Skocz do zawartości

ORP Burza + ORP Wicher (1:400, Mirage Hobby)


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Po zakończonej budowie zamieszczam fotki okrętów. Są to kolejne okręty, które staną na dioramie.

Tym razem nie mam się czym zbytnio popisać, ale skoro komuś obiecałem, że wrzucę galerię na forum, to słowa trzeba dotrzymać.

 

Standardowo do moich galerii, aby obejrzeć zdjęcie w dużym rozmiarze, należy w nie kliknąć.

 

Primo: ORP Burza:

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg 06small.jpg

 

Secundo: ORP Wicher:

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg 06small.jpg 07small.jpg

 

Wicher ma ułamany tylny maszt - zdarzył się wypadek podczas budowy. Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy będę go naprawiał, czy pozostanie w takim stanie, jaki jest, imitując uszkodzenia podczas bitwy morskiej na dioramie... ;)

 

Tak poza tym to wiem, że te modele daleko odstają od reszty okrętów (szczególnie tych, które wyszły spod rąk mistrzów naszego forum), ale moje oko jako tako cieszą.

 

[edit]Aktualizacja linków[/edit]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za polskie okręty -

widać też postępy

z minusów - wg mnie lepiej by wyglądały bez olinowania , wciąż (jak we wcześniejszych modelach) razi swoją grubością

zastanawiam się nad kolorem pokładu Burzy - czy ta kolorstyka jest poprawna? (chyba w wolnej chwili poprzeglądam papiery)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne modeliki i za Polskie.

Olinowanie możesz zrobić z nitek z podkolanówek, co kobiety noszą. W lotnictwie są idealne

Mi się zdaje, że Burza taki schemat miała, ale nie jestem do końca przekonany co do odcienia niebieskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za polskie okręty -

widać też postępy

Dzięki!

zastanawiam się nad kolorem pokładu Burzy - czy ta kolorstyka jest poprawna?

Co do pokładu, nie byłem pewny, jakiego koloru miał być. Na rysunku z opakowania był niebieski, więc z braku innych źródeł też zrobiłem niebieski.

Mi się zdaje, że Burza taki schemat miała, ale nie jestem do końca przekonany co do odcienia niebieskiego

Ogólnie schemat malowania jest zgodny z instrukcją montażu. Odcień niebieskiego w rzeczywistości jest mniej jaskrawy, bardziej stłumiony, jednakże i tak odstaje nieco od oryginału - oryginalnie był jeszcze bardziej "blady". To była moja pierwsza próba z mieszaniem farb; jak widać, nie wyszła zbyt dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, Kermit.

Olinowanie faktycznie zbyt grube ale ogólnie bardzo mi się te Twoje modele podobają.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Niema nic lepszego dla modelarza od zbudowania..... kolejnej ORP Burzy

 

Nie martw sie Kermit kolorem pokładu, niektóre źródła podają ze powinien być cały szary, ale moja burza ma niebieski bo tak było na schemacie malowania.... który poniżej. A ze schemat z ,,Modelarza,, to w miare wiarygodny, (chociaż do budowy piątej burzy planuje już zainwestować w dwutomową monografie Wicher\Burza). A na linki są 2 sprawdzone sposoby.

 

Pierwszy łatwiejszy, to wypruć ściągacz ze skarpetki, zależnie od tego z którego regionu chin pochodzi skarpetka, mogą mieć one rożna grubość, ale, zawsze są elastyczne, co pozwala trochę je naciągnąć przed przyklejeniem, a potem, tak często sie nie rwa jak linki z rozgrzanej ramki poliestrowej.

(ja stosuje ta metodę dla skali 1:200, ale w 4-setce tez sie nadaje)

 

Druga metoda, jest wo wspomniane już wyciąganie włókien z damskiej pończochy. W zależności od tego jak dożo włókienek naraz wypleciesz, tak gruba będzie linka (ja wyciągałem już pojedyncze włókna, i cieniej sie nie dało)

 

Pozdrawiam!

 

8223e1cb51d16e95.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.