Skocz do zawartości

[Humvee} M1044 zmodyfikowany z filmu Generation Kill 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam sobie kolejny warsztat - troche z zapas - w którym będę chciał zrobić ostatni model z serii GK. W sumie będzie ich 5 + 1. Modelem tym będzie M 1044 (zmodyfikowany),wóz który zawsze prowadził oddział, oraz w którym podróżował dziennkarz. Uzbrojenie to oczywiście granatnik Mk 19 na obrotnicy (czasami zacinający się i do którego wiecznie brakowało oleju).

Jeżeli nie uda mi sie dorobić w miarę przyzwoitych drzwi, będzie ich po prostu pozbawiony.Nie wiem jak będzie z blaszkami, ale elementy modelinowe z pewnością będą. Zastosuję tez plecaki i kanistry Legenda.

 

GenerationKillS01E01HDTVXviD-0TV-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drzwiach pełnych rozmawialiśmy wczoraj - cały czas będę Ci doradzał zaszpachlowanie i wyszlifowanie "x-ów" w zwykłych drzwiach. Ktoś to już robił w projekcie (chyba Qdłaty) i bardzo dobrze to wyszło. Powodzenia

 

PS. To jest raczej M1043 - nie ma wyciągarki. To tak z kronikarskiego obowiązku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dobrym rozwiązaniem będzie przyklejenie płaskiej, cienkiej płytki? Obejrzę sobie w domu z ciekawości te drzwi i zobaczę, czy to zdałoby egzamin. A Ty się nie poddawaj tylko bierz się za szpachlowanie

 

EDIT. Mam na dysku walkaround wersji M1044. Drzwi oczywiście płaskie:

03-12.jpg

ale od środka widać, że jest przetłoczenie:

31.jpg

No i tak właśnie są te drzwi fabrycznie dopancerzone - od zewnątrz jest przynitowana płyta pancerna. Czyli może spróbuj jednak zrobić właśnie coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie ruszyłem ten model...Ostatni z serii GK, czyli "osobisty, własnoręcznie malowany i za własne pieniądze doposażany, na drzwi którego nie wolno pluć, w którym przemieszczał sie zbędny dziennikarzyna, którego i tak zabiją, bo jest brzydki i na niczym się nie zna", czyli "prywatny" M 1043 sgt. Brada Colberta.

Model Academy M-1025, rama okienna Italeri, drzwi samoróbka.

 

Konkursekologiczny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawia nie dlaczego w GK Humvee miały zarówno nowe jak i stare typy opon

Jeden pojazd takie a jeden takie Bo widziałem też, ze ten sam pojazd miał różne typy opon, o to Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak, to też zauważyłem, ale chodzi mi o to, że jeden wóz jest wyposażony w Agresive Pattern a np. ten jadący za nim jeździ na oponach starego typu, można to zauważyć bodaj w 3-cim odcinku w scenie z nagłym hamowaniem po tym jak padła łączność

Swoją drogą "konserwa" Brad'a też jeździ na starym bieżniku . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oponami to przecież nie ma reguły. Nie tylko na początku OIF, ale też poźniej jeździły tam Humvee na oponach Ply Bias. Widać, że w serialu starano się bardzo rzetelnie podejść do odtworzenia pojazdów z 1st Rec Batt., ale dobór opon to pewnie bardziej przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.