Skocz do zawartości

M1A1HA Abrams, 1:35 Dragon oob


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy model w tej skali i za razem pierwszy model czołgu od baaaardzo dawna. Dlatego proszę o wyrozumiałość Model to ten prostszy zestaw Dragona w 1:35. Trafiłem na wykrzywioną płytę górną ale wyprostowałem ją przy pomocy suszarki. Generalnie spasowanie jest ok. Bardziej modelu nie oceniam bo się nie znam. Chcę go złoszować i delikatnie zakurzyć, może trochę poobijać. Początkowo miałem nie zakładać relacji tak jak pisałem w zakupach, ale podczas budowy wypłynęło kilka problemów dlatego zwracam się do znawców.

 

Tak teraz wygląda złożone mniej więcej podwozie czołgu:

M1A1%20Abrams%20001.jpg

Koła jezdne ubrudziłem tak. Chciałem by wyszły delikatnie zakurzone, jednocześnie by były nierównomiernie zakurzone jak widziałem to na zdjęciach oryginałów.

M1A1%20Abrams%20002.jpg

To "rufa". I pierwszy problem. Nie wiem które części malować na czarno, na zdjęciach bowiem widziałem kilka różnych wersji. Od po prostu okopconego tyłu przez czerń tylko w zagłębieniach po pomalowany na czarno tylko środkowy segment.

M1A1%20Abrams%20003.jpg

Przód. Czy po sklejeniu szpachlować tą szparę na górze?

M1A1%20Abrams%20004.jpg

Pytanie odnośnie gąsek. Tutaj widać, że gąski dotykają bocznego fartucha. spiłować go trochę by była niewielka przerwa? Z drugiej strony jest tak samo. No i mam nadzieję, że są dobrze pomalowane. Baza to gun metal, potem czarne nakładki i wszystko przetarte szaro-czarnym. Widziałem, że ktoś na forum tak opisywał malowanie swoich gąsek przy Abramsie. Jeśli są źle to trudno, nie dam rady już tego zmienić. Na zdjęciach 1:1 też widziałem różne wersje i byłem już zupełnie skołowany.

M1A1%20Abrams%20005.jpg

Tak wygląda teraz pobrudzone zawieszenie. Brązowy łosz, przetarte szaroczarnym.

M1A1%20Abrams%20006.jpg

Jak ukurzyć i zabrudzić spód wanny? Czy takie właśnie mazy są ok?

M1A1%20Abrams%20007.jpg

M1A1%20Abrams%20008.jpg

Tak teraz wygląda całość poskładana na sucho. Wiem, że kolor jest średnio poprawny, ale trudno, nie bijcie za to. Plamy na błotniku jeszcze poprawię, podobnie jak fartuchy i dziury na tych "relingach". A no i wiem wiem, zwaliłem tylne światła - tu absolutnie moja wina, zasugerowałem się nie tym co trzeba.

M1A1%20Abrams%20009.jpg

M1A1%20Abrams%20010.jpg

Linie podziału zapuszczać czernią? Czy może właśnie tym szaroczarnym? Czym suchopędzlować górę? Nie wiem czy właśnie rozjaśniać wystające elementy czy obijać je jakąś szarością.

 

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Linie spróbuj zapuścić rozcieńczonym bardzo ciemno brązowym, choć ja też kiedyś używałem do piaskowego ciemno zielonego.

Postaraj się też żeby koła nie były czyste w zagłębieniach

 

Ja jeden z pierwszych czołgów zrobiłem tak możesz się zainspirować:

fc3b7b2ba113457f.jpg

 

PS Czyżby Dragon zrobił wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału zapuszczać czernią? Czy może właśnie tym szaroczarnym? Czym suchopędzlować górę? Nie wiem czy właśnie rozjaśniać wystające elementy czy obijać je jakąś szarością.

 

 

Linie podziału zapuśc washem w kolorze sieny palonej i brązu van Dycka, zrób suchy pędzel i nałóż filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do malowania tylu to poprostu wybierz sobie ten ktory najbardziej ci sie podoba i wzoruj sie na nim, na pewno bedzie wtedy poprawnie . Ja tak zazwyczaj robie. Czy to jest ten zestaw Dragona z rura z tylu?, bo jak tak to mozesz zrobic o tak:

AbramsRear.jpg

Ja tak zrobie w moim. Jezeli chodzi o przednia plyte, to powinien tam byc lekki uskok, ale ja w moich zawsze to szpachluje. Blotniki nie powinny stykac sie z gaskami i zdaje sie ze fartuchy boczne w momencie schodzenia sie ku tylowi masz przyklejone (jezeli masz) krzywo.

Jezeli idzie o kola itd to ja zawsze biore mix brazu van dycka i sieny palonej.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze foty.

i zapuszczam w linie podzialu, sruby itp w postaci powiedzmy brudnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do malowania tylu to poprostu wybierz sobie ten ktory najbardziej ci sie podoba i wzoruj sie na nim, na pewno bedzie wtedy poprawnie . Ja tak zazwyczaj robie. Czy to jest ten zestaw Dragona z rura z tylu?, bo jak tak to mozesz zrobic o tak:

AbramsRear.jpg

Ja tak zrobie w moim. Jezeli chodzi o przednia plyte, to powinien tam byc lekki uskok, ale ja w moich zawsze to szpachluje. Blotniki nie powinny stykac sie z gaskami i zdaje sie ze fartuchy boczne w momencie schodzenia sie ku tylowi masz przyklejone (jezeli masz) krzywo.

Jezeli idzie o kola itd to ja zawsze biore mix brazu van dycka i sieny palonej.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze foty.

i zapuszczam w linie podzialu, sruby itp w postaci powiedzmy brudnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak konkretnie sugerujecie kółka zrobić? Prosiłbym o konkretny przepis po kolei co robić bo jestem zielony trochę w pancerce :P Sido, brudny rozcieńczalnik, mat? Boję się, że nie dam rady tego tam dobrze zetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak konkretnie sugerujecie kółka zrobić? Prosiłbym o konkretny przepis po kolei co robić bo jestem zielony trochę w pancerce :P Sido, brudny rozcieńczalnik, mat? Boję się, że nie dam rady tego tam dobrze zetrzeć.

Ja robie tak:

Farby olejne dla plastykow rozcienczone white spiritem, tak na oko zeby wyszla brudna woda i zapuszczam pedzelkiem. Odczekac pare minut i zetrzec delikatnie patyczkiem higienicznym, tak zeby zostawic "brud" w zaglebieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby olejne dla plastykow rozcienczone white spiritem, tak na oko zeby wyszla brudna woda i zapuszczam pedzelkiem. Odczekac pare minut i zetrzec delikatnie patyczkiem higienicznym, tak zeby zostawic "brud" w zaglebieniach.

aha, czyli normalnie wash po Bożemu (nie a propos bożo wpożo).

w międzyczasie zdecydowałem, że będę starał się dążyć do czegoś mniej więcej (bardziej mniej) na podobę tego czołgu (mam wersję z rurami):

Abrams.jpg

to chyba dość znane zdjęcie.

 

Jakieś takie plecaczki torby i inne szpargały to CMK robiło bodajże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasadniczo to zwykly wash. Mozesz jeszcze porozwalac kola skalpelem zeby zasymulowac ubytki gumy. Swoja droga to ladne bandaze i gaski ci wyszly (u mnie ten temat zupelnie lezy).

Zdjecie abramsa znane i nie latwo bedzie taki efekt uzyskac, ale czekam na efekty i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kat, obrazek nie wchodzi.

 

Kartoniki już sobie zamówiłem, plecaczków muszę jeszcze poszukać, ale poczekam z tym jeszcze aż model będzie w bardziej zaawansowanej fazie bo jak go zepsuję to nie będzie sensu. A jako, że po wizycie w modelarskim mam wreszcie seta i sola to wracam do mojego słodkiego Messerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie mocno ubrudzone maszyny wiec mi sie podoba, sproboj zetrzec mocniej z bocznych fartuchow, tak zeby znikly te poprzeczne smugi.

Jedno pytanie bo widze ze nie skleiles jeszcze plyty gornej z wanna wiec jak zamierzasz wyprowadzic tyl i przod bo szpara na pewno bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj zetrzec mocniej z bocznych fartuchow, tak zeby znikly te poprzeczne smugi.
Consider it done

 

 

Jedno pytanie bo widze ze nie skleiles jeszcze plyty gornej z wanna wiec jak zamierzasz wyprowadzic tyl i przod bo szpara na pewno bedzie.
To zrobię jak poprawię kółka. Z przodu spasowanie jest niezłe więc styknie wyrównanie nożem i pilnikiem. Z tyłu jak pościskam odpowiednio przy sklejaniu to też niewielkie poprawki będą konieczne. Że szpachlować nie będę tego miejsca wiedziałem już przed malowaniem bo nie odtworzę takiej powierzchni potem.

 

Najbardziej mnie boli jednak, że na śmierć zapomniałem o kalkach :P

 

Poprawiłem miejsca w których było widać nienaturalne ślady po szpatułkach. Rozjaśniłem też trochę te siatki z tyłu.

 

Czekam na dalsze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkimi krokami zbliża się moment sklejenia wanny z płytą. Ale zanim to nastąpi trzeba ogarnąć koła. Dziś je tak pobrudziłem, czy raczej upaćkałem:

M1A1%20Abrams%20033.jpg

M1A1%20Abrams%20034.jpg

M1A1%20Abrams%20035.jpg

M1A1%20Abrams%20036.jpg

 

To, że jedno jest czystsze, drugie mniej jest zamierzone. Nawet matu chyba dać nie trzeba - na zdjęciach widziałem, że kółka nawet przybrudzone miały trochę połysku - jak myślicie?

Gmerać jeszcze przy nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie patrzę na to i nie wiem co myśleć. Jak się nie podoba to mówcie. Po to te zdjęcia wstawiam, żeby przeczytać komentarze nawet jak wyszła kicha. Pierwszy raz robię takie washe i fajnie by było gdybym dostał jakieś wskazówki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash podwozia nie współgra z osłonami bocznymi, nie wyszlifowałeś zębów kół napędowych-dałeś dość ciemny wash, jak na operacje pustynne.

Jak Adam dojrzał, zdejmij 3/4 tego washa z kól, i tam daj syfek pustynny, na to dopiero olej z piast irp

Wnieś trochę od siebie na powierzchnie płaskie- w tej chwili -koła sa zalane na czarno, reszta clear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.