Skocz do zawartości

1:24 MAN TGA with 20' Container by Italeri


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że straciłem jakoś wene do budowy Volvo postanowiłem rozpocząć budowę nowego zestawiku Relacja będzie dość obszerna ze względu na to że to jest dopiero mój drugi model ciężarówki i chciałbym abyście zwracali mi uwage na wszelkie niedociągnięcia. Z góry dzieki

dsc00652un0.jpg

Pierwsze postępy prac:

sklejone blachy kabiny czekają na przeszlifowanie drobnym papierem ściernym i dzisiaj jeszcze leca pod podkład

dsc00654zv9.jpg

dsc00655ii0.jpg

z kabiny to by było narazie na tyle. Kolor z palety motipa albo limonkowa zieleń metalik albo ciemna wiśnia metalik, no ewentualnie beżowy też metalik.

Większe prace poczyniłem nad naczepą:

dsc00656hd5.jpg

firma spisała się i oprócz standardowych podłużnic dodała jeszcze ok. 7 centymetrowe kawałki gdyby komuś się chciało przedłużyć rame naczepy (nie mogłem z tego nie skorzystać )

dsc00657pz7.jpg

z podłużnic narazie zostały usuniete nadlewki po łaczeniach form. Szpachla jeszcze zostanie oszlifowana.

do tego drobniejsze rzeczy:

elementy zawieszenia

dsc00658qo6.jpg

kosz (chyba tak to się nazywa )

dsc00659ya3.jpg

i jakiś zbiornik na powietrze

dsc00665ea6.jpg

to narazie tyle. Pędze do sklepu po podkład i lakiery i zacznie sie malowanie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siema nie znam sie az tak zeby pisac o niedociagnieciach ale uwazam ze spoko wyglada tylko coraz bardziej zaluje ze mam samego mana a nie ten zestaw

jesli mozna widziec ile cie kosztowal ?

pozdro i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi taki zestaw w ciągu tygodnia (chyba). :D:D

 

BARDZO Ci dziękuję, że sam radzisz sobie z kontemplacją nad kolorem zestawu, bo już mnie to drażni w niektórych relacjach

 

Narazie nie wiele widać, więc się nie wypowiem

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Praetorian

Na kolor już padło: Smokey Silver z palety wspomnianego wczesniej Motipa. Ni to beż ni to srebrny coś pomiędzy czyli taki kolor o jaki własnie mi chodziło . A do tego szary podkład

dsc00671si5.jpg

Pozostało tylko zamaskować to co trzeba, fuknąć jednym i drugim, nałożyć kalki, bezbarwny na to, polerka i będzie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi model to widzę że dosć poważnie podchodzisz do budowy modelu (szpachlowanie, malowanie)

Mam nadzieję że jeszcze nie przykleiłeś kabinę podwozia.

 

Ps.

W tym sklepie mozna kupić ten sam zestawl za zaledwie 118 zł

 

http://modelsklep.pl/index.php?cPath=1_23&sort=1a&page=2&osCsid=a59e1ed11204ef4d12fa9ec26cc1876c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jeszcze nie przykleiłeś kabinę podwozia.

Nie kabina została tylko tak przyłożona żeby zobaczyć jak to wygląda.

Nie dodałem wczesniej że naczepa będzie w kolorze czarnym żeby pasowała do ciągnika, bo niebieski z beżowym nie bardzo mi się widzi Kontener najprawdopodobniej srebrny z jakimś logo ale to do decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie natury technicznej:

czy na ten podkład motipa (jest on akrylowy) można malować farbami tamiya (też akryle) ale czy nie będą się "gryzły". I może ktoś miał doświadczenie czy bezbarwnego motipa można kłaść na kalki, czy nie spowoduje, że się pomarszczą albo coś w tym stylu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paffko śmiało możesz malować innymi farbkami firma nie w tym znaczenia aby tylko były to farkni avrylowe bo podkład też jest akrylowy. A co do lakiero to też kładź go na kalki ochronie to je przed odpaniem i model od kurzu, właśnie tak siępowinno kłaś la kier NA kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może ktoś miał doświadczenie czy bezbarwnego motipa można kłaść na kalki, czy nie spowoduje, że się pomarszczą albo coś w tym stylu.

Pozdrawiam

 

Z lakierem bezbarwynym radzę uważać Zanim położysz lakier na model to zrób próbę na jakimś niepotrzebnym kawałku. Ma on tendenje do skupiania się w jedno miejsce i może tworzyć zacieki. Kiedyś gdy malowałem wyłącznie sprayami to bezbarwny Motip'a zmył mi farbę z kalkomani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez radze nieklasc lakier bezbarwny na kalkomanie tak jak tornado napisal

Ma on tendenje do skupiania się w jedno miejsce i może tworzyć zacieki

malowalem chlodnie i wlasnie porobily mi sie zacieki ,amimo to malowalem z daleka, jak chcesz to moge ci pokazac przesle zdjecie tej naczepy i sam ocenisz czy sie oplaca czy nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz psikać ja pomalowałem model na bialo i na to lakier motipa i nic sie nie stało

ale psikłeś na kalkomanie

 

No właśnie, chyba źle zrozumiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z samym lakierowaniem nie ma kłopotu, zaczyna się dopiero gdy lakier kładziesz na kalkomanie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłdziesz na kalkkomanie.

 

 

Andrzeju, chyba ciężką trasę dzisiaj miałeś

Dzięks już poprawiłem

Ps.

a mówili mi, że pare głębszych nie zaszkodzi mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłdziesz na kalkkomanie.

 

 

Andrzeju, chyba ciężką trasę dzisiaj miałeś

Dzięks już poprawiłem

Ps.

a mówili mi, że pare głębszych nie zaszkodzi mi

 

No ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie natury technicznej do bardziej doświadczonego grona modelarzy. Czy ktoś miał do czynienia z akrylami Model Mastera?? Chodzi mi o to czy w takim stopniu rozcieńczenia w jakim dostarcza je producent w słoiczkach można je wlac do aero i malować czy trzeba jakoś dodatkowo rozcieńczać?? Jeśli tak to w jakich proporcjach?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Tak mnie jakoś dzisiaj wzieło, żeby ten potwotrek wrócił na warsztat

 

To co dzisiaj zrobiłem:

 

udało mi się skończyć naczepę (brakuje jedynie do doklejenia paru drobiazgów):

 

5fb32a2fc299833a.jpg

 

4fbf83f6114132bb.jpg

 

9b756078de10f3c8.jpg

 

88416a92f5dc0576.jpg

 

a także przewierciłem końcówkę rury wydechowej i tłumika, żeby to bardziej realistycznie wyglądało:

 

08c54b87cccadd23.jpg

 

b9faff8d6c951ea9.jpg

 

I mała przymiarka z samym ciągnikiem:

 

9f4d6a69e76d3bd8.jpg

 

i z kontenerem:

 

77d0a62573d87bcd.jpg

 

 

Jak dobrze pójdzie to jutro naczepa dostanie ostatnie szlify i idzie w podkład.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paffko, czy po przedłużeniu naczepy o te oryginalne wstawki, długość naczepy jest taka, że wejdą 2 kontenery?

 

Właśnie to sprawdziłem. Z moich obserwacji i pomiarów wynika, że po przedłużeniu naczepy, mieszczą się na niej idealnie dwa kontenery

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i pomiarów wynika, że po przedłużeniu naczepy, mieszczą się na niej idealnie dwa kontenery

 

Pozdrawiam

Dzięki wielkie.

Chodzi mi po głowie pewien plan, bo z jednym kontenerem wygląda trochę łyso

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.