Skocz do zawartości

Zakupy w zagranicznych sklepach


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

W różnych wątkach pojawiają się ciekawe informacje dotyczące różnych drobnych lub dużych zakupów w sklepach zagranicznych.

 

Wydaje mi się, że fajnie byłoby takie informacje co, gdzie, za ile, jakieś wyprzedaże itp. umieszczać w jednym wątku tego typu informacji. Mi przynajmniej zaoszczędziłoby to sporo czasu :-)

 

Równcześnie jeśli uznacie, że taki teamt ma sens to proszę modów o przypięcie tego wątku, żeby nie uciekał.

 

Żeby nie być gołosłownym to ostatnio testuję czeski sklep http://www.plastic-hobby.com/ akceptują płatności pay pal ale od czasu jak wysłałem kaskę za jakieś duperele z liona cisza jak makiem zasiał.

Zresztą w WEM jest troszkę taniej zdaje się.

 

G_001.jpg

 

G_002.jpg

 

a to właśnie dokupuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie jest to zagraniczny sklep ale warto wiedzieć, że mamy w Polsce dystrybutora Lionroara. Ceny hurtowe, zakupy detaliczne, praktycznie można zamówić wszystko z oferty L.

Przy dzisiejszym kursie jena opłacalność zakupów w kraju kwitnącej wiśni jest dyskusyjna.

Link:

http://www.ibg.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszym kursie jena opłacalność zakupów w kraju kwitnącej wiśni jest dyskusyjna.

Nie do końca się z Tobą zgodzę.... jeśli uda się ominąć Vat, to zapłacisz taniej. Z doświadczenia wiem, że kupując np. w Hong Kongu Vatu nie zapłacisz. Jak dowalą podatek, to faktycznie już tak wesoło nie wygląda . Trzeba ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równcześnie jeśli uznacie, że taki teamt ma sens to proszę modów o przypięcie tego wątku, żeby nie uciekał.
Zgadzam się - "przylepcie" proszę temat

...

Żeby nie być gołosłownym to ostatnio testuję czeski sklep http://www.plastic-hobby.com/ akceptują płatności pay pal ale od czasu jak wysłałem kaskę za jakieś duperele z liona cisza jak makiem zasiał.
Też przeglądałem ich stronę. Wydaje się, że wybór dość duży - przynajmniej w skali 1/350. Tyle, że na niektóre modele trzeba będzie czekać 2-3 tygodnie. Ceny niby też nie powalają, ale raz że zaoszczędzasz na przesyłce, dwa: odpada Ci cło...

...

Z doświadczenia wiem, że kupując np. w Hong Kongu Vatu nie zapłacisz. Jak dowalą podatek, to faktycznie już tak wesoło nie wygląda . Trzeba ryzykować.
Ja z kolei ściągam z US - jeśli masz przesyłkę z zadeklarowaną zawartością powyżej $150 - płacisz. Jeśli nie (lub gift) - puszczają paczkę dalej....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.