Skocz do zawartości

[Galeria Humvee] M 1025 Dumvee Duńskie Siły Zbrojne 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem mój "Dumveepodobny" model. W tym egzemplarzu praktycznie niewiele zostało z oryginalnego modelu Academy - wykorzystałem mnóstwo plastiku, drucików, szpachli, modeliny i co tam jeszcze. Koła żywiczne. Blaszki Eduard. Budowa była utrudniona ze względu na bardzo ograniczoną dokumentację fotograficzną, jako że jest to pierwsza wersja Dumvee. Dziękuję wszystkim za uwagi i pomoc merytoryczną podczas budowy modelu, a także...kilka części. MG 3 oraz koło zapasowe pochodzą od Kubisza, zostałem obdarowany ( ciekawe, czy Kubisz odprowadził należny podatek od darowizny?).

Wygląda to tak - jeszcze w przyszłości zostaną dorobione pasy bezpieczeństwa nowego typu, oraz wymienione kanistry - też na nowego typu.

Może jeszcze km 12,7 mm zostanie zasłonięty pokrowcem - tak jak to jest na niektórych zdjęciach.

 

Dumvee4.jpg

 

Dumvee14.jpg

 

Dumvee16.jpg

 

Dumvee15.jpg

 

Dumvee5.jpg

 

Dumvee6.jpg

 

Dumvee1.jpg

 

Dumvee2.jpg

 

Dumvee9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek od spadków i darowizn płacony jest od otrzymanego w drodze spadku lub darowizny określonego majątku w postaci ruchomości, nieruchomości, wartości pieniężnych, praw majątkowych lub MG3.

Podatnikami podatku od spadków i darowizn są osoby fizyczne, które nabyły w sposób wyżej opisany własność rzeczy i prawa majątkowe

 

Tysiunek - zacznij się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny. Fajnie wygląda, bo ma w sobie charakterystyczny, masywny i drapieżny wygląd.

 

A teraz z drugiej strony

 

Poczytaj zamiast literatury modelarskiej np. ustawę o podatku od spadków i darowizn z 28.07.1983 (tekst jednolity Dz.U. Nr 142, poz. 1514 z 03.06.2004 z późn.zm.).

 

a podstawa zastosowania preferencyjnego opodatkowania powinna być w umowie darowizny wskazana. Art. 15 ustawy zawiera tabelę podatku od 3% do 12 %, której zastosowanie zależne jest od pokrewieństwa stron umowy darowizny.

 

Jeśli MG3 wycenimy na 5zł, to zapłacisz w najgorszym razie 60gr. Albo naliczymy odsetki w postaci minimum kilku galerii z Humvee...

 

 

Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie obowiązku składania zeznań podatkowych przez podatników podatku od spadków i darowizn z 04.05.2001 r. określa obowiązki w zakresie informowania organów podatkowych przez strony umowy darowizny. W zakresie rozliczeń z fiskusem zastosowanie mieć będą także przepisy ordynacji podatkowej. Samo zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem lat 5 i do tego czasu fiskus zawsze skutecznie może się o swoją daninę upomnieć - nie tylko do wysokości samego podatku, lecz również o odsetki skarbowe za czas zwłoki.

Cytaty z http://e-prawnik.pl

 

Zacznijcie się bać (Joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się BaldPumo i Zderzaku, ale jednak mam większy problem.

Cytuję z Księgi Trzeciej Kodeksu Cywilnego:

 

Darowiznę może odwołać darczyńca gdy obdarowany zachował się w stosunku do niego w sposób rażąco niewdzięczny, stosuje się wtedy przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu. Odwołanie darowizny musi być wyrażone na piśmie i jest niedopuszczalne jeśli darczyńca przebaczył obdarowanemu.

 

Niestety, podczas odbioru, nieopatrznie zakwestionowałem jakość darowizny ( Kubisz nie raczył nawet dla mnie pomalowac km-u, przekazując mi go w stanie pierwotnym, czyli zielonym).Niestety, wobec moich nieśmiałych protestów ,sama uroczystość przekazania przedmiotu darowizny zakończyła się niezłą awanturą związaną z narastająca agresją kol. Kubisza wobec mojej skromnej osoby i moich nieśmiałych protestów. Awantura przeniosła sie na zewnatrz budynku, w którym miała miejsce uroczystość. Do zamieszania przyłączyła sie rodzina Kubisza, następnie moja, jego znajomi, a w odpowiedzi, oczywiście również moi. Potem znajomi znajomych oraz pewien pan który akurat przechodził w pobliżu, wraz z pacjentem pobliskiego gabinetu stomatologicznego, który również postanowił zareagować (już bez zęba, ale tak jakby nie miał w tej chwili innych problemów).Były też straty materialne w postaci całkowicie zdemolowanej sali.

 

Koniec końców, obawiam się czy darczyńca nie odwoła darowizny. Wtedy będę musiał zwrócić MG-3, niestety razem z modelem. Nie da się go już odkleić.

 

Bodek66 - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz - będę bronił km-u jak niepodległości. Już wymieniłem zamki w drzwiach na mocniejsze oraz zakupiłem solidną trzepaczkę do dywanów - do celów obronnych, oczywiście. Żonę uzbroiłem w solidnego mopa. Nie oddamy, co nasze...

PS. Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.