Skocz do zawartości

H-13 Sioux


siero182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W oczekiwaniu na zamówione bajery do Avengera odwiedziłem dziś "sklep z zabawkami mający półkę modelii" u mnie w mieście i nakręciłem się na złożenie tego oto modelu:

 

p1000773sd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na chwilę obecną złożyłem do kupy silnik, pomalowałem Pactrami. Czarne części pociągnąłem delikatnie suchym pędzlem. Resztę lekko pobrudziłem coby sterylny nie był.

 

p1000762z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000764q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zapraszam do oglądania i komentarzy/krytyki/oceny.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystek, nie wątpię, że blaszki niesamowicie dodałyby uroku modelowi, jednak nie chce się porywać z motyką na księżyc, na razie chciałbym potraktować ten helikopter treningowo, jestem początkujący i nie chciałbym na starcie szarpać się, wolę na razie nauczyć się pracować z plastikiem, poza tym w najbliższej przyszłości będę inwestował w kompresor i aero a to po kieszeni trochę szarpnie. Oczywiście nie przeczę, iż kiedyś gdy będę już kleił lepiej zainwestuje raz jeszcze w ten model, kupię do niego blachy i zrobię porównanie.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trening to troche kiepsko wybrałeś ze względu na ażurową konstrukcję ogona. Trzymam kciuki i przypatruję się uważnie gdyż mam go w planach, ale jako shortrun Pavli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak malować? Czy mogę prosić o podpowiedź jakiegoś schematu, raczej wojskowy? kalki mam takie jak na linku poniżej, nie wiem czy wersja podana na opakowaniu będzie miała cokolwiek zgodnego z rzeczywistościa? Wersje malowania też są w linku.

 

http://www.mojehobby.pl/italeri-0095-american-light-helicopter-bell-ah-1-ab-47-p-1-1721059.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami Italeriowskie schematy rozmijają się z prawdą. O ile o Angliku i włochu nic nie mogę powiedzieć oprócz tego że używali tych maszyn, o tylę mogę napisać że maszyna amerykańska jest treningowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podziałałem dziś z kokpitem i ogonem, włożyłem do tego silnik i skleiłem razem. Poniżej efekty:

 

p1000804rq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000801xx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000800k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000798ap.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000795h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak Wy to widzicie, będzie z tego model?

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe wieści, szkoda że się wcześniej nie zapytałeś. Italeri czasami kolorystykę kokpitów itp bierze kompletnie kosmosu

Prawidło to powinno wyglądać to tak

oh13bell4703of18.jpg

KLIK1 i KLIK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipka z miodem, kolor podłogi i konsolki wziąłem z tej fotki na linku :/

http://www.carpictures.com/photo/viewer/99LFE384213316C

Na wielu innych widziałem fotel w kolorze oliwkowym takim jak na fotce od Ciebie więc tak pomalowałem :/ Jak w przyszłości zdecyduję się na ten model z blachami to będę miał łatwiej.

Pozdro, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważasz, kalkę z flagą dać tylko na zbiornikach z paliwem tak jak na tych fotkach czy jeszcze np na kabinie po bokach próbować upchnąć napis "army". widziałem też takowe na fotkach i nie wiem jak to powinno być.

 

Inną kwestią jest sprawa karabinów maszynowych po obu stronach modelu, niby italeri umożliwia montaż, ale na wielu fotkach nie widziałem tego, w sumie jakoś bardzo mi się to nie podoba. Zrezygnować z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, z jakiego okresu robisz. Siuxy podczas wojny w wietnamie uzbrajane były w Świnie (M60D) które są w zestawie. W koreii ten km dopiero powstawał. Poza tym na mocy porozumienia Armii z lotnictwem, śmigłowce mogło uzbrajać tylko to drugie (Po drugiej wojnie światowej mniej więcej pod konec lat 60tych porozumienie poszło w diabły). Poprzez flagę rozumiesz oznaczenia przynależności narodowej? Więc zbiornik paliwa na górze, i na spodzie kabiny, niektóre egzemplarze miały także na kratownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go w planach, ale jako shortrun Pavli

 

Boże mój - co Ty tam masz jeszcze w swojej przepaścistej kolekcji?

Pavla ma zarąbiste rysuneczki w instrukcji na ostatniej stronie ;)

 

Co do kolorów w kabinie - zdecydowanie częściej był używany szary, ale czarny (chyba - bo to głównie b/w zdjęcia) też się trafiał zarówno w Korei jak i Wietnamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże mój - co Ty tam masz jeszcze w swojej przepaścistej kolekcji?

 

Stakor kolekcja przepastna nie jest. Nie dorównuje temu (ilościowo) co przedstawiają inni na forum. Mam z kobietą prosty układ, nie gada mi o ilości kupowanych modeli, ale kupuję tylko to co już ciężko dostać.

W ten sposób mam już prawie cała kolekcję AH-1 w 48 używanymi w USMC, łącznie z nieprodukowanymi od pewnego czasu Italerkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałem i dokleiłem kilka detali, dałem również kalki na zbiornikach paliwa oraz pod spodem, jeszcze będę je musiał trochę postarzyć. Oto efekty:

 

p1000821s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000824g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000823zd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000820n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000818.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozostały jeszcze płozy, wirniki i KMy. Tylny wirnik malować chyba w kolorystyce takiej jak w linku?

http://data3.primeportal.net/hangar/michael_supko/oh-13_bell_47/images/oh-13_bell_47_17_of_18.jpg

 

Zastanawiam się, czy poprawne będzie zamocowanie KMów tak jak te zaznaczone kółkiem na fotce poniżej?

p1000832t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie mogę nigdzie znaleźć fotki z karabinami, jak jest to tylko wersja z czymś wyglądającym na nosze, ale to raczej w wersjach "medycznych". Najchętniej zrezygnowałbym z nich ale to będzie wersja bojowa i chyba powinienem je umieścić po bokach?

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulio zastanów się czasem zanim palniesz jakąś głupotę błagamy CIe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stakor1- dzięki za fotkę, kmy zamontuje,

Moses - nawet nie zauważyłem, że kalka poszła odwrotnie :/ teraz już chyba nie jestem w stanie jej przekleić, zabezpieczyłem ją warstwą matu niestety.

Giulio Niewiadomski - fajnie, że Ci się podoba.

W niedzielę chyba skończę i będzie galeria.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje sie bardzo efektownie, jedyne co się rzuca w oczy to malowanie. Są miejsca gdzie prześwituje plastik, np. na konstrukcji ogona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoren86 wiem o tym:/ Problem jest w tym, że Pactra mi bardzo słabo siada jak ją rozcieńczę, a jak maluje nierozcieńczoną to gruba warstwa wychodzi. Zastanawiam się, czy jakby np surfacerem w spraju psiknąć to później będzie lepiej jak już kolorem będę pędzlował? W sumie to brak chyba przedwczoraj kupił kompresor aby stolarkę malować, zainwestuje w aero i będę do niego częściej wpadał ;D Mam nadzieję, że odbije się to w jakości kolejnych modeli.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed malowaniem staram sie jak najbardziej "odtłuścić" model, wtedy malowanie pędzlem jest dużo bardziej efektowniejsze. Jeśli chodzi o surface`a to myślę ze to tez wpłynie na lepszy efekt malowania ze względu na bardziej zmatowioną powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem główny wirnik, płozy i KMy. W sumie został tylko tylny wirnik do doklejenia i będzie finisz, na razie się suszy z humbrola białego :/

stan na chwilę obecną:

 

p1000848px.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000844f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000842l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1000834n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Aha jeszcze kalki z kodem kraju na ogonie będą doklejone, ale to jak będę montował wirnik.

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.