 

W odniesieniu do zdjęcia zostało zmienione:

 

- brak drzwi

- brak dachu

- dodatkowe oznaczenie "UN" na masce

- dodany kurz i brud

- troszkę inny kogut i mocowanie anteny.

 

Z modelu jestem zadowolony, chociaż jak zawsze mogło być lepiej. Do jego budowy użyłem:

- Modelu M998 1:35,

- Blaszek Eduarda dedykowanych do modelu TOW Tamiyi,

- drutów, strun gitarowych, płytek plastikowych do robienia własnych elementów,

- oraz najważniejsze: ogromną pomoc i wsparcie kolegów modelarzy.

 

Model malowany Farbami (kolory podstawowe):

- MM Dark Green 1710 (chyba, napis się zatarł)

- MM Flat Black 1749

- H 132 Satin pomarańczowy

- reszta to inne kolory używane w ilościach, kolorach i mieszankach zgodnie z potrzebą i własnym odczuciem.

 

Ten model to również kilka nowości w moim warsztacie:

- Po raz pierwszy użyłem blaszek w takiej ilości (de facto jest to pierwszy model waloryzowany blaszkami),

- sporo elementów dorobiłem sam (cała konstrukcja dachu, przednia osłona i parę innych drobiazgów),

- pierwszy raz zrobiłem "łosza". Na zdjęciach słabo widoczny ze względu na kolor modelu. Z założenia łosz to technika cieniowania, natomiast w moim przypadku wyszło zardzewienie modelu.

 

Techniki użyte ale nie nowe to kurzenie. Do tego celu użyłem mieszanki sproszkowanych suchych pasteli. Ponadto niektóre krawędzie zostały przetarte srebrną kredką.

 

Po tych wszystkich zabiegach model wygląda jakby przejechał przynajmniej pół pustyni i był bardzo stary. Mało realne jeśli chodzi o pojazdy ONZ, które w akcjach bojowych raczej nie biorą udziału. Tak to jest jak się chce zrobić "za dobrze".

 

Oczywiście błędów i niedociągnięć się nie ustrzegłem, i sporo z nich widzę, ale nie będę o nich pisać. Sami znajdziecie, a jak nie to lepiej dla mnie.

 

Model budowany z przerwami od 1 sierpnia 2009 do 10 października 2009.

 

Chyba nie zapomniałem o niczym, więc koniec teorii pora na zdjęcia:

 

46099855.jpg

01au.jpg

13974746.jpg

12104251.jpg

40225693.jpg

11112851.jpg

80352192.jpg

37447773.jpg

57662551.jpg

27190917.jpg

68326201.jpg

96334808.jpg

23438310.jpg

36204150.jpg

20597582.jpg

30065360.jpg

82891360.jpg

85488864.jpg

16846125.jpg

42544961.jpg

26933595.jpg

69487175.jpg

12787520.jpg

 

A teraz można sie pastwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER

Wcale nie jest za bardzo ubrudzony - ogladajac fotki z Libanu czy też bałkanów mam wrazenie że chłopaki odpuszczaja koszarowy dryl i czyszcza pojazdy raczej niechętnie

"Łoś" OK - naturalny, szkoda tylko kabłąków na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zatem galeria podejście nr 2. Figurkom raczej sporo brakuje do doskonałości, ale to dopiero początki. Mają dziwne miny i zapomniałem o wash'u na dłoniach. Z mundurów jestem w miarę zadowolony, a hełmów proszę się nie czepiać. napis malowany odręcznie.

 

Dodatkowo, jak to mawia mój qmpel: "Jak tu przejść obok dźwigni i jej nie dźwignąć?" W związku z tym do samego pojazdu dodałem jeszcze 2 wyskreczowane 2 elementy (zaznaczone na ostatnim zdjęciu) oraz karton Coca-Coli i karimatę.

 

Uważam go za mój najlepszy jak dotąd model, mimo że nie jest doskonały. Ma trochę niedociągnięć i błędów. Myślę sobie, że kiedyś zrobię od nowa ten pojazd na bazie modelu Tamiyi, bo w końcu góra i tak jest samoróbką.

 

No dobra pora na zdjęcia:

 

P1230860.jpg

P1230861.jpg

P1230862.jpg

P1230863.jpg

P1230864.jpg

P1230865.jpg

P1230866.jpg

P1230867.jpg

P1230868.jpg

P1230870.jpg

P1230872.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie Twój model bardzo, bardzo podoba, widać, że włożyłeś w niego dużo pracy i zaangażowania. Faktycznie, wyszedł na bardzo "ściorany", ale to przecież nadaje urok modelowi. Wyszła Ci bardzo fajna osłona przednia, wiem że była robiona od podstaw. Jedyny element który mi sie nie podoba, to zdecydowanie za gruby "komin" - zarówno Academy jak i Italeri tutaj się nie popisały. też mam takie kominy w kilku modelach, ale od pewnego czasu zacząłem stosować materiały zastępcze - albo plastikowe patyczki od lizaków, albo plastikowe słomki. Wychodzi znacznie lepiej. O figurkach nic nie napiszę - nigdy ich nie robiłem, tutaj raczej wypowiedzą sie fachowcy. No i sama kratownica, moim zdaniem, niezła. Pomysłowo zrobione. Wydech chyba trochę za bardzo pochylony - albo tak wyszedł na fotkach. Ogólnie OK - ale prawdziwą recenzję to juz chyba napiszą "wodzowie" forum. Ja tylko pozwoliłem sobie wyrazić moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno Academy jak i Italeri tutaj się nie popisały

Dlatego lepiej się zaopatrzyć w Tamiye i nie mieć podobnych problemów. Nie będę się wypowiadał o klasach tych modeli, bo to oczywiste. Jednak dużo łatwiej jest zrobić naprawdę dobry model z Tamki niż z innych zestawów. Choć nie mówię, że to niemożliwe.

"wodzowie" forum

Można wiedzieć kogo miałeś na myśli

 

Sam model bardzo ładny, kiedyś chyba już pisałem, że to zdecydowanie Twój najlepszy model. Ale skoro chcesz aby był rewelacyjny, to muszę się przyczepić tu i tam:

-co się stało z ramą przedniej szyby, przed kierowcą?

-komin zdecydowanie wywal i daj jakiś cieńszy. Mam porównanie Academy i Tamki więc nie ma co tu dyskutować , bo zdecydowanie psuje on wygląd modelu,

-jako drobny błąd mógłbym uznać zwichrowaną osłonę przednią, ale może w coś uderzyli?

-na prawym tylnym fotelu został ślad po wypychaczu,

-no i chyba za ciemne/szare hełmy, oraz może za jasna skóra figurek?

-wcześniej widziałem tez chyba dziury do przedziału silnikowego, te, które w Avangerze załatałeś.

 

Na plus temat, wykonanie, brudzenie, detale i kilka innych elementów.

Nie zmienia to jednak faktu, że model zacny, a jak poprawisz to co się da, będzie rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się stało z ramą przedniej szyby, przed kierowcą?

To samo co i z maską poniżej: postawiłem za blisko lampki. ech....

 

-komin zdecydowanie wywal i daj jakiś cieńszy. Mam porównanie Academy i Tamki więc nie ma co tu dyskutować Cool, bo zdecydowanie psuje on wygląd modelu,

Sam też mam porównanie, jednak wymiana tutaj już nie wchodzi w grę. poharatałbym pół malowania maski.

 

-jako drobny błąd mógłbym uznać zwichrowaną osłonę przednią, ale może w coś uderzyli

Też mi się wydaje, że w coś uderzyli.

 

-no i chyba za ciemne/szare hełmy, oraz może za jasna skóra figurek?

kolor mieszany na oko bo nie mam odpowiedniego. być może co do hełmów masz rację. Jednak zdjęcia też trochę przekłamały. Twarze malowane Pactrą Skin Tone.

 

Sam model bardzo ładny, kiedyś chyba już pisałem, że to zdecydowanie Twój najlepszy model. Ale skoro chcesz aby był rewelacyjny

Rewelacyjny wiem, że nie będzie. To italerka. Nie uzupełniłem nawet dziur między przedziałem kierowcy a silnika. Nie ma tabliczek znamionowych, tablic rejestracyjnych.... Mam zamiar, choć nie wiem jeszcze kiedy, zrobić go jeszcze raz na bazie Tamiyi. Również bez dachu, chyba że pokryję kratownicę chusteczką. Na pewno bez drzwi. Najpierw jednak muszę się dowiedzieć jak zrobić efektowne cieniowanie na białym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba, niestety gorsze fotki niż 1-sza seria psują efekt - jest za brudny. A dziwne miny - tez byś taką miał jakby ci Cole zamiast browarka załadowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorsze fotki niż 1-sza seria psują efekt

Tamte były w plenerze, te są w domu, tamte na czarnym tle, te na niebieskim. Te w większym zbliżeniu.

 

jest za brudny.
wyszedł na bardzo "ściorany", ale to przecież nadaje urok modelowi.

W tym wypadku rację ma BaldPuma. Jest bardzo ubrudzony. Normalnie byłoby ok, ale ze względu na to że to UN, to brudu jest za dużo. Miał być wash, a wyszedł brud. Załóżmy, ze są na końcu drogi konwoju. między innymi dlatego najpierw trzeba się dowiedzieć jak cieniować białe pojazdy.

No i nie jest bardziej brudny niż ostatnio.

 

 

Mnie sie Twój model bardzo, bardzo podoba
Sam model bardzo ładny
Model mi się podoba

Dzięki wielki. Jak już pisałem, kiedyś będzie podejść nr 2 do całego modelu. Wtedy popracuję nad tym, aby był perfekcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.