Skocz do zawartości

[HUMVEE]M1097 Avenger x2 Ita/Eduard//CMK/scratch 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolejny wątek warsztatowy, który mam nadzieję pomoże mi skończyć tenże model.

 

Zmontować chcę takie zestawienie łącznie z podstawką:

 

75739899.jpg

 

Jeden z Hummerów jest już rozpoczęty i wygląda obecnie tak:

 

p1220793.jpg

p1220795y.jpg

p1220796.jpg

p1220797.jpg

p1220798.jpg

 

Drugi natomiast jest jeszcze nienaruszony, czeka na blaszki i koła... w sumie to na koła czekają oba. Jednak budowa "nowego" Avengera będzie realizowana TUTAJ

 

Dodatkowe założenia w kontraście ze zdjęciem to otwarte wieże, uzupełnione detalami których brak, otwarte drzwi w modelu "nowym" i otwarty silnik w modelu rozpoczętym.

 

Malowanie jak na zdjęciu. Jeśli koledzy się orientują, to proszę o podpowiedź do jakiej jednostki należą te Hummery. Domniemam że zdjęcie jest z Pustynnej Burzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 Avengery na raz, jeden w projekcie i jeden w konkursie. Wilk syty i owca cała Super pomysł, choć myślałem, że jednego zrobisz w wersji późniejszej. Mocno kibicuję, jak na razie jest bardzo ok.

Malowanie jak na zdjęciu. Jeśli koledzy się orientują, to proszę o podpowiedź do jakiej jednostki należą te Hummery. Domniemam że zdjęcie jest z Pustynnej Burzy.

Na tych dwóch zdjęciach jest ten sam pojazd chwilę po wyładowaniu z okrętu w porcie Damman w Arabii Saudyjskiej, w listopadzie 1990 r. (operacja Pustynna Tarcza):

Avenger1.jpg

Avenger2.jpg

Czarno-białe jest z "Nowej Techniki Wojskowej" nr 7/96, kolorowe z książki Concorda "HMMWV - Workhorse of the US Army". Przedstawiają Humvee z 4. Batalionu, 5. Pułku Obrony Przeciwlotniczej, 1. Dywizji Kawalerii (oznaczenia na masce i tylnym zderzaku: 1CAV 4 - 5 ADA | HHH 312)

Oznaczenie jednostki na Twoim zdjęciu wygląda na takie samo. Oznaczenie pojazdu to chyba D-66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konwersacji z kubiszem, doszliśmy do wniosku, że pojazd na głównym zdjęciu należy do 1CAV 4-5ADA i ma numer D-66. Ponieważ nie widać oznaczeń hummera na drugim planie, przyjmijmy, że również należy do 1CAV 4-5 ADA, a numer pojazdu będzie zbliżony... powiedzmy D-63.

Gdzieś znalazłem, że w jednostce są 24 Avengery.

Ponadto dotarły do mnie blaszki i koła.

p1220852.jpg

p1220870.jpg

 

Oczywiście blaszka "Avenger" jest dla modelu konkursowego, blaszka z tabliczkami dla obu, tak jak i koła.

 

Z przyczyn oczywistych pierwszy zostanie wykonany model konkursowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są koła starego typu. Różnica polega na pewno we wzorze bieżnika opon, natomiast nie wiem jak się ma sprawa z felgami. Te koła to jest klon Tamiyowskich, natomiast opony z Italeri i Academy to fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mała niespodzianka. Zamontowałem w końcu silnik. oczywiście jest trochę za mały i krzywy więc czeka mnie jeszcze troche szpachlowania i łatania.

 

p1230638.jpg

 

p1230639.jpg

 

p1230641.jpg

 

p1230642.jpg

 

p1230643.jpg

 

p1230640.jpg

 

no i jeszcze tak troszkę na sucho:

 

p1230645.jpg

 

p1230646.jpg

 

p1230647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie tragiczne - CMK się nie postarało. Silnik jest co prawda dedykowany do Tamiyi, ale i do niej też za bardzo nie pasuje - trzeba się ostro napracować przy odcinaniu i potem łataniu dziur. Dasz radę

Na pewno masz furę zdjęć silnika Humvee, pamiętaj tylko że przez te ponad 20 lat produkcji tego pojazdu silnik zmieniał się trochę - dobieraj uważnie zdjęcia oryginału, bo warto tam trochę podorabiać, szczególnie przewody.

Zdjęcia na sucho -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Szpachla przy silniku jest w obróbce, ale skończyła mi się kropelka, wiec dziś bez fajerwerków. zmontowałem podstawę wieży:

 

P1240649.jpg

P1240648.jpg

 

No i trochę się plany. Ponieważ ambitne projekty ciągną się i ciągną i nie mogę ich skończyć, trzeba trochę zejść z ambicji. Prawdopodobnie nie będę dorabiał wnętrza wieży. Zostanie złożone to co jest i zamknięte. Wystarczy mi zabaw z silnikiem.

Natomiast druga zmiana to to, że powstanie tylko jeden Avanger, a nie tak jak zakładałem na początku 2. Drugi posłuży jako baza... pod coś innego, ale to w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wróciłeś do tego tematu

Prawdopodobnie nie będę dorabiał wnętrza wieży.

Przemyśl to jeszcze raz. Wnętrze wieży jest doskonale widoczne przez dużą szybę - bardzo efektownie wyglądałoby wyeksponowane nawet przez szybę zamkniętą. Owszem, do dorobienia jest sporo elementów, ale może jednak warto? Znalzłem niedawno w sieci nowe zdjęcia wnętrza, po weekendzie je wrzucę (choć pewnie jeszcze bardziej Cię zniechęcę) W każdym razie nalegam, żebyś jednak z tego dorabiania nie rezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Na razie ciągle brak CA, więc kilka elementów plastikowych skleiłem i przygotowałem na dodanie blaszek:

 

P1240650.jpg

P1240651.jpg

 

i jeszcze mała próba na sucho:

 

P1240652.jpg

P1240654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem tabliczki w środku (samoprzylepne, Kuba - ). Jednak nic na nich nie widać. Swoją drogą, to w kabinie będą otwarte tylko drzwi kierowcy (nic nie robię z fotelem pasażera) więc i tak niewiele będzie widać.

 

A co do silnika to fajerwerków bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.