Skocz do zawartości

Sd.Kfz 10/4 FLAK 30 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jakiś czas temu nabyłem uroczy modelik Italeri Sd.Kfz 10/4 FLAK 30.

 

 

10-41.jpg

 

Inbox znajduje się tutaj http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/italeri/it6395.htm

 

Postanowiłem zlepić go z pudła, bez blaszek itp.

Sklejało się to jak Italei. Raczej nic mnie nie zaskoczyło. Spasowanie OK, trochę nadlewów, przesunięć.

 

10-42.jpg

10-43.jpg

10-44.jpg

 

Potem była szpachla, szlifowanie, docinanie......i model wylądował na półce, gdzie przestał jedenaście miesięcy.

Kilka dni temu wróciłem do niego i postanowiłem pomalować go w barwach DAK. Najpierw czarny podkład, potem Pacta DAK.

Malowanie DAK jako takie jest nudne i monotonne, więc model trochę zbrzydziłem, a dokładnie poobijałem, filtry i pokryłem Sidoluxem.

 

 

10-45.jpg

10-46.jpg

 

Dzisiaj poszedł wash.

 

10-48.jpg

10-49.jpg

10-47.jpg

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy...

 

 

Ciąg dalszy nastąpi.......

 

A-ha! Mam pytanie? Jaki kolor miały fotele w kabinie??? Italei proponuje zielone (!?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooj rączki widzę, że się trzęsą :D:D

 

Możesz zrobić lepsze fotki bo te są poruszone. Słabo widać szczegół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara, trochę się go przykurzy i będzie miód. Do tego mała podstawka z piaskiem i kamieniami fotele bym ciachnął na brązowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Te podkłady to przeciwwagi, a kolega szfabu87 ma rację i tak i nie.

 

 

Na tym zdjęciu przeciwwagi zamontowane są jak na modelu kolegi szwabu87

10-411.jpg

 

a na tym zdjęciu zamontowane są jak na moim modelu

10-410.jpg

 

Pytanie? Na której fotografii przeciwwagi zamontowane są prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szwabu87 jesteś Wielki! Załapałem, poprawiłem i teraz jest OK. Wielkie dzięki za twoją czujność.

 

Modelik stoi na kołach. Pobawiłem się czymś takim co nazywa się Tensocrom od Lifecolor. Fajne efekty, niestety jest to dość droga zabawka.

Model przygotowany do lakierowania semimatem Vallejo. Postoi ze trzy dni i zacznę kończyć kabinę osprzęt, kurzuć, brudzić itp.....

 

10-412.jpg

10-413.jpg

10-414.jpg

10-415.jpg

10-416.jpg

10-417.jpg

 

 

A-ha , no i lufę wkleję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwabu87 jesteś Wielki! Załapałem, poprawiłem i teraz jest OK. Wielkie dzięki za twoją czujność.

Heh fajnie ze nie odebrałes tego negatywnie, bo i tak sie zdarza... Po prostu miałem do czynienia z tym modelem, i tez miałem z tym problem. Musze powiedziec ze Twój w DAK'owskim malowaniu wyglada lepiej niz mój w panzergrau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widowiskowe obicia, choć jak dla mnie znacznie przesadzone. Wygląda trochę jak wrak po deszczu meteorytów

 

Sam się męczę z tym modelem od ponad roku i nie sądziłem, że da się go tak elegancko skleić. Może to moja forma była wadliwa, ale wiele elementów najzwyczajniej nie pasowało, a gąsienice to inaczej niż na Super Glue nie chciały się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, wygląda pysznie!

Zawsze jak słyszę "pojazd walczący na pustyni", to od razu widzę go tak scharatanego jak Twój. Piękna sprawa.

Przydały by się tylko zdjęcia na jednolitym tle, bo model znika na tle tej zapaćkanej farbami deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.