Skocz do zawartości

[in-box]Rosenbauer GFLF Simba 8x8


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdetschnie! (taki żarcik lingwistyczny)

 

Oto mój nowy nabytek ea5075ece4fcd645.jpg

 

 

Zaczynamy zatem...

 

Ciekawe zdjęcia na pudełku:

 

d4b4fead02d95640m.jpg

64b9c51929b0c6a1m.jpg

 

 

Pierwszy worek z częściami:

 

889b6a4adb6b5572m.jpg

 

 

A teraz rzut oka na detale. Drzwi:

 

5177d1430817d93em.jpg

 

Karoseria:

 

4161eebb3b61abedm.jpg

bdd07b4f66395060m.jpg

 

Wyposażenie. Pompy włazy itd.

 

f61cfe41902a252bm.jpg

b6e3878bd6e4d68cm.jpg

4350a0d97fc2f2f2m.jpg

 

Ramka z podwoziem:

 

3b809439d2555b25m.jpg

 

Piękna deska rozdzielcza:

 

31148ae78c36aa9cm.jpg

 

Koguty... Niestety trzeba będzie je malować na ciemniejszy kolor:

 

a97ba76b81f82b97m.jpg

 

Podłoga kabiny do góry nogami:

 

90ffc66409fa8317m.jpg

 

Dach cały do wymetalizowania (bardzo dobrze, że jest w jednej części i cała będzie na srebrno, bo będzie łatwiej malować:

 

52513a8cde19334dm.jpg

 

Jak widać wszystko na dachu się będzie otwierać. Włazy od zbiorników wody, piany i proszka gaśniczego, kratki na wydechach (wychodzą przez dach) itp. A tutaj to czym te dziury będą zakryte, czyli pokrywy włazów:

 

d6d32981f7a74297m.jpg

 

Oraz wszystkie rolety (w tym modelu po prostu WSZYSTKO jest ruchome bądź się otwiera ):

 

16b94da0466ef8acm.jpg

 

Drugi worek z ramkami:

 

eb2fd4f7a92192c3m.jpg

 

Detale:

 

70822f35106d43f7m.jpg

 

Hantelek gratis od producenta :

 

e0ac0f61fcbb10adm.jpg

 

Piękne wprost fotele:

 

433cb8b4c7d6e44em.jpg

 

 

Ramka z częściami przezroczystymi:

 

c1934a8525bfeaffm.jpg

 

OPONY (jedyne straty po przesyłce i UWAGA 19 latach!! leżenia na sklepowej półce to lekko odkształcone 3 opony oraz trochę odgięte pudełko):

 

49de5ea2f47614e2m.jpg

5a1bd71639e6fc06m.jpg

 

Metalowe siatki (dwie różne szerokości oczek) oraz wąż:

 

9281f6df408b44d5m.jpg

 

Potężny arkusz kalkomanii do wykonania w jednej wersji z lotniska Monachijskiego oraz 5 wersji z lotniska we Frankfurcie:

 

aef097dc8fd378bfm.jpg

841bb3126813baebm.jpg

 

I na koniec jedno zdjęcie dwudziestostronnej instrukcji:

 

d72fc13f0a3e77dam.jpg

 

Jak widać sama rama pojazdu składa się z kilkudziesięciu części. Każda belka składa się z dwóch części! JEŚLI KTOŚ BĘDZIE POTRZEBOWAŁ INSTRUKCJI, TO POROBIĘ ZDJĘCIA CAŁEJ LUB SKSERUJĘ.

 

Ufff. Trochę tego jest Mam nadzieję, że ten in-box coś wniesie, ponieważ jego robienie zajęło mi sporo czasu.

 

Model zakupiłem w Warszawskim sklepie TORA TORA TORA. Paczka szła równy miesiąc. Odebrałem dzisiaj (5.12) a wysłana została 5.11.

 

A teraz wnioski po obejrzeniu modelu:

-instrukcja bardzo dokładna i przejrzysta

-dużo wersji do wykonania

-mimo wieku modelu jedyne usterki, to 3 odkształcone opony oraz zabrudzony plastik (do starcia palcem)

-wielkie pudło z kilkoma setkami części

-nadlewek praktycznie zero

-duża ilość detali

-ogrom ruchomych części w tym otwierany właz na dachu kabiny, otwierane włazy od zbiorników wody, piany i proszku gaśniczego, kratki na wydechach oraz chłodnicy; otwierane rolety na skrzyniach z wyposażeniem wozu.

-piękne opony

-przyjemny arkusz kalkomanii który także mimo wieku jest w bardzo dobrym stanie

 

To by było na tyle! Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku to może ja będę pierwszy, super ten modelik jest dużo ciekawych rzeczy o nim czytałem ,aż 19lat to dużo barrrrrrrdddddddzzzzzzzzzzoooooooooo, dobrze wiesz że życze ci dużo powodzenia w budowie tego giganta i zasiadam w pierwszym rzędze z 3 zgrzewkami piwa i boję się że braknie , powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki!

 

Model pójdzie na warsztat prawdopodobnie w okresie świątecznym. Wszystko zależy od tego, czy do tego czasu uda mi się zrobić choćby ciągnik Kenwood Trucka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model zakupiłem w Warszawskim sklepie TORA TORA TORA. Paczka szła równy miesiąc. Odebrałem dzisiaj (5.12) a wysłana została 5.11.

 

 

Która to Warszawa - ta w USA chyba nie bo z USA paczka idzie dwa tygodnie

 

Model zapowiada się czekam na relację z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to Warszawa - ta w USA Question chyba nie Rolling Eyes bo z USA paczka idzie dwa tygodnie Mr. Green

 

Ha- Ha- Ha

 

Zadzwoniłem od razu do sklepu, żeby powiedzieć, że wreszcie doszła (byłem w stałym kontakcie z nimi) :

 

-Dzień dobry, ..... z tej strony. Ja w sprawie tej SImby dzwonię.

-A witam.. I jeszcze nie doszła tak?

-No właśnie odebrałem paczkę...

-No k**** ja p****** z tą pocztą ... Ja przepraszam, ale ILE MOŻNA

 

Mniej więcej tak to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to Warszawa - ta w USA Question chyba nie Rolling Eyes bo z USA paczka idzie dwa tygodnie Mr. Green

 

Ha- Ha- Ha

 

Zadzwoniłem od razu do sklepu, żeby powiedzieć, że wreszcie doszła (byłem w stałym kontakcie z nimi) :

 

-Dzień dobry, ..... z tej strony. Ja w sprawie tej SImby dzwonię.

-A witam.. I jeszcze nie doszła tak?

-No właśnie odebrałem paczkę...

-No k**** ja p****** z tą pocztą ... Ja przepraszam, ale ILE MOŻNA

 

Mniej więcej tak to wyglądało

HEHE fajnie to pewnie wygladalo ,a ten sklep ma jakas stronke internetowa czy cos ?? Bym zobaczyl jakie tam jeszcze modele maja . Zasiadam w 1 zedzie jak jest jeszcze miejsce z krata piwa . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi, vici jak to mawiają!

 

Zobaczyłem fotki modelu w necie, dowiedziałem się gdzie można taką kupić od kolegi z PKMC, zadzwoniłem, zmotałem fundusze, zaklepałem model i poszedł!

 

Po miesiącu dotarł do mnie w całości (o dziwo ).

 

Sklep jest z Warszawy TORA TORA TORA... Wpiszcie na googlach, bo nie pamiętam adresu stronki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Która to Warszawa - ta w USA Question chyba nie Rolling Eyes bo z USA paczka idzie dwa tygodnie Mr. Green

 

Ha- Ha- Ha

 

Zadzwoniłem od razu do sklepu, żeby powiedzieć, że wreszcie doszła (byłem w stałym kontakcie z nimi) :

 

-Dzień dobry, ..... z tej strony. Ja w sprawie tej SImby dzwonię.

-A witam.. I jeszcze nie doszła tak?

-No właśnie odebrałem paczkę...

-No k**** ja p****** z tą pocztą ... Ja przepraszam, ale ILE MOŻNA

 

Mniej więcej tak to wyglądało

 

Właśnie między innymi za "to" lubię tych chłopaków

Nie dość że mają praktycznie wszystko a jak nie to moment załatwiają (pełen profesjonalizm) to jeszcze można z nimi pogadać jak z normalnymi ludźmi bez zbędnego cukrzenia (bo to klient)

 

Co do samego sklepu to jest na Grochowskiej ... (nie pamiętam ile) niedaleko stadionu. Stronę internetową mają ale bez oferty ponieważ jak mi powiedzieli nie nadążali by aktualizować. Najlepiej dzwonić i pytać, jak coś niema aktualnie na sklepie wystarczy zamówić. Najczęściej sami oddzwaniają jak już jest (przynajmniej w moim przypadku).

 

Tel do nich: 022-618-62-17 pon-pi 10.00 - 18.00 sob 10.00 - 14.00 (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Warszawy nie znam, ale przesyłka była zaadresowana z ulicy Targowej 33a, czy jakoś tak

 

Chyba przedzwonię do nich jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Warszawy nie znam, ale przesyłka była zaadresowana z ulicy Targowej 33a, czy jakoś tak

 

Chyba przedzwonię do nich jeszcze

 

Wszystko się zgadza, ten sklep jest na Targowej, która jest przedłużeniem ul. Grochowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.