Skocz do zawartości

ZTZ 99 Hobbyboss 1\35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam sklejanie takiego oto ciekawego modelu:

 

th_boxart.jpg

 

Dokupiłem do niego beczułki bo w modelu nie ma :

 

th_beczki.jpg

 

I takie pudełeczko z duperelami z żywicy, linkami, drucikami, pręcikami i diabli wiedzą czym jeszcze :

 

th_upgrade.jpg

 

Po dokładnych oględzinach, wypraski robią niesamowite wrażenie. jeszcze nie znalazłem ŻADNYCH wypływek , jamek skurczowych itp. Zobaczymy jak się będzie dalej składał bo kadłub i wieża spasowane są wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tak fajnie mi się modelik nie składał. HB odwaliło kawał dobrej roboty. Kadłub spasowany bardzo dobrze, nic nie skręcone , żadnych przesunięć itp. No jedynie w miejscach zaznaczonych na czerwono musiałem trochę przyszpachlować ale niedużo :

 

th_wanna2.jpg

 

Z przodu kadłuba mamy coś co znamy z czołgów Zdiełano w CCCP - lemiesz do samookopywania:

 

th_wanna.jpg

 

Na razie prowizorycznie przyczepiłem błotniki ze zbiornikami. Kurcze niezły ponton się robi. Obok dla porównania Abrams:

 

th_czarnuszek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - masakra!!!! Jestem w przededniu zakupu tego modelu właśnie w kamo digital, ale pewnie pomaluję go inaczej..... Jeśli możesz daj jak najwięcej zdjęć z warsztatu - przydadzą mi się

 

A tak w ogóle, mój znajomy pomalował kiedyś hummera libańskiego w takie piksele ---- z ręki ===widziałem na własne oczy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czym jest zamontowany ten wyświetlacz, to identyfikator swój/obcy, a co ma wskazywać, to Chińczycy raczą wiedzieć ... w każdym razie tu masz zdjęcia żebyś wiedział jak to pomalować

 

ztz-99-3-1.jpg

 

tu z kolei widać, że skrzynka z wyświetlaczem jest biała:

ztz99.jpg

 

a relację obserwuję,

mam dokładnie ten sam model, kupiłem go zanim pokazała się wersja w pixelowym malowaniu i teraz trochę żałuję, bo chętnie bym się za nią zabrał, a nie jestem aż takim fanem tego czołgu, żeby inwestować i robić dwa modele tej maszyny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierciłem 0.4 mm. Blaszki Voyagera ? Chmmm, ogólnie zestaw fajny, detale przemyślane, sporo dodatków podnoszących walory modelu. Co ciekawe elementy są na blaszkach o różnej grubości ! Nie tak jak w Edku że wszystkie z jednego arkusza. Blaszka C jest grubsza i twardsza bo zawiera elementy mocniej obciążone jak np. wieszaki beczek, belki itp. No i są żywiczne końcówki lin od razu i bardzo fajna miedziana pleciona linka w zestawie, druty, podstawy anten i pręciki plastikowe. Jeszcze nie zabierałem się do lutowania kosza do wieży.

Zestaw niewiele droższy od Eduarda ale moim zdaniem o wiele lepszy. Kurcze wypisuję takie rzeczy a nawet nie wiem czy Edek już zrobił blaszki do tego modelu. Nawet jak zrobił to nie dał woreczka z gadżetami.

No na plus Eduarda dodam, że ma o wiele lepszą instrukcję niż Voyager. A mianowicie chodzi o to , że w Eduardzie jest pokazane w instrukcji, że czasem trzeba coś w modelu obciąć, zaszpachlować itp. U Voyagera tego nie ma. Piszę na podstawie doświadczeń z tym konkretnym zestawem bo innych nie sprawdzałem.

Acha , nie kupuj z Voyagera zestawu blaszanych fartuchów bocznych. Ja kupiłem i żałuję. Plastikowe są bardzo fajnie, plastycznie zrobione. Nie ma sensu zamieniać ich blaszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie nabyłem model w malowaniu pikselowym i zastanawiąm się nad zakupem blaszek. Aaaa- gdzie kupiłeś beczki, bo nie mogę nigdzie znależć? Może jakieś zdjęcie kawałka gąsienicy z nawierconym otworkiem- chodzi mi o miejsce, w którym należy wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie nabyłem model w malowaniu pikselowym i zastanawiąm się nad zakupem blaszek. Aaaa- gdzie kupiłeś beczki, bo nie mogę nigdzie znależć? Może jakieś zdjęcie kawałka gąsienicy z nawierconym otworkiem- chodzi mi o miejsce, w którym należy wiercić.

 

Pixel camo ? No to jesteś hardzior

Beczki kupiłem w Martoli za około 14 złotych (6 sztuk w komplecie) z Bronco Models AB3519.

Ogniwka nawiercałem w ten sposób, że ścinałem jeden wystający "pipek" w łączniku gąsienicy i w tym miejscu wierciłem otworek na drut. Drucik robiłem takiej długości aby wystawał mniej więcej tyle co obcięty element. Będzie po pomalowaniu nie do odróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pixeli - kupić, kupiłem - ale czy tak pomaluję .......................to nie wiem. Może brak odwagi?

 

a czego tu sie bać ?

nie demonizujmy tych pixeli,

to naprawdę nie jest trudne technicznie tylko dość żmudne, ale nie bardziej niż klejenie blach,

warto się pomęczyć, za to efekt końcowy ... mmm... no właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
szczegolnie w malowaniu digital kamo i bialymi obreczami kol na defilade.

 

Jest i model w takim malowaniu ale to dla mnie koszmar te kwadraciki. Weź to poobklejaj ....

Choć to nie tank ale da się zrobić te kwadraciki. Paweł sorki za wklejkę ale to tak dla ciekawości

Z konkursu w Preszovie

 

04e3a7cdd3cf9b8emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam!!!!

 

Nareszcie się kolega objawił! Czekam na malowanie......i w ogóle na wszelakie postępy w pracach. Sam jeszcze nie jestem gotowy na to nieszczęsne malowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.