Skocz do zawartości

K-141 KURSK (Revell 1/350 *Oscar II* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

"K-141 Kursk był rosyjskim atomowym okrętem podwodnym projektu 949 (w kodzie NATO Oscar II) przeznaczonym do zwalczania jednostek nawodnych i przenoszenia pocisków rakietowych dalekiego zasięgu. Został zbudowany w maju 1994 roku, zatonął 12 sierpnia 2000 roku wraz z całą, liczącą 118 osób załogą."

...

Po krótkiej przerwie, czas na dalsze rozbudowywanie floty. Na kolejny ogień idzie "Kursk" Revell'a. Pudło bardziej długie niż szerokie :

02c61d32fd0c3a79m.jpg

...

Instrukcja jak zawsze konkretna i czytelna :

e0c0f21038a57993m.jpg b99074c2f2850d10m.jpg ac989851878cbda1m.jpg 656531de714bfb0dm.jpg 4868e9e3e4570094m.jpg

...

Kalkomania i Wypraski dobrej jakości, mimo że ich niewiele ( wybaczcie, skleiłem już kadłuby ) :

dfc0f0b15b7cdb9dm.jpg 97fd85baba49b7fbm.jpg

...

Mam nadzieję, że nie będzie to "szło" tak długo jak Typhoon, ale Blitzkrieg'a też nie obstawiam . Sen z powiek spędza mi tylko malowanie. Malowac jak "Oriol'a" ( cały na czarno ) czy jak Kursk ( czerwono-czarno ) ? ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek skleiłem kadłub. Łączenie wymagało szpachlowania. Gorzej poszło z włazami od wyrzutni, tu szpachli poszło znacznie więcej, nie było się również bez ostrego szlifowania :

41fc1c93c5e818ebm.jpg f7fe6032bdbe0162m.jpg 374208ca3a8ab0e2m.jpg

...

( przepraszam za jakość zdjęć )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytales na forum, jakego ten model ma babola w stosunku do oryginalu ? Tak czy siak - bede kibicowal.
tak, tak, wiem....

...

również kibicuję i mam nadzieję że zrobisz dwa stery
hehe... czytacie w moich myślach. Spiłowałem co trzeba ( na środku rufy kawałek steru ) i dorobiłem drugi ster. Jędrek co prawda sugerował wyrzucenie oryginałyu i zrobienie dwóch takich samych, ja jednak zostawiłem sobie jeden, a drugi dorobiłem z dwóch sklejonych pociętych kawałków z ... wnętrza pudełka CD... ( też czarne ). Na razie jestem na etapie dokładania kilogramów szpachli i szlifowania. Nie powinno wyjść najgorzej

...

Niedługo wrzucę jakieś fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak pisałem powyżej, na początek dorobiłem ster z wnętrza pudełka CD. Nie obyło się bez szpachlowania łączeń i szlifowania dorobionego steru ( był "grubszy" od oryginału ). Efekt nie wygląda źle ( mam nadzieję ) :

8dcc426952d227e0m.jpg 60955a72b4204c5dm.jpg 7615fda39d0ffe4em.jpg

...

A potem jakoś już poszło dalej :

5bed70723dd84ecdm.jpg 25908cf2978d91e7m.jpg 53805ab29e161c2cm.jpg

...

Generalnie, jak zauważył kiedyś Jędrek, elementy nie są idealnie dopasowane i po sklejeniu w wielu miejscach występowały nierówności, które trzeba było zeszlifować i zaszpachlować. Teraz pozostaje już "tylko" kiosk

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem powyżej, na początek dorobiłem ster z wnętrza pudełka CD.

i jest ok choć mógłbyś zaznaczyć jeszcze (np igłą) ruchomą powierzchnię sterów

w swoim poszedłem inną drogą i dorabiałem oba stery od podstaw

elementy nie są idealnie dopasowane i po sklejeniu w wielu miejscach występowały nierówności, które trzeba było zeszlifować i zaszpachlować

szlifowałem jeszcze zgrubienia na końcach wyrzutni, jakoś nie dopatrzyłem się tego na oryginale

 

czekamy na kiosk

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i jest ok choć mógłbyś zaznaczyć jeszcze (np igłą) ruchomą powierzchnię sterów
mógłbym, gdyby nie ta delirka , a tak poważnie, odpuszczam, bo wiem że nie zrobię równo z innych "niedoróbek" - odpuszczam malowanie "oramowania" okien - z tego samego powodu : też nie zrobię równo

...

szlifowałem jeszcze zgrubienia na końcach wyrzutni, jakoś nie dopatrzyłem się tego na oryginale
mówisz i masz

...

zeszlifowałem nierówności, dokleiłem kiosk, pomalowałem "nosek" na srebrno, a resztę na czarno - na razie jedna warstwa. Zobaczymy jak wyschnie jak będzie wyglądać. Przepraszam za jakość zdjęć :

3e2ca04a5e57defdm.jpg 8f12ab5735887890m.jpg e74c92544f1aef85m.jpg

...

czekając, aż kadłub wyschnie, pomalowałem podstawkę, śruby oraz pakiet anten :

6e494dda635756e2m.jpg cc41a397d38648d2m.jpg

...

wszystkie te "dodatki" są już gotowe . Natomiast kadłub - zobaczymy jak wyschnie i czy trzeba będzie malować kolejne warstwy. Generalnie zbliżamy się do "wykończeniówki" - podklejenie anten, śrub, a potem standardowa procedura - nabłyszczenie, położenie kalek, ponowne nabłyszczenie całości, matowienie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami podkleiłem śruby oraz anteny ( dla rozróżnienia pomiędzy moimi okrętami dobrałem "skromniejszy" wariant ) :

167cad0efdc182c1m.jpg 0d3b46de3685b955m.jpg 8c9039042cf6e1c3m.jpg

...

f192bdda86e99411m.jpg f3d8b5004123bc9bm.jpg

...

...

W międzyczasie podmalowałem obramowanie wokół "wiatrochronu" (?) na kiosku :

51934fecdd77c38bm.jpg

...

...

Co prawda parę niedociągnięć jest ( farba mogła lepiej pokryć ), ale cóż - poprzedni model mnie na tyle skutecznie wykończył ( 5 miesięcy - przy ok. 40-tu elementach ), ze teraz dałem sobie spokój z dopieszczaniem do granic możliwości - mam tylko nadzieję, że nie odwaliłem fuszerki. Tak czy inaczej model czeka na kalki a potem od razu ląduje w galerii

...

Co prawda ta relacja przypominała "Blitzkrieg", ale cóż...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.