Skocz do zawartości

[HUMVEE] M1113 ECV - Revell 1:72


Skinn3r

Rekomendowane odpowiedzi

Co raz więcej koncepcji, już zaczynam się gubić, lecz zaciekawił mnie pewien Humvee - M1113 Expanded Capacity Vehicle. Jeszcze nikt się takiego modelu nie podjął, więc spróbuję.

 

02b.jpg

 

Będę go robił na podstawie tego zdjęcia, chociaż boję się robić kamuflaż, bo przyznam się, że jeszcze nigdy takiego nie robilem i do konca nie wiem jak najlepiej to zrobić. Liczyłbym na wasze podpowiedzi co do kamuflażu.

 

Jutro wolne, więc coś już się porobi i wrzuci foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kto woli. Ja całość maluję z ręki aerografem. Wiem, ze przejścia kolorów sa ostre, a przy tej technice wychodzą trochę płynne, ale kto by sie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda zróżnicowanie koloru zielonego na nadwoziu i brezentowych drzwiach i dachu

Zgodzę się, właśnie przeglądam farby żeby dobrać najodpowiedniejsze, bo chcę właśnie zrobić to zróżnicowanie, żeby realniej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie nie pędzluj. Tutaj tylku Blu-Tack i aerograf. Inne wychodzą do dupy nie podobne.

Ja pierwszy raz NATO zrobiłem tak:

SV503971.jpg

Myślę że wyszło dobrze.

Później było juz tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz, w ostateczności dodałbym pędzel a trzeba być na prawdę wprawionym w tym sposobie malowania

Wiadomo, że pędzel zawsze przegra z aero, ale jak ma się właśnie jakąś wprawę (a ja uważam, że mam) to coś tam można wyciągnąć. Moim malowaniom sporo brakuje, ale że są "do dupy nie podobne", jak to zgrabnie ująłeś, to bym się nie zgodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pędzel zawsze przegra z aero, ale jak ma się właśnie jakąś wprawę

Owszem, może nanoszenie lakierów itd. jest wygodniejsze aero, ale osobiście wole malować pędzlem. Nie wychodzi mi najgorzej, a maluję sobie kiedy chcę, ile chcę, nie ma problemów z maskowaniem, czyszczeniem dyszy itd. itp. Wszystko zależy od podejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jakiej klasy musi być aerograf

Aero jak to aero, ale malujący też jest ważny

 

Zaprzestanę wasz spór wszem i wobec ogłaszając iż podejmę się próby "opędzlowania" kamuflażu. Baza będzie położona aero a reszta pindzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim malowaniom sporo brakuje, ale że są "do dupy nie podobne", jak to zgrabnie ująłeś, to bym się nie zgodził Twisted Evil

No dobra, twoje są do dupy podobne Przecież wiesz że mówiłem o osobie która nie malowała kamuflażu. Jeśli Skinn3r nie malował zbyt dużo kamuflaży będzie miał problem z równą linią na brzegach plam itd. Ale skoro autor czuje się pewnie to ma ode mnie błogosławieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.