Skocz do zawartości

1:24 MAN TGA with 20' Container by Italeri


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety to jest odprysk. Nie wiem czemu tak się stało. Lakier był wyschnięty. Na puszcze jest zalecenie, żeby po 30 minutach pokryć lakier metalic lakierem bezbarwnym. Być może właśnie dlatego odeszła farba, że nie pokryłem go bezbarwnym. No nic. Trudno się mój trzeba walczyć. Jak nie uda mi się tego naprawić w ten sposób, to cała kasta idzie do DOta i będę musiał szukać tych kalek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam paffko na twoim miejscu zmatowił bym sam zderzak i prysnął go jeszcze raz tym kolorkiem, nie maluj całej kasty bo szkoda tej kalkomanii, a na metaliki powinieneś położyć lakier bezbarwny bo baza metaliku to praktycznie sam proszek pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Y@ro za info. Następnym razem na metalica położę bezbarwny. Zaraz schodzę do garażu i pomaluję tą kaste jeszcze raz. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Takie jeszcze jedno pytanie. W tej chwili model jest oklejony tasmą maskującą Tamiya. Czy będzie można ją zdejmowac nad parą wodną?? Chodzi mi o to czy temperatura nie będzie miała dużego wpływu na lakier?? Bo obawiam się, że jak będe próbował zdjąć tą taśmę bez niczego, to znowu się gdzieś lakier uszkodzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak lakier i wszystko inne zachowa sie pod wpływem pary ale doradzam porządnie namoczyć taśmę i powoli ją odklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na kaście są kalki nałożone. Obawiam się, że jak namoczę taśmę to kalki odeją

 

No nic trzeba będzie kombinować. Miejsce odprysku już zostało pryśnięte kolorem, ale mimo wszystko widać nierówność lakieru, więc chyba cały zderzak przejade papierem ściernym i pomaluje jako całość. A propos, czy ma ktoś na zbyciu kalke z tym zielonym kólkiem w któym jest biała literka "L"?? Jesli tak to bardzo chętnie bym ją przyjał lub odkupił

 

EDIT:

 

Jeszcze przedstawiam wstępne efekty polerki niektórych elementów pokrytych lakierem bezbarwnym. Spoiler dachowy dostanie jeszcze z 2-3 warstwy bezbarwnego, na osłony międzyosiowe przyjdą jeszcze kalki i dopiero wtedy ostateczna warstwa clearu. Z góry przepraszam za jakość zdjeć. Foty:

 

7aa5fecb993819fb.jpg

 

515acaa5382c04bb.jpg

 

d8f542574441ac4f.jpg

 

Zapraszam do oglądania, komentowania i zostawiania wszelkich słów krytyki

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja bym jeszcze przewoskował i zrobił jeszcze polerkę wosku.

Na czym polega polerka wosku?

Jak się model przeleci woskiem i zacznie to potem polerować to zetrze się wosk i tyle. Przynajmniej od dawna żyję w takim przekonaniu.

 

Tak przy okazji; od dawna stosuję produkty modelarskie lub przygotowane dla modelarzy i nie mam przygód w stylu lakier odszedł z taśmą. Może czasami wychodzi to finansowo odrobinę drożej ale uszczerbek na systemie nerwowym jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.