Skocz do zawartości

1:24 MAN TGA with 20' Container by Italeri


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zobaczyłem te zdjęcia to przypomniały mi się czasy kiedy ja go kleiłem. Jako ciekawostkę powiem że kontener sklejałem bez prądu przy świecach xD

PS w swoim wreszcie pomalowalem pióra wycieraczek na czarno.

Model idzie Ci OK czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej niekończącymi się zaliczeniami na uczelni, znalazłem odrobinę czasu, żeby przygotować i pomalować kastę od MANa. Zaznaczam, że jest to moje pierwsze malowanie karoserii pojazdu cywilnego w życiu, a patrząc na efekt końcowy myślę, że całkiem nieźle mi to wyszło. Po wstępnych oględzinach znalazłem tylko trzy malutkie farfocle na powierzchni modelu, które przykleiły się doń w czasie malowania. Nie zanudzam więcej.

 

0daf464638e55d31.jpg

 

8a3fec19c8ab9b62.jpg

 

432f8d2d5657e794.jpg

 

583e49e2cf821372.jpg

 

3754dc665aaa86f6.jpg

 

c9c3e1478c813d17.jpg

 

62f91309e849a0cd.jpg

 

2cb3ccd10cbb8be8.jpg

 

77ec95b95ccdaf84.jpg

 

a80028f3629b75b6.jpg

 

Mam nadzieję, że w końcu uda mi się przysiąść nad tym modelem i go skończyć. Zapraszam do komentowania i proszę o konstruktywną krytykę od bardziej doświadczonego grona modelarzy i wszelkie rady co zmienić aby było lepiej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się farfoclami na lakierze, podczas polerki znikną Ładny kolorek i ładnie położony lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się farfoclami na lakierze, podczas polerki znikną

 

No właśnie się zastanawiam czy mogę to polerować teraz, bo to lakier metalic, a bezbarwnego lakieru jeszcze na nim nie ma. A na model jeszcze kalki będą kładzione. Nie mniej jednak lakier jest położony na gładko. Jak się przejedzie po nim palcem to nie czuć żadnych chropowatości tak jak to czasami bywa przy metalicach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna aktualizacja

 

Wczoraj trochę posiedziałem nad kastą i przybyły na niej kalki. Pierwszy raz miałem styczność z płynami SET i SOL i muszę przyznać, że bez nich te kalki nie wyglądałyby tak jak wyglądają. Dodatkowo w miejscach linii podziału blach kalki zostały przecięte i zapuszczone czarną farbką.

 

Mam nadzieję, że jak na pierwszy raz to wyszło całkiem nieźle.

 

Zapraszam do oglądania i proszę o konstruktywną krytykę

 

b2c3089911cea512.jpg

 

0ed52578d55069bd.jpg

 

77496e3421b98aaf.jpg

 

a45efecc810f0207.jpg

 

Niestety podczas prac nad maskowaniem wnęk reflektorów, podczas odklejania taśmy maskującej, wraz z nią odszedł lakier Jutro będę musiał coś wykombinować żeby jakoś temu zaradzić i nie musieć wrzucać kasty do DOTa. Może koledzy dadzą mi jakieś dobre rady dotyczące takich zabiegów

 

1d3884117f9fc5ba.jpg

 

b482994ae0e4fcfe.jpg

 

Dziękuję za wszelkie komentarze, cenne uwagi i konstruktywną krytykę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kruger Nad kalkami, żeby je doprowadzić do obecnego stanu, w sumie spędziłem około 3 godzin Ale myślę, że opłaciło się poświęcić ten czas

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki rzeczywiście super położone, szkoda tylko że zszedł ten lakier nad lampą-ale napewno temu jakoś zaradzisz.

Bardzo fajnie skleja się ten model, ja też go składałem i mam same miłe wspomnienia z niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że pod lakier nie dawałeś podkładu i właśnie dlatego farba odeszła razem z taśmą

 

Ogólnie jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki pięknie prezentują się Co do oderwanego lakieru to najlepiej jak to miejsce przetrzesz na mokro papierem wodnym 2000/2500, a później mozesz prysnąć farbką ale z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas prac nad maskowaniem wnęk reflektorów, podczas odklejania taśmy maskującej, wraz z nią odszedł lakier Jutro będę musiał coś wykombinować żeby jakoś temu zaradzić i nie musieć wrzucać kasty do DOTa. Może koledzy dadzą mi jakieś dobre rady dotyczące takich zabiegów

 

He he, widzę że kolorek ten sam co u mnie - spray Motipa

A z wnękami reflektorów poradziłem sobie w ten sposób, że pomalowałem je srebrnym markerem, a więc nie było konieczności maskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że pod lakier nie dawałeś podkładu i właśnie dlatego farba odeszła razem z taśmą

 

właśnie podkład dawałem, i dlatego się zastanawiam czemu się tak zrobiło

 

He he, widzę że kolorek ten sam co u mnie - spray Motipa

A z wnękami reflektorów poradziłem sobie w ten sposób, że pomalowałem je srebrnym markerem, a więc nie było konieczności maskowania.

 

Nie głupi pomysł z tym markerem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.